Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

world yardım

omer_yucel

🌱Yeni Üye🌱
world'den A4 boyutunda 1'den 1000'e kadar sayfa numaralarıyla birlikte boş sayfa hazırlamam gerekiyor nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz.

Benzer konular

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
World de yeni sayfa aç
Üst görev çubuğunda ki;ekle kısmında sayfa numaralarına tıkla
İstediğin sitili seç ve yazını oluşturmaya başla
zaten sen ilerledikçe sayfalar açılacak ne numaralandırmaya devam edecektir
Başka sorun?

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
World de yeni sayfa aç
Üst görev çubuğunda ki;ekle kısmında sayfa numaralarına tıkla
İstediğin sitili seç ve yazını oluşturmaya başla
zaten sen ilerledikçe sayfalar açılacak ne numaralandırmaya devam edecektir
Başka sorun?

Başka sorun var elbet. soruyu doğru okumak gerek.. arkadaş boş sayfa demiş.. sen yazını oluştur kendiliğinden açılır demişsin... :)

Soruya cevap olarak ta: Bunu neden yapmaya çalıştığını merak ettim doğrusu.. Neden boş sayfa..? ama aklıma gelen tek yol; sayfa numarası ekle dedikten sonra.. 10.000 lerce kere enter tuşuna basıp sayfaları çoğaltmak.. Fakat sonra word içinde tekrar yazı yazmaya kalkınca bu enterler sıkıntı yaratacaktır..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Başka sorun var elbet. soruyu doğru okumak gerek.. arkadaş boş sayfa demiş.. sen yazını oluştur kendiliğinden açılır demişsin... :)

Soruya cevap olarak ta: Bunu neden yapmaya çalıştığını merak ettim doğrusu.. Neden boş sayfa..? ama aklıma gelen tek yol; sayfa numarası ekle dedikten sonra.. 10.000 lerce kere enter tuşuna basıp sayfaları çoğaltmak.. Fakat sonra word içinde tekrar yazı yazmaya kalkınca bu enterler sıkıntı yaratacaktır..

Bu sıkıntıyı bildiğim için zaten yazını yazmaya başla dedim onurcum :wink:
Ha enter koymuşsun ha yazı yazmışsın word de aynı şey biliyorsun :wink:
Zaten ben oldum olası gıcık kapmışımdır word de :rofl:
Allah kimseyi eline düşürmesin, allah arkadaşa sabır versin :rofl:

omer_yucel

🌱Yeni Üye🌱

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Arkadaşımda bunun için benden yardım istedi. Bende bilmediğim için buraya başvurmuştum. Galiba world programında bu özellik yok ama böyle şeyin bir tıkla world programında yapıldığını duydum. Acaba world'e ek bir program mı yükleniyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Hımmm :smile:
Bir tıkla 1000 sayfa birden word e ekleme yapılacağını ilk kez senden duyuyorum :tongueout:
Ama olabilirde
Araştırayım biraz yazarım birazdan :tongueout:
Ama şunu da bunu sırf grafikerler.net için yapıyorum :tongueout: Yoksa hiç bir kuvvet beni world ile uğraştıramaz :wink: Çünkü çoğu zaman bilgisayarı yumruklamak suretiyle word kullanmaktan vazgeçiyorum :rofl:

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
word o kadar boş sayfa neden açmak istiyor acaba o arkadaşın çok merak ettim bende:)

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
bende bilmiyorum ama iş için olabilir.

Tek mantık şu olabilir.. Elinde sayfa numaralı boş sayfalar olsun istemiştir.. yani sayfa nolarını elle yazmak yerine word de yazacak ve çıktı alacaktır..

Yani boş sayfa yarattıktan sonra çıktı almak en mantıklısı tekrar PC de word ile dolacaksa boş sayfa yaratmanın anlamı yok :)

bedai

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba
belki 1000 ad. kesme ekleyerek bu işi çözebilirsin. Ama 1000 kere kesme eklemek zor olabilir. Bunun için bir makro düzenleyebilirsin.

Sub Makro1()

For i = 1 To 999
Selection.InsertBreak Type:=wdPageBreak
Next i

End Sub

Makroyu çalıştırdıktan sonra "Üstbilgi ve Altbilgiden" Sayfa Numaraları Ekleyebilirsin. Umarım işin çözülür.