Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yandex’ın ofisinde Atatürk

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑

Türkiye’den gazetecileri Moskova’daki merkezinde ağırlayan dünyanın beşinci büyük arama motoru Yandex’te bir odadaki Atatürk portresi şaşkınlığa neden oldu

Yandex’in Rusya’nın büyük kentlerini ve İstanbul’u da bilgisayar, telefon ve tabletlerine taşıyan Panorama uygulamasında, kişisel hakları ve özel yaşamı korumak için insan yüzleri mozaikleniyor. Ancak yüzleri tek tek mozaiklemek mümkün olmadığı için bu görevi özel bir yazılım yerine getiriyor. Atatürk yüzleri de “otomatik mozaikleme” uygulamasından nasibini alıyor. Anneannesinin çatı katında bir Atatürk portresi bulan Yandex çalışanı Alexander Bugakov, resmi ofsine asıyor. Yandex CEO’su Arkady Volozh’sa resmin yanına imzasıyla espriyle karışık “Don’t blur it” (Mozaiklemeyin) notu düşüyor.

https://gundem.milliyet.com.tr/yand...em/gundemdetay/24.03.2012/1519317/default.htm

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
Türkiye Cumhuriyeti adına, güzel bir haber olsa gerek.
Özellikle de “Don’t blur it " notu bu haberi daha da güzel yapan etken olmuş.:)

Paylaşım için teşekkürler.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
"Bakın! Bakında görün Türklerin asaletini.." Der gibi atmış imzasını Arkady Volozh..

Gurur veren bir haber..
Teşekkürler Gökhan TEKİN

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Daha da sırtımız yere gelmez.
Bu gazla eğitim sistemimizi düzeltir, insan kalitemizi artırır, suç oranlarını düşüşürüz. Teknolojide atılım yapar, tüm Avrupa ve Amerika'ya ürünlerimizi satar, milli gelirde tavan yaparız.
Böyle şeylerle mutlu oluyorsunuz ya çok imreniyorum size çoook.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu gazla eğitim sistemimizi düzeltir, insan kalitemizi artırır, suç oranlarını düşüşürüz. Teknolojide atılım yapar, tüm Avrupa ve Amerika'ya ürünlerimizi satar, milli gelirde tavan yaparız.

He nasıl yapsak acaba?? Sizin gibi oturup sabahdan akşama kadar ahlayıp vahlasak mı??? Bilemedim şimdi..

Bu şekilde ortalıkda gezinip insanların pozitif enerjisinide yok etmeyin..
Hatta çıkın biraz hava alın iyi gelir..

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑

Bu haberin ortaya çıkma sebebi eğitim sistemini düzeltmek yada diğer bahsetmiş olduğunuz konularla uzaktan yakından bir alakası olmayıp, konuyu buraya nasıl getirdiğinizi anlamadım. Sonuçta ortada kimse kimseye bir gaz verme yada herhangi bir çıkar meselesi yok. Son olarak bununla beraber etraftaki pozitif insanların enerjisini yok etme konusunda sayın value ye katılıyorum...

Herşeye bu kadar negatif gözle bakmayınız ki yorumlarınız ciddiye alınsın...

Mağdem insanların bir eksiğini yada bir yanlış olan yönünü görüyorsunuz. Siz bir öncü olun ve doğru yolu onlara gösterin ancak emin olun bu tarz mesajlarla kimse kimseyi kaale almaz. İlk önce verimli ve doğru olanı yapın zaten insanlar sizi takip edeceklerdir...

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Yorumumu ciddi bir dille yazmadım zaten ve ciddiye alınmak gibi bir beklentim yoktu ancak görüyorum ki bu şekilde yazdığımda da birileri ciddiye alıp cevap veriyor. Onun için kendimi daha ciddi yazayım diye yormayacağım.

Gaz konusuna gelince; yukarıda yazılanlara bakın gazı görürsünüz.

Birazcık kafanızı yorun ve nerede hata yaptığınızı anlamaya çalışın.

Atatürk'ün değerli olabilmesi için bir Rus'un, fotoğrafının kenarına "espriyle karışık" bir not düşmesine gerek yok. Ya da bir İngiliz'in onun hakkında övgüler yazması değildir Atatürk'ü değerli kılan. Eğer Atatürk zaten değerliyse ki biz öyle olduğunu düşünüyoruz, birilerinin onun değeri hakkındaki yorumları konusunda Atatürk adına değil, onun değerini anlayanlar adına sevinebiliriz.

Fakat tam tersini yapıyorsak ki siz şu anda benim yukarıda söylediklerimin tam tersini yapıyorsunuz, demektir ki sizler o yazıyı yazanı Atatürkten daha büyük görüyorsunuz ve Atatürk'ün değerli olabilmesini o tip yazılara bağlıyorsunuz.

İstediğiniz kadar itiraz edin. Bilinçaltınıza yerleşmiş kompleksler sizi bu tip şeylerden mutlu olmaya itiyor. Zaten haberin kaynağı olan gazetede bu kompleksi sürekli körükler. Arada bir bu tip haberleri bu gazetede rahatlıkla görebilirsiniz.

Duygusallığı bir kenara bırakın ve yaptığınız hatayı farketmeye çalışın.

Benden bu kadar.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Siz gelin benim yazdıklarımı bir kere daha okuyun. Çünkü yararınıza olacaktır. :)

Kimsenin kimseyi övdüğü yok. Değer verdiğimiz değerler, ruslar tarafından bu şekilde dile getirildiğinde bırakında bizimde değer verdiğimiz değerlere değer verildiğinde böyle yüzümüz gülümsesin...

Unutmayın orada asılı olan Portre fotoğraf bir başka milletin atası değil. Bizim atamız Ulu Önder ATATÜRK' ün portresidir...

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Size mutluluklar diliyorum ve ikinci bir beyne kadar kendi adıma konuyu kapatıyorum.

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Yorumumu ciddi bir dille yazmadım zaten ve ciddiye alınmak gibi bir beklentim yoktu ancak görüyorum ki bu şekilde yazdığımda da birileri ciddiye alıp cevap veriyor. Onun için kendimi daha ciddi yazayım diye yormayacağım.

Gaz konusuna gelince; yukarıda yazılanlara bakın gazı görürsünüz.

Birazcık kafanızı yorun ve nerede hata yaptığınızı anlamaya çalışın.

Atatürk'ün değerli olabilmesi için bir Rus'un, fotoğrafının kenarına "espriyle karışık" bir not düşmesine gerek yok. Ya da bir İngiliz'in onun hakkında övgüler yazması değildir Atatürk'ü değerli kılan. Eğer Atatürk zaten değerliyse ki biz öyle olduğunu düşünüyoruz, birilerinin onun değeri hakkındaki yorumları konusunda Atatürk adına değil, onun değerini anlayanlar adına sevinebiliriz.

Fakat tam tersini yapıyorsak ki siz şu anda benim yukarıda söylediklerimin tam tersini yapıyorsunuz, demektir ki sizler o yazıyı yazanı Atatürkten daha büyük görüyorsunuz ve Atatürk'ün değerli olabilmesini o tip yazılara bağlıyorsunuz.

İstediğiniz kadar itiraz edin. Bilinçaltınıza yerleşmiş kompleksler sizi bu tip şeylerden mutlu olmaya itiyor. Zaten haberin kaynağı olan gazetede bu kompleksi sürekli körükler. Arada bir bu tip haberleri bu gazetede rahatlıkla görebilirsiniz.

Duygusallığı bir kenara bırakın ve yaptığınız hatayı farketmeye çalışın.

Benden bu kadar.

Haklılık payın var. Neden biliyor musun? Çünkü Türk Milleti'nde dahi Atatürk'ün kıymetini bilmeyen nice insan var. Hal böyle olunca bir Türk genci olarak; bir yabancının Atamıza verdiği değeri görmek, benim alt komşumun Atatürk'e verdiği değeri görmekten daha çok mutlu ediyor beni.

Acı olan ise "Ey Türk genci, kendi Atamızın değerini elin Rus'u, İngiliz'i, Amerikalısı bile anlamış, sen nerede uyuyakaldın" diyesi geliyor işte insanın.

Başka bir konu ise; Türkiye'nin tüm değerlerinin (baklavadan turizme, yoğurttan Fatih Terim'e) uluslararası konjoktürde Türkiye'nin şimdisi ve geleceği açısından reklama ihtiyacı var. "Biz bize yeteriz" devri çoktan geçti. Biz bu işi beceremiyorsak bırak Rus yapsın.

Sözkonusu değerlerin özellikle yabancılar tarafından farkedilmesi, takdir edilmesi bize ayrı bir mutluluk vermeli elbette.

Saygılar