Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yaptığım Ambalaj Tasarimini Nasıl Tescilederim?

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhabalar;

Ben üniversite öğrencisiyim ve bölümümle ilgili bitirme tezimi bir ambalaj tasarlayarak yaptım, bir markanın meyve suyu kutusunu geliştirlmişini ve daha modern bir tasarimini sıfırdan hiç biyerden esinlenmeyerek aklımdan 3d de tasarladim ve kutu haline getirdim.

Sorun şu hocalar bunu benim yaptığıma inanmıyorlar biryeden alıp çizdiğimi sanıyolar birseye benzetiyolar ama ne olduğunu bilmiyolar tezimi kabul etmiyolar açikcasi, Savunla yaklaşiyor ve ben bu kutunun herseyiyle bana ait olduğunu tescillemek istiyorum bunu nerden ve nasıl yaparım bilginize ihtiyacım var, tesekkürler...

Son düzenleme:

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
hocalarınız burada hatalı davranıyorlar. ne demek tezi kabul etmemek? o halde esinlendiğiniz markayı göstersinler? bunu gösteremedikçe varsayımla iş yapamazlar. Ben senin yerinde olsam aynen bunu bu şekilde söylerdim. Ama yok ben sesimi çıkaramam diyorsan notere gidip işini onaylatman gerekir:)

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evt bunları dedim böyle bi kutu yok araştırın bulamıcaksınız çünkü sıfırdan yaptım dedim 3 hocayla konustum üçüde tez aşamasında onlardan fikir almadım diye yaptığıma inanmadılar şimdi şansımı savunmada denicem ama bunu kanıtlamam lazım saçmalığa bakarmısın...

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
sende de hata var. Hocalara göstermen gerekirdi aşama aşama. Maalesef takıyolar çünkü!!! neyse, yinede yüksek çıkışlar yapma sen. Sonuçta ipler onların elinde. hiç bir kanıt yok mu peki yapım aşamasına ait?

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sende de hata var. Hocalara göstermen gerekirdi aşama aşama. Maalesef takıyolar çünkü!!! neyse, yinede yüksek çıkışlar yapma sen. Sonuçta ipler onların elinde. hiç bir kanıt yok mu peki yapım aşamasına ait?

Olmazmı tüm dökümanları var anlıcaklarını sanmıyorum ama bilgi birikimi dökücem, ama tescil ettirirsem sesini çıkaramazlar

eragorn

🌱Yeni Üye🌱
eğer işi ispatlamak istiyosan noterde çare olmaz sana bu işi bilen birilerinden yardım almalısın patent ve tescil işi yapanlar var yada direk patent enstitüsünden bilgi al

antitasarim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kardeşim tescil bürolarında bile bu iş faraza,
bir ürünü tescil etmek istiyorsan, patent bürosuna da başvurman hocalarının fikrini değiştirmeyecektir. Nitekim bir başvurunun 1 yıl boyunca dışardan gelecek itirazları beklemesi gerekiyor. 1 yıl sonunda itiraz gelmez ise TPE de tescil işlemine tabi tutuluyor. Boşuna para verip tescille uğraşma, hocaların fikirlerini dğeiştirmeye çalış, larana arkadaşımız bu konuda doğru yorumda bulunmuş. Bir sektörde tek maddede tescil ücreti için 500 tl bir yıl sonra da 350 tl gibi rakam ödersin. Noter de bundan az almaz. bilgin olsun

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bence kendileri dahi öyle bir şeyin nasıl yapıldığını hayal edemezler de bu yüzden üzerine gelmişler. İnsanın ne kadar kötü duruma düşeceğini tahmin bile edemem. Güzel bir iş ortaya koyuyorsunuz, karşılığı ? Dilerim hak ettiği değeri bulur çalışmanız. Başarılar.

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşşekür ederim bilgileriniz için...

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
sanırım kıskançlıktan böyle davranıyorlar