Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yardım : Broşür tasarımında tahmini zaman nedir?

ozatasoy

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar
Çalıştığım firma benim ilk deneyimim. Ve benden günde 10 - 15 adet
iki kıvrımlı broşür tasarlamam isteniyor. Sizlerin düşüncelerini almak istedim.
Çünkü bu sayı beni fazlasıyla zorluyor. Benim merakım benmi çok
yavaş çalışıyorum, yoksa bunun bir günlük sınarlaması varmıdır.
Bu arada konuyu yanlış yere açtıysam özür diliyorum.
Bu benim ilk mesajım.:sadsmile:

arkadaşlar bana cevap verebilecek kimse yokmu acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sizden günde 10-15 adet iki kırımlı broşür isteyen firmyayı gerçekten çok merak ettim:) Önceden karpuz satıp hadi bakalım şimdi reklamcılık yapalım mı dediler, nasıl oldu bu iş?

Bazı işler vardır, günler alır.
Bazı işler vardır, şablonu hazır, dekupeleri hazır, çalışması hazır, sadece baskıya montajlısını verirsin.

Ama günde 10-15 farklı çalışma demek biraz grafminatör durumunda olmanı sağlar.
Yavaş değil ama kullanılma durumun fazla.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Sizden günde 10-15 adet iki kırımlı broşür isteyen firmyayı gerçekten çok merak ettim:) Önceden karpuz satıp hadi bakalım şimdi reklamcılık yapalım mı dediler, nasıl oldu bu iş?

Bazı işler vardır, günler alır.
Bazı işler vardır, şablonu hazır, dekupeleri hazır, çalışması hazır, sadece baskıya montajlısını verirsin.

Ama günde 10-15 farklı çalışma demek biraz grafminatör durumunda olmanı sağlar.
Yavaş değil ama kullanılma durumun fazla.

Tamamen katılıyorum.

pharuq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sizfden böyle bişey isteyen firma kurum herneyse artık gerçekten saçmalamış başka bi açıklaması yok zaten

ozatasoy

🌱Yeni Üye🌱
yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sonuç hala aynımı. Ve merak ettim günde kaç adet iş çıkartıyorsun?

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
10-15 tane yahu. Kartvizit değilki bu kartvizit yaptığımı bile varsaysam 15 tane zor biraz. Gelemem abi ben gelmem böyle şeye...

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
Çalıştıgınız Firma sahipleri abartıyorlar gerçekten günde 10-15 iki Krımlı broşür bence abartı yani Kaliteli iş çıkartmanızda beklenir tabiki yani haklı olarak.
'' ama 10-15 tane birde kaliteli ve eksiksiz iş hayata Çıkmaz yani bu seni sömürmekten başka bişi degil yavaşlıkla alakası bile yok ''

Yukarıda Ulaş arkadaşımın söyeldigine katılıyorum ''kullanılma durumun fazla.''

Kolay gelsin..
Başarılar

maske007

🌱Yeni Üye🌱
AİHM 'e şikayet et... :D

Bu resmen işkence yahu...

Son düzenleme:

görselci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlarla aynı fikirdeyim insan günde 10-15 tasarım yapması için tamamen hazır şablonları kullanıp hep aynı tasarımları yapması lazım ve bunu isteyen işverenin aslında ticari buyutunu düşünüyo asla yaratıcı biri olduğunu sanmıyorum insanın kafası rahat olmadan güzel şeyler yapamaz senden o kadar çalışmayı bir günde isterse kafan boş olmayaca ve sende bocalamaya başlayacaksın günde 2- 3 iyidir

masey

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlarla aynı fikirdeyim insan günde 10-15 tasarım yapması için tamamen hazır şablonları kullanıp hep aynı tasarımları yapması lazım ve bunu isteyen işverenin aslında ticari buyutunu düşünüyo asla yaratıcı biri olduğunu sanmıyorum insanın kafası rahat olmadan güzel şeyler yapamaz senden o kadar çalışmayı bir günde isterse kafan boş olmayaca ve sende bocalamaya başlayacaksın günde 2- 3 iyidir

arkadaşa kesinlikle katılıyorum tasarım öle paket çıkaırır gibi günde şu kadar lunu yapıcan güne bu kadar bunu yapıcan kendine böle bir sınırlama koymadıkça kimse senden böle bişi bekleyemz işverenini sabote etmek lazım bu ne ya madem o kadarr çok işi istiyor bir kaç grafiker daha alsın bir grafiker demiyorum arkadaşım bir kaç grafiker diyorum bazen bu işverenleri hiçbi hiç anlamıyorum gerçekten en iyisini isterler bir sana sağmalaık inek gibi bakarlar of offff grafikerler derneği kuralım arkadaşlar.... söylüyorum bakın çok geç kalmış olcaz

alisalur

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaşım bol resimli olursa nasıl isteyecek çalışmaları. tek tek kesim yapmak zorundasın resimleri. bu iş yeri sahipleri ya bu işten anlamıyor yada sizinle dalga geçiyor

mutti

🌟Usta Tasarımcı🌟
Gerçekten ilginç bir durum günde 10 veya 15 iki kırımlı bröşür wallahi bu işi veren kişi sanırım piyasadaki bütün bröşürleri silip süpürmüş bizler haftada bu kadar sipariş alamıyorken sizden günde bu kadar istekte bulunuyorlar bilemiyorum tasarım nekadar verimli olur? hergün 10 tasarımdan nasıl tasarımlar ortaya çıkar yani insan ne yapacagını şaşırır sizde öylesiniz sanırım walla kolay gelsin nediim şaka gibi söylenenler

Slaytanic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Böyle bir tasarımcı ve bu potansiyelde iş olsa yarın bende açardım bir ajans...
Bir broşüre 1 saatini harcasan 15 saat yapıyo zaten.Bu şekildede insan ne kadar dayanırki.
Allah kolaylık versin ne diyim....

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yüm dekupe ve donelerin hazır olduğunu düşünsek bile (ki millet hazır getirmiyor çoğunlukla) iyi ve şık tasarımlar çıkarmak için günlük olarak çok fazla bir sayı. İşte yine dönüp dolaşıp yaptığımız işin bir üretim sayılmaması noktasında takılıyoruz. Firmanın mantığı aynen şu: "Ne var kardeşim 2 tuşa basıyorsun oluyor işte. Neden bu kadar uzun sürsün." Bir gün şu 2 tuşa basıyorsun oluyor diyenler elimde kalacak ama du bakalım ne zaman.

Bence siz sakın moralinizi bozmayın iyi niyetle işinizi yapmaya devam edin. Emin olun siz rehavete kapılmayın sürekli panik halinde çalışıp başka işlerle uğraşamayın diye bu tarzz bir hedef koymuşlar. Zira gerçekten piyasada çalıştırabilecekleri günde 15 tane dediğiniz nitelikte iş yapacak adam olsa herhalde sizi işten çıkartıp başkasını çoktan almışlardı şimdiye kadar. Ama bunun mümkün olmadığını onlar da bildiği için sizinle çalışmaya devam ediyorlar...

ozozlem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bilemem tabi ama günde 10-15 farklı firmalar için farklı tasarım isteyeceklerini pek sanmıyorum ben yaa...belki bir firma için alternatifli çalışmalar isteniyodur..yanılıyorsam düzelt yinede arkadaşm:)
gerçi öyle olmş bile olsa sayı belirtmekte çook saçma olurr:D

muss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gunde 6 -7 adet tasarlayabılıyosunuz yanıı vaybe yıne ıyı calışıyosunuz şablonlar hazırmı yoksa baştanmı tasarlıyosunuz mrk ettim