Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yarisma nedir nasil olmalidir

afroman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cagdasinci.com
arkadaslar bir tasarim yarismasinda en onemli kistaslar sizce ne olmalidir? mesela bir yarisma dusunun web ortaminda buyuk emek sarfedilen tasarimlar izleyiciye sunuluyor. web sitesi bedava uyelik sistemi ile calisiyor. 2 hafta sonra da tum uyelere acik bir sekilde 3 hafta surecek bir oylama baslatiliyor. oylamaya yeni eski tum uyeler katilabiliyor. ve kimin kac puan aldigi gorulebiliyor. sadece 1 tasarim surekli lider olarak devam ediyor ama oylamada son gun geliyor hersey degisiyor. son gun oldugu icin herkes tanidiklarina haber gonderiyor o kadar fazla oy geliyor ki tasarimlara, zirvenin sahibi yarim saatte bir degisiyor. bu aksama kadar boyle suruyor. ve sonucta 3 hafta boyunca surekli ilgi goren guzel puanlar toplayan tasarim 4. veya 5. sirada kaliyor. veya o da zirve yarisi icin gereksiz bir cabalamaya giriyor ve sadece o tasarim diskalifiye ediliyor. sebep olarak da "surekli tanidiklarina oy verdirtiyorsun kardesim!.." gosteriliyor. evet. konuyu anlattim sizce boyle bir yarisma etik kurallara uygun mudur? etik ve tarafsiz bir yarisma nasil olmalidir. puanlamalar kimin kac puan aldigi gozukmelimidir? konu ile ilgili bir tartisma alani acmak istiyorum ve degerli goruslerinizi merak ediyorum.