Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yazı akıtma ve hepsini iptal etme

semadedim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba
InDesign de yazı akıtma yaptıktan sonra tüm bunların hepsini kırıp iptal edebiliyormuyuz varmı böyle bir özellik

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Linki kırma olayı yok fakat neden kırmak istediğinizi de anlayamadım..
İmajlar kayıyor diye soruyorsanız.. Renk ayrımını yaptıktan sonra yazı alanın için olması gereken yere yapıştırın yazı akarsa imajlarda akar..

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
eğer doğru anladıysam yazı akıtma işini iptal etmek istiyorsunuz.. veya akıtılan şeklin etkilenmemesini istiyorsunuz.. Akıtma işini sayfanın üst menüsündeki ikonlara tıklayarak yapabilirirsiniz. Yok yazı akıtılan objenin akıtılmış yazıdan etkilenmesini istemiyorsanız objenin üüstüne tıklayıp daha sonra "text frame opsiyon" (ctrl+b) dan ignore text wrap kutucuğunu işaretlerseniz o obje akıtılmış yazıdan etkilenmez.

sertand

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sertandirek.com
Akıtma işini sayfanın üst menüsündeki ikonlara tıklayarak yapabilirirsiniz, demişsiniz, bu ikonlar hangileri söyleyebilirmisiniz ?

Ben yazı akıtma işlemimi iptal edemedim.

Benim öğrenmek istediğim sadece yazı akıtma ileminin nasıl iptal edileceğidir.

Sizden ricam resimli anlatmanız.

Teşekkür ederim.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
"...yazı akıtma işlemimi iptal " biraz daha acık yazarmısınız ne yapmak istiyorsunuz ,çünkü bir kaç yolu varda

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba
InDesign de yazı akıtma yaptıktan sonra tüm bunların hepsini kırıp iptal edebiliyormuyuz varmı böyle bir özellik

Doğru anladıysam birkaç sayfaya akan metni son halinde birbirinden bağımsız yani linksiz olarak ayarlamak istiyorsunuz. Bunu üst menüden Window>utilities>scripts panelinden yapabilirsiniz, burada tek yapmanız metin alanının içine girip hepsini seçmek ve açılan script panelinde "splitstory" scriptini çalıştırmaktır, bu işlemden sonra metin alanları artık birbirinden bağımsız olacaktır.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Doğru anladıysam birkaç sayfaya akan metni son halinde birbirinden bağımsız yani linksiz olarak ayarlamak istiyorsunuz. Bunu üst menüden Window>utilities>scripts panelinden yapabilirsiniz, burada tek yapmanız metin alanının içine girip hepsini seçmek ve açılan script panelinde "splitstory" scriptini çalıştırmaktır, bu işlemden sonra metin alanları artık birbirinden bağımsız olacaktır.

Teşekkürler yeni birşey öğrenmiş oldum.