Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yazı Sorunu

theiceprince

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar psde giriyorum mesela 468x60 yeni sayfa acıyorum yazı yazıcam tam üstüne tıklıyorum nokta gibi bişi geliyo yazı yazamıyorum layer filan çıkıyor beni bi aydınlatın konuyu nerde açacagımı bilemedim yardımcı olun lütfen

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Yeni sayfa açtıktan sonra, Text Tool alıyorsun. İstedığımız yeri tıklayarak yazı yazıyoruz. Bu durumda Text layer otomatik olarak açılıyor.

93616130ve5.jpg

58939162hu7.jpg

Yazı yazıyoruz...

34164793as6.jpg

bu durumda yazı yazdıktan sonra Move Tool seçiyoruz. ve istedığımız yere yazı taşıbiliyoruz. text layer burada yazılan yazı adı alıyor.

84865273nt7.jpg

eğer siz renk tonu değiştirmek istiyorsunuz resimdeki gibi paleti takip edin

89711531vn4.jpg

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
hocam sen 468x60 CM bir layer açıyorsun. 468x60 a göre 70 pt yazı yazıyorsun. Yazı yazıyorsun ama puntosu küçük olduğu için çok ufak yazıyor. puntoyu 300 e çıkar.

sallarli

🌱Yeni Üye🌱
Kardeşim sen oraya öyle tıklarsan tabi yazı yazmaz. Önce farenin sol tuşuna basılı tutarak bi alan seçmelisin yazı yazacak. Daha sonra yazını yazabilirsin. Tabi yazının boyutlarına da bi bak çok büyükse yazıyı göstermez çok küçükse de yazıyı çizik halinde görürsün. Ha bide yazı rengine bak arka planla aynı olmasın.

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kardeşim sen oraya öyle tıklarsan tabi yazı yazmaz. Önce farenin sol tuşuna basılı tutarak bi alan seçmelisin yazı yazacak. Daha sonra yazını yazabilirsin. .

Cevap Bu değildir. Ps de illaki yazı yazılacak alanın seçilmesine gerek yok. Arkadaşın sorunu sadece punto ile alakalı. Yersiz bilgi vermeyin lütfen.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
baranbey haklı.Sorununuz tamamen punto ile alakalı.New penresinde ölçü biriminiz pixel yerine santimetre (cm) seçilmiş.Yani siz 468 cm * 60 cm bir belge açıyorsunuz.Haliyle 70 punto büyüklüğü çok küçük kalıyor.Ya puntoyu arttırın yada cm yi pixel e çevirin.Kolay gelsin.