Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yazı Yazma Sorunu

purchu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar. Photoshop'umda bir sorun var ama ne olduğunu çözemedim. cs6 kullanıyorum. Sorunum ise şu:

Normalde yazı yazarken imleç sağda durur ve yanıp söner ama benimki sol tarafta duruyor. Yazı yazdığımda düzgün yazıyor ancak noktalama işaretleri eklediğimde yazının devamında çıkması gerekirken başında çıkıyor.
Bir diğer sorunum ise sayılar yazdığımda onlar da yazının sağına atlıyor.

örneğin normal yazarken " 23-30 Haziran " olması gerekiyor.

Sorunlu halinde yazdığımda " Haziran 23-30 " oluyor. İlk olarak sayıları yazsam da haziranın "h" sine bastığım anda 23-30 sayıları birden Haziran yazısının sağına atlıyor.

Bunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Benzer konular

yas_yil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yukarıdaki menüden "Edit > Preference > Type" seçeneğine tıkla. Açılan pencerede Choose Text Engine Options başlığı altındaki seçeneklerden "East Asian" seçeneğini seç. Photoshop'u kapatıp yeniden başlat. Hala düzelmez ise çalıştığın dosyadaki yazı katmanlarının hepsini sil ve farklı kaydet. Photoshop'u kapatıp farklı kaydettiğin dosyayı tekrar açtığında soldan sağa doğru yazılarını yazabilirsin.

purchu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yaptım, nihayet düzeldi. Dünya varmış:)
Çoook teşekkür ederim.

eslem88

🌱Yeni Üye🌱
yazı sorunu

merhaba bendede aynı sorun fakat ıllustratör ve indesign da. söylediğiniz seçenekler onlarda yok. imleç yazı yazarken boşluk bıraktığımda sola kayıyor. cümlenin başına geçiyor. yada sayı eklediğimde aynı şekilde. yardımcı olursanız sevinirim.

furkanphoto

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar.
Bende Windows 8'i kurdum sonra photoshop cs6'ı yükledim sorunsuz çalışıyor fakat yazı yazmak istediğim zaman hata veriyo düzenleme, yeni text hiçbirisi çalışmıyor aciil yardımlarınızı bekliyorum..

sinanrtv

🌱Yeni Üye🌱
Illusrator Programında imleç hatası

arkadaşlar ıllusrator da yazı yazarken imleç solda sağda olması gerekirken birden sola geçiyor ' mesela : 22.03.2017 yazacağız birden 2017.03.22 yazıyor kendiliğinden. Ben de tam ne olduğunu anlamamıştım panelleri kurcaladım ve buldum. Yapmanız gereken tek şey Type tool aracına bastıktan sonra sağ üst tarafta bulunan Paragraph Direction ikonuna tıklamanız..BİTTİ :)