Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yeni işyeri açıyorum fikir verirmisiniz

krcgrafik

🌱Yeni Üye🌱
Abilerim ablalarım öncelikle tüm grafikerler.net ailesine selamlar. Ben yeni bir üyenizim.
Okulun bitmesi ve annemin engelli olmasından dolayı teşvik fonu çıkmasıyla bir grafik tasarım, yazılım ve oyun tasarımı üzerine bir ltd şirketi açmayı planlamaktayız.
Herşeyi temel alarak sıfırdan başlayacağım. Grafiklerim allaha şükür iyi. Daha önce günde 30-35 kartvizit yaptıran bir yerde çalışmışlığım var. Sektör nasıl yürüyor birazcık biliyorum. Fakat bu işe atılırken neler gerekir, hangi malzemeler hangi ekipmanlar veya nasıl kendimizi ön plana çıkarmak gerekir pek bilgim yok.
Paylaşmak istediğiniz şeyleri aşağıya yorum atarsanız sevinirim.
Bu arada engelli olduğu için vergiden de muafiyet var. Tekirdağdayım. Burdaki piyasa cidden insan öldürür. İstanbulda bastırdıkları 8-10 tl'lik kartvizitleri 70tl ye satmaya çalışıyorlar. Piyasayı biraz rekabete sokucam sanırım. Bunu da hesaba katarsanız aylık gelirim ne olur acaba.

Benzer konular

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Abilerim ablalarım öncelikle tüm grafikerler.net ailesine selamlar. Ben yeni bir üyenizim.
Okulun bitmesi ve annemin engelli olmasından dolayı teşvik fonu çıkmasıyla bir grafik tasarım, yazılım ve oyun tasarımı üzerine bir ltd şirketi açmayı planlamaktayız.
Herşeyi temel alarak sıfırdan başlayacağım. Grafiklerim allaha şükür iyi. Daha önce günde 30-35 kartvizit yaptıran bir yerde çalışmışlığım var. Sektör nasıl yürüyor birazcık biliyorum. Fakat bu işe atılırken neler gerekir, hangi malzemeler hangi ekipmanlar veya nasıl kendimizi ön plana çıkarmak gerekir pek bilgim yok.
Paylaşmak istediğiniz şeyleri aşağıya yorum atarsanız sevinirim.
Bu arada engelli olduğu için vergiden de muafiyet var. Tekirdağdayım. Burdaki piyasa cidden insan öldürür. İstanbulda bastırdıkları 8-10 tl'lik kartvizitleri 70tl ye satmaya çalışıyorlar. Piyasayı biraz rekabete sokucam sanırım. Bunu da hesaba katarsanız aylık gelirim ne olur acaba.

Günde 35 kartvizit yaparak sektör hakkında fikir sahibi olamazsınız, bu tecrübe size ne kurumsallık hakkında bilgi verir ne de farklı ürünler ve tasarımlar hakkında bilgi verir. Ama olayınız sadece kartvizit, el ilanı gibi basit şeylerse istanbulda 1000 kartviziti 20tl'ye yapıyorlar o da ne çıkarsa bahtına tarzıyla. Benim önerim sektör hakkında gerçekten bilgi sahibi olmak istiyorsanız ve farklı işlerde tecrübe kazanmak istiyorsanız orta karar bir reklam ajansına (tabela, kokart yapan yerler değil gerçekten reklam ajansı mantığıyla çalışan bir yer) veya ürün yelpazesi geniş bir matbaaya girip çalışmanız şeklinde olacaktır. Bu tarz yerlerde birkaç yıllık çalışmayla kazanacağınız iş deneyimi ile sektöre atılırsanız daha başarılı olacağınızı söyleyebilirim.

krcgrafik

🌱Yeni Üye🌱
merhaba öncelikle siz beni yanlış anlamışsınız. ben grafik konusunda sıkıntısı olan bi insan değilim. yaptığım çalışmaları daha önceki müşterilerim seviyordu. fakat artık okulunda bitmesiyle kendi işimi açacağım. ortalama olarak ne masrafı olur alet edevat vb. sektörde olan arkadaşların taktikleri filan var mı onu merak ediyorum.

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba öncelikle siz beni yanlış anlamışsınız. ben grafik konusunda sıkıntısı olan bi insan değilim. yaptığım çalışmaları daha önceki müşterilerim seviyordu. fakat artık okulunda bitmesiyle kendi işimi açacağım. ortalama olarak ne masrafı olur alet edevat vb. sektörde olan arkadaşların taktikleri filan var mı onu merak ediyorum.

tek başına çalışsan dahi bağkur, kira, stopaj, damga vergisi, muhasebeci ücreti, ulaşım, enerji, vs. aylık minimum 1500-2000 tl masrafın olacak. eleman çalıştırırsan 4000-4500 lirayı bulur. buna ilaveten karının %20'si kadarını da gelir vergisi olarak ödeyeceksin. allah kolaylık versin.