Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

YouTube Logosunu Değiştiriyor!

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Google’ın dünyanın en çok kullanılan video servisi YouTube yeni bir logoya geçişin sinyallerini veriyor.

YouTube’un hizmete girişinden beri en az değişiklik gören bölümü olan logosu için artık değişim zamanı gelmişti. Kısa süre önce Google Motorola’nın logosunda değişikliğe gitmişti. Twitter ve Facebook gibi birçok sosyal medya servislerinin de logolarının sık sık güncellemelere maruz kaldığına şahit oluyorduk.

YouTube’un Yeni Fontu Ne?
Aslında yeni logo yüzde 100 köşeli değil. Logonun köşelerinde hafif yuvarlatmalar bulunuyor. Play tuşunda da gölge dikkat çekiyor. Ancak bu tasarımın, önceki tasarıma oranla çok daha “yeni trend” olduğunu fark etmemek zor. YouTube yeni logosunda font olarak da Google’ın resmi fontlarından, Roboto’yu kullanmış.

Google, Motorola’dan Sonra YouTube’da da Trende Uydu…
Microsoft, Motorola, Facebook ve Twitter gibi YouTube’da son dönemlerin tasarım trendi olan sadeliği seçti.

Teknoloji dünyasında bir modadan bahsetmek gerekirse, son birkaç sene içinde yükselen trendin, köşeli, düz, keskin çizgili tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Microsfot’un Windows arayüzünde yaptığı devrimsel değişimde de bu çizgileri görebilirsiniz.

YouTube yeni logosuyla daha sade bir şekilde net olarak kendisini ifade ediyor.

YouTube’un simgesi olan kırmızı ve beyaz renkler korunurken YouTube ile özdeşleşen video oynatma tuşu logonun tam ortasında yer alıyor.

Beyaz ve kırmızı renklerden oluşan yeni logoda oynat ikonu ön plana çıkıyor. İlk olarak iOS ve Android uygulamalarına gelen güncelleme ile görülen yeni logo, YouTube’un Facebook ve Twitter hesaplarında kullanıcılarla paylaşıldı.

Alıntıdır.

Yeni Trend(!) mi? Comedi..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Daha yaratıcı bir çözümün son noktası bu logo ise şu ana kadar yapılmış Play butonuna en basit örneklerden biri. Sade her zaman hoştur ama ...Her işin bir aması olursa böyle eh işte der geçer kişi. Ne diyelim.

Teşekkürler value.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Ya şu kıytırık google logosu değişti diye bas bas bağırdılar, kaç dk inceledim bilmiyorum logoyu, tam bir hiçlik abidesiydi ve devamıda geliyor..

Yani tarih sürekli tekerrür etsin diye mi yenilikçi olmaya çabalıyoruz anlamakta güçlük çekiyorum..

Yorum için ben teşekkür ederim creed..