Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

zincir yardım

denizyilmazoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Daireleri birleştirerek zincir yaptım şu anda zinciri bir bütün olarak eğip bükmek istiyorum daha doğal bir görüntü olsun diye bunu yapmanın bir yolu varmı yani freehand tool da çizilmiş gibi oynama yapabilirmiyim yardımlarınız için teşekkürler

Benzer konular

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Hayır yapamassınız.. Sebebi her halka birbirinden bağımsız şekilde hareket eder. Eğer birliştirirseniz (Ctrl+L) Combine topluca hareket edeceklerdir ancak zinciri eğip bükecek gibi değil bir kareyi basıp küçültecek yada uzatacak gibi.. Ancak tam bu noktada Envolepe Tool ile persfektif vermeye çalışabilirsiniz.. tabi istenen sonuç elde edilirmi bilemem.

Bir yöntemde birz zahmetli ve ayrı bir konu bu: Artistic Media tool seçeneği kullanmak ama önceden bir brush oluşturmanız gerecek (ltf. Araştırın corelde brush oluşturma). brush oluşturduktan sonra freehand tool ile istenilen kıvrım çizilir. Artistic Media tool secilip yukarıdaki menüsünden brush tıklanır ve sağda açılan brushlar içinde daha önceden oluşturulmuş olan zincir brush secilir. Ve çizdiğimiz eğri zincir brush'ı ile oluşup istenilen sonuca ulaşılır...

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence blend kullanarak yapabilirsin. mesela ilk olarak halkaların geniş olan tarafının eğip bükmek istediğin path a yerleştirisin. ancak araları yatay zinciri alacak kadar boşluk olur. daha sonra bu grubu bozup aynı çizgi üzerine de yatay zinciri yerleştirirsen sadece ilk balangıç noktası ayarı yapman gerekir. ama sorunda çözülür. Eğer ki amx kullanabiliyorsan en iyi çözümdür