Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw X5 Çıktı

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
corel trace örnek

corel x5 te süper yenilikler getirmiş bir de trace ve photo-paint durumu ne onu da görmek gerek
eğer bunlarda da kullanım kolaylıkları ve detaylarda yeni özellikler varsa x5 önümüzdeki birkaç yıl boyunca tüm programların yerini alacak demektir.

illustrator 8 kullanırım, corel kullanmam :D isterse x1500 olsun :D:D
kullandığın program yada kullanacağın program bizi ilgilendirmiyor burada program tanıtımı yapılıyor:
örnek resim:
corelx5logo.jpg

troyali

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mustafa abi süper aralarında çok fazla bir fark yok gibi görünüyor

PowerClip

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
x4 benim görüşüme göre çok sorunlu bir programdı umarım hatalar düzeltilmiştir. arayüzde çok fazla bi değişiklik yok ama önemli olan içerik tabiki...

Haloville

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
haloville.deviantart.com
Merhaba
Ben X5'i 1 haftadır test ediyorum. Çok güzel yeniliklerin yanında yine insanı canından bezdirecek hataları var meretin. Yine font kullanımında kasıyor. Renkleri standartlara göre değiştirmişler Adobe sistemine yaklaşmış bu da photoshop corel ilişkisindeki renk sorununu nerdeyse ortadan kaldırmış. Güzel bir program olmuş ama yamaları beklemek gerek zira dediğim gibi hataları var. Ekteki resimde yakaladığım ilk hatası mevcut belki çok büyük bi hata gibi görünmesede müşterinin yanında çalışırken böyle bir sonuç olması insanı kanser eder diye düşünüyorum.

1 Böyle bir tasarım objesini esnetme noktalarından shiftle büyütmeye yada küçültmeye yeltenince 2. resimdeki sonuç ortaya çıktı :mad:

2 Emeklere yazık.. :mad:

Corel X5'in X4'tten bazı yenilikleri şunlardır.

Yeni çoklu çekirdek desteği
Daha zengin içerik ve profesyonel şablonlar
Video eğitimlerini ve uzman ipuçları
Daha fazla uyumluluk100'ü aşkın dosya formatları için destek
renk kontrolü ve tutarlılık
Flash animasyon desteği
Daha fazla çıktı seçenekleri baskı, Web, dijital işaretler ve daha fazlası için

Neler Yeni

Bu sizin için bekliyordum yükseltmedir! CorelDRAW Graphics Suite X5 daha hızlı ve daha kolay, yeni zaman teslim günlük görevleri yapar-size güven ile oluşturmanıza yardımcı savers. Check out 10 en mücbir sebepler bugün grafik yazılımı yükseltmek.
Yeni! Built-in İçerik Organizatör

Corel ® Connect ile iş akışı hızlandırın bir size, bilgisayarınızda anında üzerinde yazı ve resimler şablonlar grafik bulmanıza yardımcı olur içerik düzenleyicisi yerleşik. Seçtiğiniz içeriği saklanır tepsi bu CorelDRAW ® ve Corel ® PHOTO-PAINT ™, size içerik anında erişim veren arasında eşitlenir.

Built-in Content Organizer
Yeni ve Geliştirilmiş! Web Grafik ve animasyon araçları

Her zamankinden daha verimli yeni özellikleri ile tam olarak nasıl çevrimiçi içerik ve yeni bir Web animasyon aracı görüntüler gösteren bir Piksel modu gibi Web grafik ve animasyonlar oluşturun. Artı, şimdi ihracat önce dosya biçimleri karşılaştırın olanak veren yeni bir İhracat iletişim kutusu, bu nedenle ayarlarınızı en yüksek kalitede dosyayı elde etmek için optimize edebilirsiniz.

Web Graphics and Animation Tools
Geliştirilmiş! Corel ® PowerTRACE ™

Yüksek kaliteli vektör nesneleri halinde daha hassas ve pürüzsüz ile oldukça gelişmiş Corel PowerTRACE sayesinde sizin bitmap görüntüleri dönüştürün. PowerTRACE bu sürümü henüz izleme iyi sonuçlar sağlar.

Corel® PowerTRACE™
Geliştirilmiş! Optimal Hız ve Performans

Tamamlayın görevleri daha hızlı güçlü performans geliştirmeleri ile kaldıraç çok çekirdekli işlemci bilgisayarınızın gücünü maksimize etmek. Bu son sürüm, Windows ® 7 için optimize edilmiş ve yeni dokunmatik ekran desteği yanı sıra, Windows Vista ® ve Windows ® XP için destek sağlar.

Optimal Speed and Performance
Yeni! Tamamen yeniden tasarlanmış Renk Yönetimi Motoru

Farklı medya arasında Kontrol renk tutarlılığı ve her belge için ayrı bir renk paleti oluşturun. Yeni bir renk yönetim motoru, daha fazla renk doğruluğu sunar artı PANTONE ® 'den yeni bir renk profilleri için destek. Senin ekolojik ayak izi en aza indirin ve pahalı azaltmak yazdırmadan önce sizin renkleri doğru olduğunu bilerek baskıları.

Completely Re-designed Color Management Engine
Yeni ve Geliştirilmiş! Görsel İletişim Araçları

Yeni ve gelişmiş çizim, bitmap güçlü bir dizi zorlayıcı basılı ve online materyalleri oluşturma vektör aydınger, diyagram, sanatsal ortam ve metin araçları. Size etkili görsel iletişim için ihtiyaç duyduğunuz tüm grafik yazılımı.

Visual Communication Tools
Geliştirilmiş! Pazar Dosya Uyumluluğu lider

Yeniden amaç ve paylaşmak geniş dosya uyumluluğu ile kreasyonlar yerde. PDF, JPG, PNG, EPS, AI, TIFF, PSD ve DOCX dahil desteklenen dosya formatları, düzinelerce, sen ithalat ve diğer grafik yazılımı verimli ihracat dosyaları sağlar.
Yeni ve Geliştirilmiş! Duyarlı Çizim Araçları

Kullanıcı geribildirim cevap olarak, biz, seçenek, araç çubuklarının kilidini tanıtıldı sonra baskı seçenekleri genişletilmiş ve yapılan iyileştirmeler Damlalık, Mesh Dolgu ve diğer popüler çizim araçları.
Yeni ve Geliştirilmiş! Uzman Görüşler ve ilgi çekici
Öğrenme Malzeme

, Öğrenme materyalleri ve uzmanların yeni makaleler içeren bir görsel açıdan zengin ve online rehber kitap ilgi çekici yeni ve güncelleştirilmiş video eğitimlerini daha fazla tasarım anlayışı alın. (A sert kapak, renkli, baskılı rehber kutusu sürümü ile kullanılabilir.) Dan sen düşünce olası daha yapmak ilham olun!
Yeni ve Geliştirilmiş! Yüksek değerli Dijital İçerik

Helvetica ®, Garamond ® ve Frutiger ® yazı tipleri ilk defa olmak üzere 1.000 'den fazla profesyonel yazı tipleri ile tasarımlar zenginleştirin. Artı, telif ücretsiz fotoğraf ve araç şablonları prim clipart gibi yüksek değerli dijital içeriği yararlanın. Çalışmanızı ekstra zaman ve para harcamadan profesyonel bir bitiş verin tüm grafik yazılımları ve buradan ihtiyacınız kaynakları bulacaksınız!

High-Value Digital Content

Son düzenleme:

designatör

🌱Yeni Üye🌱
İş yerinde corel x3 var her an tansiyonum yükselip kalpten gidebilirim delirtecek beni hataları. Ne olursa olsun geçeceğim buna ama yeni sürümde hazırlanan işleri eski sürümlerde açmam bir sorun yaratırmı acaba. Eski antika corelden kurtulayım derken patronla papaz olmayayım:)

Son düzenleme:

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
İş yerinde corel x3 var her an tansiyonum yükselip kalpten gidebilirim delirtecek beni hataları. Ne olursa olsun geçeceğim buna ama yeni sürümde hazırlanan işleri eski sürümlerde açmam bir sorun yaratırmı acaba. Eski antika corelden kurtulayım derken patronla papaz olmayayım:)
Servis paketleri yüklediniz mi?

designatör

🌱Yeni Üye🌱
Servis paketleri yüklediniz mi?

Hayır yüklemedik. Ben corelden pek anlamam, servis paketlerini kursam hatalardan kurtulurmu. Birde xp yüklü çift çekirdek işemcili bigisayarda kullanıyorum ama iki işlemciyide kullanmıyor 3 gb ram olmasına rağmen ancak 150 mb kadar ram kullanıyor. ram kullanım ayalrarını yükseltmeme raümen birşey fark etmedi. En can sıkıcı hatası bazen yazdıktan sonra baş harfleri büyük yapıyor.Birde çok yavaş, illustaror cs4 ten corele geçmek gerçekten yıprattı beni.

Bilgisayarda yüklenen corelin bilgileri aşağıda sanırım sp paketleri yüklü değil, 2003 yazıyor freehanden bile eski. :)

0p20100315093614p

Haloville

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
haloville.deviantart.com
Hayır yüklemedik. Ben corelden pek anlamam, servis paketlerini kursam hatalardan kurtulurmu. Birde xp yüklü çift çekirdek işemcili bigisayarda kullanıyorum ama iki işlemciyide kullanmıyor 3 gb ram olmasına rağmen ancak 150 mb kadar ram kullanıyor. ram kullanım ayalrarını yükseltmeme raümen birşey fark etmedi. En can sıkıcı hatası bazen yazdıktan sonra baş harfleri büyük yapıyor.Birde çok yavaş, illustaror cs4 ten corele geçmek gerçekten yıprattı beni.

Bilgisayarda yüklenen corelin bilgileri aşağıda sanırım sp paketleri yüklü değil, 2003 yazıyor freehanden bile eski. :)

0p20100315093614p

Servis paketleri sorunları bir nebze çözer. iki işlemciyi sadece x5 kullanıyor, dinamik ram değişikliği yapmışlar x5'te x4'tte kendimiz ayarlayabiliyorduk. ayrıca x4'tte ram ayarını yaptıktan sonra ram canavarı p.shop'la birlikte açarsanız ram'i paylaşmak durumundalar. yazdıklarınızın otomatik olarak değişmemesi için > Tools + options + workspace + text + quickcorrect kısmında seçili olan herşeyi iptal edin ok dedikten sonra kullanmaya devam edin. illustrator'den corele geçişteki hava değişimi insanı bronşit yapar :D :emo1:

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Bence Corel x5'in bir çok özelliği olması iyi olmuş ayrıca hızlı ve çift çekirdek kullanabilmesi renkleri heleki çok iyi lakin şu anda çok yeni bir program ve hatalarla karşılaşmamak ve problem yaşamamak mümkün değil bence program tam otursun yerli yerine güncellemeleri çıksın o zaman kullanmak daha iyi x4 ün son sürüm güncellemesiyle birlikte olan paketi'ni kullanmak bence şu an daha avantajlı yinede sizi bilemem bu benim tercihim:)

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com

0p20100315093614p
@Haloville ve @gizli adlı arkadaşlar güzel açıklamış. Ben de bir kaç ekleme yapayım.

Servis Paket'ler mutlaka yüklenmeli. CorelDRAW X4 Servis Paket 2 ile neredeyse hiç hatasız bir Corel kullanırsınız. Bir nebze değil bir çok hatayı gideriyor servis paketler.

X4 SP1'de yapılan düzeltmeler.
X4 SP2'de yapılan düzeltmeler.

Servis Paketlerin Dışında Hotfix'leri de ihmal etmeyin.

CorelDRAW X4'te tüm güncelleştirmeleri yüklediğiniz zaman sürüm numarası 14.0.0.701 olacaktır.

CorelDRAW, Illustrator, Indesign yazılımlarını hemen hemen eşit oranlarda kullanıyorum. Gün içinde bu yazılımların hepsini sürekli kullanıyorum ve inanın en çok göçmeyi Adobe illustrator'de yaşıyorum. Adobe yazılımları malesef bellek sorunlarıyla ünlendiler.

CorelDRAW'da güncelliğini yitirmiş bellek ayarlama seçeneği ise X5'te tamamen kaldırıldı. Günümzde bellek büyüklükleri bu ayara gerek kalmayacak kadar büyüdü. CorelDRAW'ın aslında 150 mb gibi az bellek kullanması bir başarıdır. Sistem kaynaklarını en az seviyede kullanıp performansı ön plana çıkarıyor anlamına gelir.

Çoklu çekirdeğe sahip bir sistem kullanıyorsanız Adobe CS4 ve CorelDRAW GSX4 ve diğer yazılımların neredeyse tamamı sadece bir çekirdeği kullanır. Multi-Threading denilen programlamaya henüz yeni yeni geçiliyor. Bunlardan biri de CorelDRAW X5. Bir çok işlemde çoklu-işlem desteklemesi bence en büyük performans avantajına sahip olması demek. CorelDRAW X5'e geçmek için tek neden olarak bile çoklu çekirdek desteğini söyleyebilirim. Düşünün 4 çekirdekli bir işlemciniz var. 250 mb'lık bir CDR dosyasını aynı sistemde X4'te 80 saniyede açarken X5'te ise 30 saniye gibi bir sürede açabiliyorsunuz. Çoklu çekirdek desteği X5'te bir çok işlemde kullanılıyor.

CorelDRAW X5 çoklu çekirdek desteği.
CorelDRAW X5 Çoklu Çekirdek desteği - CorelDRAW.com

CorelDRAW X5'e geçmek henüz erken. İlk servis paket çıktıktan sonra üretim için kullanılabilir. Şimdilik deneme sürümünü kurup ara sıra kurcalayın ve yeni teknolojilerden geri kalmayın. Zira X5 bugüne kadar en çok değişiklik ve yenilik yapılmış sürümdür.

altug68

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yazdoğınız bilgiler için çok teşekkürederim bikaç konuda sizlerden yardım ricaediyorum 1.si x4 ün sp lerini nerden indire bilirim, 2.si ise x5 serial nerden bula bilirim araştırdığım kadarıyla bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. ilginiz ve alakanız için şimdiden çok teşekküerderim

PowerClip

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
malesef ilgi ve alaka yok :) korsana hayır...

altug68

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:D:D pardon unutmuşun herkez lisanslı kullanıyodu burda :D:D

altug68

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anlıyorum sende haklısın sonuçta senin çizgin bu neyse konu uzamansın bence

Republican

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bahsedilen X4 kampanyası nedir acaba? link verebilecek var mı?

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
K.Çakır ne diyorsa o.Bir tavsiyede benden olsun.Format atmayı seviyorsanız hemen X5 kurun