Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Daha önce farklı bir açıdan sunduğum yusufçuğun portresi :)

krmzjn1.jpg

çınar1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bunların çoğu benim pc de var hehe:D tarklı'daki pencere önünde oturan teyze çok etkiledi beni... çalışmların hepsi birbirinden güzel sağol. yalnız o yusufçuğu bir daha yakalarsan istiyorum evde beslemek için...

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence yusufçuk kendi evin de mutlu olacaktır. bizler bu gibi çalışmalarda görelim yeterli.

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
güzel bir ters ışık çalışması olmus..keşke biraz daha geniş açı olsaymıs cok iyi olurmus valla.bölesi de harika tabi..
onun altındaki yusufcuk makrosundaki renkler de cok hoş..şimdi makro için diyemicem hayvanın şusu busu olmamıs diye..zaten ucan hayvan yakalaması bile mucizeyken benim ne haddime :)
eline saglık..ikiside cok iyi sahiden..

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
güzel bir ters ışık çalışması olmus..keşke biraz daha geniş açı olsaymıs cok iyi olurmus valla.bölesi de harika tabi..
onun altındaki yusufcuk makrosundaki renkler de cok hoş..şimdi makro için diyemicem hayvanın şusu busu olmamıs diye..zaten ucan hayvan yakalaması bile mucizeyken benim ne haddime :)
eline saglık..ikiside cok iyi sahiden..

Merhaba, eleştirine açıklık getirmek isterim.Neticede fotoğrafçının hangi koşulda olduğunu bilmek biraz zordur.

Ters ışık çalışması istanbul yolcu vapurunda çekildi. Vapunun orta kısımı , sağ ve solda genişlik yok. Geniş açı çalışılsa idi koyu bölgeler oluşacaktı. Buda ton dağılımını olumsuz etkiler, konu bütünlüğünü bozardı.

Makro için görüşleriniz de haklısınız. Gerçekten çok zordur.

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben ters ısık çalışmasının vapurda cekildiğinin farkındayım.ve vapurların o bölgesindeki genişliğinin ne kadar oldugunun da..söylediklerinde haklısın tabi..ben kafamdaki fotografı tanımlamaya çalışmıştım..bunu ifade edemedim tabi..bu yuzden de haklısın.
biyerde hatırlamıyorum şimdi,buna benzer bi ters ışık çalışmasına rastalmıstım..ters ışık ilgimi çeken çalışmalar arasındadır hep..o fotograftaki insan kalabalıgı,o kalabalıga ragmen şahısların yakın cekimi,kadrajın ayarı renkler vs..hepsi okadar yerindeki görmenizi isterdim..yanlıs anlamayın sakın..fotografınızı asla kıyas yapmıyorum..her fotograf kendince anlamlı ve kalitelidir..çekimin yapıldıgı ortam,zorluk derecesi ve fotografcının kendi gözüyle yorumu da dahil edildiğinde farklı bir emegin ürünü ortaya cıkmıstır...
sadece gözümün önüne birden o kare geldi fotografınıza bakınca..
sizin çalışmanız da seyirlik bir kare olmuş..tekrar tebrik ederim..

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
gerçekten fotoğraflan oldukca güzel ve doyumsuz....
Elinize sağlık

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bir fotoğrafımı panaroma halinde olsaydı dedim. Biraz makyajladım. Sonuç beni tatnin etti. Şimdi sizlerle paylaşmakta sıra.

panoromahz0.jpg

azzap

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler üstat eline sağlık...

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
23 Mart 2008 Kısa bir doğa yürüyüşü sırasında gözüme ilişenler. beğeninize...
Fotoğrafta Efix Bilgisi mevcuttur.
img68891wk6.jpg

img6820sr0.jpg

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Renkleri çok iyi yakaliyorsun.
Yine iyi cekmissin.

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Renkleri çok iyi yakaliyorsun.
Yine iyi cekmissin.

Teşekkür ederim, bu arada küçük bir açıklama yapayım.

yukarıdaki fotoğraflar kapalı bir hava çekilmiştir. Tripod olmadı için ISO yükseltilmiş olup esas önemli nokta. Beyaz ayarının otomatik değil, clouse olarak ayarlanması ve -1 EV ile pozlanması. Eğer kadrajınıza direk güneş ışığı düşmüyor ise beyaz ayarında yapacağınız küçük değişiklik renk tonlarının sıcak alınmasını sağlar. Fotoğraf meraklısı arkadaşlar demo çekimleri ile deneyebilirler.

butterfly_little

🏅Acemi Tasarımcı🏅
renkler çok canlı,cıvıl cıvıl gibi bişe olmuş :)
tebrik ederim Hakan bey!

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bolu Yedigöller. 2007 Kasım
d0022.jpg

misscnr

🌱Yeni Üye🌱
ben söz bulamıyorum... anlatamıyorum.. ama ilham alıyorum...

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Rüya kadar güzel çekmişsiniz Hakan Hocam.