Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Komple Taramadan Seçmesin istiyorum

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar illustrator de move tool ile bir nesneye dokunduğumda seçmemesini istiyorum. Bazı durumlarda seçmek istediğim nesneyi move tool ile dokunarak değil komple tarayarak seçmek istiyorum. Freehand de her ikiside vardı. ama bu illustratorde bulamadım pek lazım olmadığı için fazla üstünde de durmadım ama bazen lazım oluyor.

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Biraz daha açılayıcı olması için resim yüklüyorum. Resimde gösterdiğim gibi mesela sadece ortadaki yuvarlakları seçmek istiyorum move tool ile tarıyorum resimdeki gibi ama dokunduğunu seçiyor. Ben move tool un dokunduğunu değil sadece komple taradığımı seçmesini istiyorum.

b1v2f.png

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
bi kişi çıkıp illustrator de böyle bi şey yok desin içime dert oldu :D neden kimse cevap vemiyoo

shanghai2

🌱Yeni Üye🌱
ben cs5 kullanıyorum normalde taradıgın yerı secer. tek tek secmek zorunda kalmassın. cs6 da degısıklık yaptılarmı bılmıyorum.

emre3232

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
seçmek istediğini shift tuşuna bası.lı tutarak seçeceksin soruyu yanlış anlamamışımdır inş.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
taradığın alanın içinde kalan objeleri seçmiyorsa programda bi sıkıntı vardır... Normalde seçer. Tabi bunun için "Move tool" (ne demekse) değil, "Selection Tool" kullanman gerekir, ki kısa yolu "V" dir.