Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Teknik Karar Mühendislik Derneği, Karaman'da Zaman, Cihan SANCAK logoları

singleiron

🏅Acemi Tasarımcı🏅
daha yeniyim arkadaşlar henüz illustrator'e geçmeli miyim bilemiyorum tavsiyelerinizi dikkate alacağım...
bir dernek için hazırmaya çalıştığım logoydu
teknkkararmhendslkderne.jpg

karaman şehriyle ilgili bir siteye yaptığım logo denemesi üstte karaman kalesi altta karaman şehri harita görünümü.
karamanlogogmkk.jpg

bir şahıs için hazırladığım karvizit olarakta kullanılabilecek logo çalışmam.
cslogo121.jpg

cangok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ilk ikisi logodan çok afişe benzemiş üzgünüm

oreiro

🏆Pro Tasarımcı🏆
ilk olmasına rağmen düşünce güzel
emeğine sağlık

singleiron

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk ikisi logodan çok afişe benzemiş üzgünüm

aslında daha yeniyim daha yaptığım ilk 3 logo denemesi bunlar CS4 e başlıyalı 3 hafta oldu o yüzden ayrıntılarda sıkıştım kaldım yavaş yavaş ayrıntılardan kurtulmayı öğreniyorum :)

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
3.sü diğerlerine göre iyi eline sağlık.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar uyarmıyor seni ama aksi görünme pahasına ben bunu yapacağım. Ustam öncelikle yaptıklarının üçü de teknik ve tasarım olarak logo değil. Yani sözlük tanımına bile uymuyorlar. Amatör yazılım karıştırma gibi bir isim verebiliriz çok zorlarsak.

demişsinki "aslında daha yeniyim daha yaptığım ilk 3 logo denemesi bunlar CS4 e başlıyalı 3 hafta oldu o yüzden ayrıntılarda sıkıştım kaldım yavaş yavaş ayrıntılardan kurtulmayı öğreniyorum " işte hatan burada, doğal hata yapabilirsin. Çok önemli bir sır vereceğim grafik tasarım yapmak için yazılım bilmek önşart bile değildir. Bir ayrıntıdır sadece. CS4 öğrenerek logo yapmaya başlayamazsın. CS4 adobe yazılımlarının bir sürümüdür sadece. Logo yapacak olan yazılım değildir, sensin.

Peki napacaksın amatörce bile olsa en başta ne yapmak istiyorsan onun hakkında araştırma yapıp okumalısın. Sonra tekrar okumalısın, sonra tekrar okumalısın. Valla kitap bile önermye gerek yok sadece google grafik tasarım nedir, logo nedir diye yazsan yeterlidir.

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
feylosoft dediğine katılmamak elde değil biraz daha çalışmalısın kolay gelsin

singleiron

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar uyarmıyor seni ama aksi görünme pahasına ben bunu yapacağım. Ustam öncelikle yaptıklarının üçü de teknik ve tasarım olarak logo değil. Yani sözlük tanımına bile uymuyorlar. Amatör yazılım karıştırma gibi bir isim verebiliriz çok zorlarsak.

demişsinki "aslında daha yeniyim daha yaptığım ilk 3 logo denemesi bunlar CS4 e başlıyalı 3 hafta oldu o yüzden ayrıntılarda sıkıştım kaldım yavaş yavaş ayrıntılardan kurtulmayı öğreniyorum " işte hatan burada, doğal hata yapabilirsin. Çok önemli bir sır vereceğim grafik tasarım yapmak için yazılım bilmek önşart bile değildir. Bir ayrıntıdır sadece. CS4 öğrenerek logo yapmaya başlayamazsın. CS4 adobe yazılımlarının bir sürümüdür sadece. Logo yapacak olan yazılım değildir, sensin.

Peki napacaksın amatörce bile olsa en başta ne yapmak istiyorsan onun hakkında araştırma yapıp okumalısın. Sonra tekrar okumalısın, sonra tekrar okumalısın. Valla kitap bile önermye gerek yok sadece google grafik tasarım nedir, logo nedir diye yazsan yeterlidir.
Tavsiyelerinize kulak vereceğim logo hakkında hiç araştırma yapmamış değilim zaten yaptıklarımda hatalar olduğunu göz önünde bulundurarak sizlerden yardım istedim benim merak ettiğim vektörel çalışmalarda kullanılan programlar(corel,illustrator..vb) photoshop'a göre zormudur? bunu sorarken şimdilik yaptığım çalışmalarda elimdekileri yeterli kullanabiliyormuyum bunuda göz önünde bulundurarak tavsiyelerde bulunursanız çok memnun olacağım teşekkürler...

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hep de bu örneği veriyorum eğer program bilmekle iş olsaydı, fotoşopun baş yazılımcısı dünyanın tasarım gurusu olurdu. Yok ama böyle bir şey.

Şimdi sen tasarım ve çizim üstüne hiç çalışma bir yıl kapan bir odaya ve sürekli illustrator öğrenmeye çalış. Ve sonra çık bir iş yap sonuç gene bunlardan farklı olmayacaktır.

Kısaca demek istediğim resimleri alıp kesip sonra bevel efekt verip altlarına da fotoşopta drop shadow vermek yada glow efekti vermek bizi bir yere götürmez.

Şevkini kırmak için demiyorum bırak fotoşop coreli. Kitaplara gömül, ve yapılmış güzel işleri incele.

Soruna gelince programların kendine has zorlukları vardır. Ama fotoşoptaki tesadüfi, efekt bombardımanıyla yapılan eciş büçüş çalışmaları o yazılımlarda biraz zor yapılır. Bir anlamda kendin çizmek ve tasarlamak zorundasın. Sonuçta günlük baskı işlerinde fotoşop genellikle yardımcı bir yazılımdır. Örneğin benim ana yazılımım dergi ve benzeri işler yapmak için indesgindir. Fotoları düzeltmek için fotoşop, illustrasyon çizmek, logo yapmak ve arayüz tasarlamak içinde ai kullanırım.

Tavsiye vermek gerekirse de aslında haddimiz değil ama istemişsin bi kere. Sırasıyla yazıyorum.

Grafik tasarım, iletişim, reklam, psikoloji, sosyoloji, biraz sanat tarihi başlıklarına göz at.
Tasarımın temel unsurları nelerdir incele. Böyle madde madde sıralanır
Tipografi nedir?
Renk nedir? Renk uyumu başlıkları
Desen, piktogram, ideogram, stilize etmek nedir?
Baskıya yöneleceksen temel kavramları incele, baskı teknikleri, Ön baskı ayarları, matbaa
Webe yöneleceksen aynı şekilde
videoya yöneleceksen yine aynı

Son düzenleme:

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
genel olarak logo için corel yada illustartor kullanılır tabii ki vektörel tabanlı program idi rahatça çizebilirsin birde resimleri düzeltme efect verme vs vs photohsop piksel tabanlı ondan kullanılır ve çoklu sayfa tasarımı için indesing yada quark programla kullanır bence en iyisi yaptığı logo çalışmalar incele derim geliştireceğini inanıyorum

singleiron

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hep de bu örneği veriyorum eğer program bilmekle iş olsaydı, fotoşopun baş yazılımcısı dünyanın tasarım gurusu olurdu. Yok ama böyle bir şey.

Şimdi sen tasarım ve çizim üstüne hiç çalışma bir yıl kapan bir odaya ve sürekli illustrator öğrenmeye çalış. Ve sonra çık bir iş yap sonuç gene bunlardan farklı olmayacaktır.

Kısaca demek istediğim resimleri alıp kesip sonra bevel efekt verip altlarına da fotoşopta drop shadow vermek yada glow efekti vermek bizi bir yere götürmez.

Şevkini kırmak için demiyorum bırak fotoşop coreli. Kitaplara gömül, ve yapılmış güzel işleri incele.

Soruna gelince programların kendine has zorlukları vardır. Ama fotoşoptaki tesadüfi, efekt bombardımanıyla yapılan eciş büçüş çalışmaları o yazılımlarda biraz zor yapılır. Bir anlamda kendin çizmek ve tasarlamak zorundasın. Sonuçta günlük baskı işlerinde fotoşop genellikle yardımcı bir yazılımdır. Örneğin benim ana yazılımım dergi ve benzeri işler yapmak için indesgindir. Fotoları düzeltmek için fotoşop, illustrasyon çizmek, logo yapmak ve arayüz tasarlamak içinde ai kullanırım.

Tavsiye vermek gerekirse de aslında haddimiz değil ama istemişsin bi kere. Sırasıyla yazıyorum.

Grafik tasarım, iletişim, reklam, psikoloji, sosyoloji, biraz sanat tarihi başlıklarına göz at.
Tasarımın temel unsurları nelerdir incele. Böyle madde madde sıralanır
Tipografi nedir?
Renk nedir? Renk uyumu başlıkları
Desen, piktogram, ideogram, stilize etmek nedir?
Baskıya yöneleceksen temel kavramları incele, baskı teknikleri, Ön baskı ayarları, matbaa
Webe yöneleceksen aynı şekilde
videoya yöneleceksen yine aynı
teşekkür ederim tavsiyeleriniz için odaya kapanma konusunda ise şunu söyleyebilirim insanın görsel hafıza ve zekası biraz daha fazla ise çok iyi işler başarabilir sonuçta bu işte en önemlisi göze hitap etmek teorik kısım için dediklerinizde tamamen haklısınız dediğim gibi tavsiyelerinize kulak vereceğim iyi çalışmalar.

singleiron

🏅Acemi Tasarımcı🏅
genel olarak logo için corel yada illustartor kullanılır tabii ki vektörel tabanlı program idi rahatça çizebilirsin birde resimleri düzeltme efect verme vs vs photohsop piksel tabanlı ondan kullanılır ve çoklu sayfa tasarımı için indesing yada quark programla kullanır bence en iyisi yaptığı logo çalışmalar incele derim geliştireceğini inanıyorum
bilgilendirme için teşekkür ederim vektörel tabanlı program öğrenmek için ilk önce Cs öğrenmek gibi bi şart yok anladığım kadarıyla her programın yeri ayrıdır sağolun:)