Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiye'den reklam çalışmaları 6 (Nostalji)

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
60420265hi6.jpg

16111663xo2.jpg

90500185ib7.jpg

69335354tv4.jpg

94530460tl8.jpg

36426613wc9.jpg

Benzer konular

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İncelenmeye değecek yine başarılı çalışmalar. Özellikle beklenmedik bir radyo çalışması ve oldukçada başarılı.

Umut Derneğininde birşey gözüme çarptı çocuk simgesi kullanılmasından yana olan bir bireyim ayrı ama bu havaya keşke bir fotoğraf kullanılsaymış. Ayrıca iletişim bilgi kısmının bu denli küçük kalmasıda extra bir tartışma konusu.Esas ortaya çıkması gereken hesap numarası olmalıydı.

Kadın sağlığı çalışmasında keşke detaylı yazıyı biraz daha kısa tutsalarmışlar. Bizler Türk toplumu olaraktan nedense uzun yazı gördük mü korkar kaçarız. Sanki iki dakika başında durup okusak dilimiz aşınıcak boğazımız patlayacak. Şunu savunmaktan asla vazgeçmem. Soru sorulan başlıklar çoğu zaman normal yazılara göre kendini daha çok okutturur. Eh okumaya gelemeyiz ama meraklıyız nede olsa. Bu çalışmada aynen böyle olmuş. İnce küçük espri ve soru. Sonuç kendini okutturmaya hazır.

Burger çalışmasındada şu unsuru güzel vurgulamışlar. Bazen öyle çalışmalar gelirki tıpkı bu çalışma gibi slogan görseli görsel sloganı tamamlar. Birinden biri çıktımı algı zorlaşır. Kasa mantığınada bu sloganı güzel oturtmuşlar ama çalışma olarak ben hayal kırıklığına uğradım.

Çok teşekkür ediyorum Onur paylaşımın için. Keyifle yorumladım :)

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
6. Seriyi çok sevdim. Reklamların her biri ayrı ayrı güzel ve başarılı. Benimde değinmek istediğim birkaç konuya İrem yorumunda değinmiş. Radyo çalışması gerçekten çok cesur ve başarılı olmuş. Teşekkurler Onur paylaşım için..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Gerçekten güzeller ama baştan 2. yi anlamakta güçlük çekiyorum.Yerdeki kan neyin nesi?Yada kan mı?Kutuplardaki hayvan katliamında çekilmiş sanki.Amaç bunu vurgulamak mı?E öyle ise radyo ne alaka?
Anlamadım... :worried:
Biri anlatabilir mi?

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben en çok kanserle ilgili olanı beğendim slogan olarak çok çok vurucu... Bütünsel olarak da Burger King ve Açık Radyo... Ve yine en vurucu olanlardan biri kesinlikle sokak çocuğu! aslında yine de bu da çok iyi diyorum her birine yeniden baktığımda. Gurur duyuyorum bunları yapanlarla. Teşekkürler Onur KARADAĞLI.