Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

A4desk ile bir site çalısması yaptım

Murat EROL

🌱Yeni Üye🌱
Selam arkadaslar.

A4desk ile bir site çalısması yaptım..fakat program demo oldugu için sayfada demo yazısı görünüyordu..sayfada 3 kere tıklandıgı zaman pop-up pencere acılıyor bunun için bir kodu silmem gerekiyormus..swf yi fla ya cevirip flash da actım..

‹ Select ›
function chkclick(chkno)
{
if (clickcount == 3)
{
chk.gotoAndStop("popup");
clickcount = 0;
} // end if
} // End of the function

kodu bulup silmem gerekiyor..sorum şu :d bu kodların bulundugu yeri nasıl bulacam :d nerde aratmam gerekiyor

siir-delisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Anlatabilmek icin bir resim buldum
flash_timeline.gif

Burada 35 framein altina a yazan yer var öyle bir yere tiklayi F9 tikla actionscript görünür.

Ben Objectiv Programlamadan anlamiyorum, yada diyelim basit seklini bir zaman görselde görmüstüm.
Simdi sizde yalniz FLA dosyasi varsa objectif programlama degildir ve yurkaridaki gibi dosyalari Library(kütüphanede) tikla ve resimdeki 35 framedeki gibi bir a isaretli yer bulup F9 basarak ulasabilirsin. Burada islemini yapip hafizalarsin.

Ama elindeki olan bir dosyadaysa ve .as ile biten ayri bir dosya varsa, fla ve swf te mevcutsa, ayrica degisik dosyalarda mevcutsa bu objekt programa oluyor, burada .as bitimli dosyalari flash ile acip Actionscriptine göz atman gerek, isleyip hafizalayip denemen lazim.