Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

a5 tablet ile ayrıntılı çizim yapabilirmiyim?

allisone

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar arkadaşlar..dün a5 tablet siparişimi verdim (wacom intuos 3 )
normalde karakalem serbest çalışan bi insanım ama dijital ortamda yapılanları gördükçe sarsılarak titredim ve bende tablet almalıyım dedim..
sonunda kendime göre araştırdım ve a5 boyutlarında almaya karar verdim
aslında a4 boyutunda alacaktım fakat yeni başlayacağım için 1,200 ytl vermeyi göze alamadım ve 2nci el bir tabletle başlamak istedim..malum senkron sorunu yaşamam olası..bunu aşana kadar böyle idare edip eğer çok yetersiz görürsem a4 boyutuna yatay geçiş yapabilirim..
benim merak ettiğim a5 boyutunda bir tabletle ayrıntılı çizimler yapıp yapamayacağım..a4 boyutunda yapabildiğim şeyleri bununla yapamazmıyım?zira ayrıntılı illustrate çok hoşuma gidiyor keyif alıyorum minik detaylarla uğraşmaktan..
ne düşünüyorsunuz bu hususta?

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
Hayırlı olsun.Ben uc logic a5 tablet kullanmaktayım.Çalışma alanını tabletle sınırlamak aslında pek doğru değil. Sonuçta ayrıntıları zoomlayarak verebilirsiniz. Başlangıç için gayet iyi bir seçim yaptığınızı söylemeliyim. Umarım çizimlerimizi geliştirip hepimizin a4 boyutlarında gıcır gıcır wacomları olur:)

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Karakalem ile A4 üzerinde yaptığınız çalışmanın çok daha ayrıntılısını yapabilirsiniz.. Sonuçta zoom yapmak gibi bir avantajınız olacağını unutmayın. :)

İlk anda alâkasız gibi gelebilir belki ama, düşününce hak vereceğinizi sanıyorum.

Ayrıntılı çizim yapabilmek için, monitör büyüklüğü daha önemli bence.. Çünkü çalışmanızı pixeline kadar büyütüp detay çalışırken, gördüğünüz alan küçük kalacak..

allisone

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet haklısınız Zoom ile çok daha ayrıntılı çizimler yapabilirim sanırım:)
peki bana izlememi önereceğiniz bir yol varmı?yani sonuçta karakalem le dijital draw arasına çok büyük fark var..program photoshop cs3 kullanıcam.
kendimi geliştirmem için ne tavsiye edersiniz ?
az önce youtube dan inanılmaz şeyler izledim bi kaç dokunuşla benim karakalemle yarım saat uğraştığım etkiyi yaratabilen hatta daha keskin ve güzel gösteren efektler var..
bunları nasıl öğrenirim diye sabırsızlanıyorum..
photoshopun yabancısı değilim web sitesi yaparken logo hazırlarken elbette kullanıyorum ama illustrasyonda çok farklı malzemeler kullanıcam eminim..

murattanhu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
blog.murattanhu.com
merhabalar,
öncelikle hayırlı olsun tabletiniz,

karakalem çiziminiz madem güzel, 2 yol izleyebilirsiniz,
1-kağıda çizdiğiniz karakalem resmi, bir scanner aracılığı ile 300 pixel gibi bir ebatta tarayıp PS'da yada Corel Painter'da boyama işlemi yapabilirsiniz,
yada
2-ilk eskizleri de PS yada Corel Painter'da yapabilirsiniz, sonrasında da resmi tamamlarsınız.

Resim konusunda iyiyseniz (desen, perspektik, renk bilgisi vs) PS'un fırçalarını ve fırça ayarlarını öğrenmekle başlayabilirsiniz.
A5 tablet bunun için gayet yeterlidir.
Ancak şunu göz ardı etmemek gerekir ki, bazen detaylı boyamalarda klasik yönteme göre (pastel, suluboya yada yağlıboya), Photoshop yada Painter'da harcanan zaman ya aynı yada daha uzundur.

işinizin kolaylaşması açısından ileriki zamanlarda internetten farklı fırça grupları indirebilirsiniz yada kendiniz de farklı fırçalar yapabilirsiniz.

tüm bunlarla ilgili bir çok kaynak bulabilirsiniz.

kolay gelsin..

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
A5 ideal bence wacom a5 kullanıyorum bende almadan önce gözüm hep büyüklerdeydi fakat büyük alan demek büyük haraketler demek çalişma yaptıkca daha rahat olduğunu anlıcaksınz a5 tableti tek 19 inç ekranlı tablete değişirim :)