Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Acil yardım!! Sahne dekoru !!!

ebrusenko

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar !
Müzikal bir gösteri için , sahne üzeri fon olarak kullanılacak olan kolaj bir çalışma yapacağım. Sorunum şu 6m yükseklik 5mt genıslıkte bir çalışmanın iskeletini ai de nasıl ölçüleyeceğim. Zira artboard ölçüsü sınırlı biliyorsunuz ki !Yarı yarıya mı çalışmalıyım bilemedim.
Bir de vinly üzerine baskı olacak .. tiff olarak kaydetmeliyim değil mi? İlk defa bu kadar büyük boyutta çalışma yapacağım.Cevap ve önerilerinizi bekliyorum..Şimdiden çok teşekkürler :)

Benzer konular

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
orantılı şekilde küçük çalışman mantıklı olan, dikkat edeceğin konu ise baskı yapacağın için kullandığın görsellerin çözünürlüğü ve dosyayı tiff yapacaksan tif ayarlarındaki çözünürlük.

Örneğin; dış mekan baskı makineleri 72-96 dpi ile basar, ama biz varsayalım ki 150 dpi kalitede basacak bir makinaya göndereceğiz, çalışmayı %50 küçük çalışıyorsak bizim için en düşük dpi 300 demektir, çünkü işimiz %50 büyütüldüğünde %50'de kalite kaybedecek demektir.

ebrusenko

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkürler ilginiz ve yardımınız için :) ..

İskeleti olusturmada tereddütte kaldım..

300 dpi çalışacaktım zaten ama gercek olculer geldi ve iyice korktum..

5m60cm(560 cm) * 10m20cm(1020cm) olarak çalışırsam kolajda kullanacağım fotoların boyutları ne olmalı sizce ?

Umarım başarabilirim..Yardımınız için tekrar tşkler