Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe Dreamweaver Doğru Seçenek mi???

nese

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben ilk defa web sayfası hazırlıcam. Araştırmalarım sonucu Adobe Dreamweaveri öğrendikten sonra web sayfası hazırlarım gibi geldi. Bu konuda tecrübeli arkadaşların beni yönlendirmesini rica edeceğim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürleer...

Benzer konular

Besa BS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben ilk defa web sayfası hazırlıcam. Araştırmalarım sonucu Adobe Dreamweaveri öğrendikten sonra web sayfası hazırlarım gibi geldi. Bu konuda tecrübeli arkadaşların beni yönlendirmesini rica edeceğim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürleer...

merhabalar,
öncelikle photoshop bilgin varsa tasarımı photoshop ile yaparsın daha sonra bunu parçalarsın parçalama yöntemlerini biliyormusun ? daha sonra dreamweaver ile çalışabilirsin. temel olarak html öğrenmeni de tavsiye ederim ayrıca css tabi ki..

takıldığın yerlerde yardımcı olmaya çalışırım.

kolay gelsin.

lovies

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.ilkeroztuna.com
Photoshop bılgınız var ise ki üst tarafta arkadaşımız bahsetmiş tasarım aşamasını bu yol ile hallettıkten sonra Fireworks'e aktarıp lınklendırebılırsınız.ama gel gelelım ben web sıtesını dreamweaver de hazırlıcam dersen evet dreamweaver web sitesi kurmak için ideal bir programdır sana en büyük rahatlığı HTML kodlarını kendisi yerlestırdiği için verecek ama HTML ve CSS bilgin olması gerekmekte bunun ile ilgili detaylı bilgi site içerisinde mevcuttur.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Dreamwear tek başına olur, tablolar, zemin rengi vs... ancaak yaptığınız tasarım tam olarak düşündüğünüz gibi olmaz. Mutlaka Photoshop'u da öğrenin. Emin olun sonra o da yetmez, Flash isteyeceksiniz. Dreamwearla başlayın, zaman zaten ihtiyacınızı belli eder.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Neden doğru bir seçenek olmasın...:)

Dreamwever ile bir siteyi baştan yapabilirsiniz...Dreamwevaer bir editördür...Siz, Örneğin; css ve html kullanarak da dreamweaver da site hazırlayabilir aynı zamanda önizlemesini görebilirsiniz. Fakat diyelim ki banner, reklam alanı hazırlayacaksınız. Banner v.b tasarımlar için photoshop, hareketli reklam alanları için flash gibi programlar tercih edebilirsiniz...Tercih sizin.

Programa göz aşınası olmak ve takıldıgınız yerlerde yardımcı olması açısından html ve css öğrenerek başlamanız en doğrusu olacaktır.

Ama dreamwever sizin işinizi görecektir. Görsel olarak zenginlik katmak istiyorsanız, diğer programlarıda tercih edersiniz.

Besa BS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tablolu tasarım out
div tasarım in :D

PaintBrush

🌱Yeni Üye🌱
evet bende dreamweaver oneriyorum daha guzel calisma yapabilirsiniz photoshopa gelince onu deiglde illustrator cok isine yarar bence daha cok guzeldir tasarim ettin zaman

tasarimci62

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dw Seçimi Güzel
Web Sitenin Arayüzlerini Yapmak için PhotoShop Değil Fireworks Kullanmak Gerekiyor
PhotoShop Sadece Resim DüzenLeme Programidir Asil Temelide ßudur..
Yanliş Yonlendirme Yapmayin ArkadaşLaR...

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Dw Seçimi Güzel
Web Sitenin Arayüzlerini Yapmak için PhotoShop Değil Fireworks Kullanmak Gerekiyor
PhotoShop Sadece Resim DüzenLeme Programidir Asil Temelide ßudur..
Yanliş Yonlendirme Yapmayin ArkadaşLaR...

Peki neden o zaman internetteki tema sitelerinde hep PSD şablonu veriliyor?Tamam fireworks ta iyi program ama daha esnek olması açısından web tasarımda photoshop kullanılması daha mantıklıdır.Photoshop resim düzenleme yazılımı olabilir.Fakat dünya çapında web tasarımcıların %95 i tasarım sürecinde Adobe Photoshop programından yararlanmaktadır.

Dreamweaver ın anlık görüntüleme dediğimiz layout - mode a sahip olması kod bilgisi olmadan kişilerin görsel olarak site tasarlamasına olanak tanır.Bu işi professional yapacaksanız mutlaka HTML - CSS bilmelisiniz.Bunlara ek olarak Javascript ,PHP veya ASP öğrenerek daha profesyonel işlere imza atabilirsiniz.