Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ai formatını açamıyorum yine

s_a_i_h_l

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya arkadaşlar bir ara açıyordum ai formatını ama şimdi açamıyorum niye böyle oluyor. mesela başka bi yerdeki pcde açabiliyorum. sürekli importta hata veriyor deli olucam yakında bi yardım edin lütfen

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ai fortmatını exportlarken 8 veya 3 exportlarsan sorun yaşamazsın.

s_a_i_h_l

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ai formatı benim exportladığım değil zaten ai de yok olsa belki bi şekilde halledecem. bu vektörlerden bazılarını indirdim forumdan onlarda sıkıntı yaşıyorum. ben de de ai olmadığına ve başkalarının pcsinde açıldığına göre bir hata var ben de

grafiker1974

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Açılmayan ai dosyalarını genellikle Photoshop programı açar ve açarken de size ölçü ve çözünürlük ayarlarını nasıl istediğinizi sorar çünkü photoshop programı vektörel bir program değildir. Açılmayan ai dosyalarını Photoshop programında açarken istediğiniz ölçü ve çözünürlük (dpi) değerlerini girerek açar, daha sonra da psd ya da başkaca formatlarda kayıt ederseniz corel'e aktarmanız daha rahat olacaktır. Ama illa da ben vektörel olarak aktarmak istiyorum diyorsanız freehand programı da çoğu zaman açılmayan ai dosyalarını açmakta başarılıdır. ( Eee ne de olsa kanki programlar :smile: )

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
illustrator trial versiyonu indirebilirsiniz...

corelde ai dosya açabilmek için ai dosya illustrator 7 kayit olmalı... belki sizin dosya illustrastor cs 2 veya 3 olarak kayitli bunun için açılış problemi yaşıyorsunuz

XPPRO

🏅Acemi Tasarımcı🏅
varsa x3 yada x4 de denersen sonuç alabilirsin