Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Aİ ve Pen Tool Kullanımını Geliştirmek İçin Ne yapmalıym?

WSun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Abiler,Ablalar ve kardeşler merhaba,

Ben grafiker değilim.Ancak yapamasam da ilgilenmeyi seviyorum. Alanım WEB Yani grafikleri WEB İçin kullanmaya çalışıyorum.

Ancak Örn. Logo,Maskot,Rank,Buton çizimleri Sanırım en iyi Aİ'de oluyor.Ve sonra PS 'ye aktarılıp birşeyler yapılabiliyor. Her neyse ben CD'leri ve Videoları var ancak beceremiyorum.Program çok zor bir de ingilizce.özellikle PEN TOOL kullanmayı çok istiyorum ama zor. bir şekli noktalardan tutup farklı ve güzel şekil haline getiremiyorum. yardımcı olur musunuz?

Benzer konular

Imortall

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eğer pen tool ile çizeceksen i çizdikten sonra arta kalan kılavuz çizgilerini Alt tuşuyla birlikte mouse sol tuşu ile basılı tutarak çizimleri uzatıp kısaltabilirsin.Yok normal vektörel şekillerde oynama yapmak istersen eğer Direct Tool araçı ile istedigin şekle getirebilirsin. direct tool kısa yolu (A) dır ok ...

Soj

🌱Yeni Üye🌱
İstediğiniz kadar çalışma izleyin dinleyin farketmez. Mutlaka uygulama yapıyorsunuzdur ama daha iyi olmak için daha çok çalışmak şart.
Mesela bende pen tool kullanabiliyorum ama yaratıcılık yok :p Örnekleri inceleyerek bu eksiğimi gidermeye çalışıyorum, zaman lazım kısacası.

Size bir çalışma şekli önerebilirim. Rastgele vektör olmayan bir çizim alın ve o çizimin üzerinden geçerek denemeler yapın. Gittikçe kullandığınız çizimleri zorlaştırın daha ayrıntılı çizimler kullanmaya başlayın. En faydalı olduğunu düşündüğüm geliştirme tekniği budur benim için. İyi çalışmalar..

WSun

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İstediğiniz kadar çalışma izleyin dinleyin farketmez. Mutlaka uygulama yapıyorsunuzdur ama daha iyi olmak için daha çok çalışmak şart.
Mesela bende pen tool kullanabiliyorum ama yaratıcılık yok :p Örnekleri inceleyerek bu eksiğimi gidermeye çalışıyorum, zaman lazım kısacası.

Size bir çalışma şekli önerebilirim. Rastgele vektör olmayan bir çizim alın ve o çizimin üzerinden geçerek denemeler yapın. Gittikçe kullandığınız çizimleri zorlaştırın daha ayrıntılı çizimler kullanmaya başlayın. En faydalı olduğunu düşündüğüm geliştirme tekniği budur benim için. İyi çalışmalar..

web tasarımdaki PS kursu benim işimi görür mü. Bu arada güzel yorumunuz ve öneriniz için teşekkür ederim.

Soj

🌱Yeni Üye🌱
web tasarımdaki PS kursu benim işimi görür mü. Bu arada güzel yorumunuz ve öneriniz için teşekkür ederim.
Rica ederim.
Hayır web tasarım eğitimi veren kurslar Ps eğitimini kabadan verirler. Size pentool yada diğer araçların ne işe yaradığını öğretip çalışma isterler. Yakın zamanda web tasarım kursu aldım ama inanın benim ps bilgim daha iyiydi diyebilirim.

Imortall

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hayır konuyu açan arkadaşın sorusuna verilmesi gereken cevabı ben verdim adam oralı bile olmamış :)) ama nedense bayan arkadaşın yaptıgı öneri gerçekten çok faydalı herif onunla ilgilenmiş :))) teşekkür ederiz soj ...