Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

araç giydirme programı

kgozde

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaslar lütfen beni aydınlatın bu araç giydirme ve cephe kaplama işinde. Ya hadi diyelim pc çizdık giydirdik bunu gercek boyutuna nasıl alcaz bı turlu aklım ermıo bide risklı bi iş bire bir olcu nası olur düşün düşün catlıam ya :( hadi resmi pc boyutlarında yaptık büyütünce ne kadar cözünürlüğünü arttırsakta bozulcak oyle değilmi ?
rica ediyorum bu işi bilen biri bana nasıl yapabileceğimi anlatabilirmi yukaıdakı yazılarıda okudum anlamadım. ve bunu öğrenmem gerkkk. Saolun arkadıser sımdıden

alperenalper

🌱Yeni Üye🌱
bende bi öneride bulunmak isterim carart adlı programla arabaların büyük çoğunluğunun teknik çizimlerini ve ölçülerini bulabilirsiniz

turkmavisi

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar ben amatör araç tasrımı yapıyorum ama digital renklendirme ve çizim konusunda zayıfım bu konuda ortak projelerde yada renklendirme konusunda ortak çalışma yapmak istermisiniz bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum tanişmak isterseniz memnun olurum msn adresim (********@************):rofl:

hotmailim ************* dır
kuralları okuyunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

demente

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben önce fotoğrafı çekiyorum, doğru yerden çekmek çok önemli, bu yüzden bi kaç fotto çekin, benim gibi tripod kullanıyorsanız tek foto da yeterli tabi, photoshop'da fotoğrafı ölçeklendiriyorum, sonra corel'e atıp bi kaç ölçü noktasına göre (kapı kolu, cam, vb.) ölçüleri kontrol edip çalışmaya başlıyorum.

Aslında o boyutlarda photoshop kasmasa her şeyi photoshop üzerinden yapmak isterim ama photoshop kastıkça bende kasılıyorum:sweating:

ersin®

🌱Yeni Üye🌱
en iyisi fotoğraf üzerinden birebir çalışmak,söz konusu tasarımsa gerisi teferruattır:)

eren_yuncu

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.ervizyonreklam.com
arkadaşlar bildiğiniz güncel bir araç çizimi sitesi varmı araçların modellerini bulamıyorum model farkı bazen çok fark ediyor ölçü almak çok uğraştırıyor yapacağınız yardımlar için çok teşekkür ederim şimdiden

biroldenkten

🌱Yeni Üye🌱
wolphin´isimli üyeden Alıntı
ben photoshop kullanıyorum ve direk fotoğraf üzerinden büyütme yapıyorum
vektörel araç çizimlerinden çalışmayı çok sağlıklı bulmuyorum
bi çok kez hatalı iş çıktığına şait oldum
onun için en sağlıklısı aracın fotosunu çekip ölçülerini alıp birebir büyütmek ve onun üzerinde çalışmaktır

bende sana katılıyorum bende bir çok araç giydirme yaptım ve foto çekip kendi ölçülerimi alarak yaptım. sadece ve sadece ilk yaptığım giydirmede hata yaptım ve sonrasında da hiç bir sorun olmadı teknik çizimden gelen işlerde de sorun yaşadım ama dediğin gibi işini iyi yapan kişilere bir sözüm yok burda benimde elini sallasan artık grafikere çarpıyor

kursadnazli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ama arabanın genel yüksekliğini almamışsın :)

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
İster fotoğraf çekin ister teknik çizim üzerinden çalışın görsel olarak sorun olmayacaktır ama çizim uygulama yapılacaksa aracın birebir ölçülerini almak gerekir. Mesela yan taraf için çizdiğiniz şekli aynı şekilde baskıya gönderirseniz baskı kısa kalır resim ve çizimlerde görünmeyen şey yan taraftan sonra arkaya doğru uzanan bölümdür ki burası yan tarafla bütün olarak basılır buda baskı boyutunun çizimdeki boyuttan uzun olmasını gerektirir. Arkadaşlar bu konuya deyinmemişler küçük bir eklemede bulunmak istedim ...

Vienna34

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar ben 4 Senedir Avusturyada Yasiyorum . Ve hayatima burda devam edecegim .Arac giydirme isinde bana yardimci olabilcek birileri varsa bana geriye yazarsa sevinirim . Türkiyeye gelip kurs almak istiyorum . Ücret konusunda konusabiliriz . Saygilar.

reklampark45

🌱Yeni Üye🌱
abi çizimin üzerinden de fotoların üzerinden de sayısız çalışma yaptım en sağlıklısı çizim fotoyu çekerken 5 derecelik açı farkı bile hassas işlerde problem olur kusursuz örneklerim çok isteyene ulaştırabilirim...

noughtduty

🌱Yeni Üye🌱
birde Creative cars adli programi deneyin corel ile çalisiyor mukemmel sonuç

mithat57

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaslar ben 4 Senedir Avusturyada Yasiyorum . Ve hayatima burda devam edecegim .Arac giydirme isinde bana yardimci olabilcek birileri varsa bana geriye yazarsa sevinirim . Türkiyeye gelip kurs almak istiyorum . Ücret konusunda konusabiliriz . Saygilar.

Eğer Ankaraya geleceksen yardımcı olabilirim...

Dekorokur

🌱Yeni Üye🌱
Araç ve Cam Reklam Giydirme

slm program varmıdır bilmem gerçekten bu işi araç ve cam giydirme uygulamasını yapıyorlar bir incelemenizi tavsiye ederim https://dekorokur.com