Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

araç giydirme programı

kadox

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.dizayn6.com
öncelikle dostum arşivinden bu aracın teknik çiziminin ( yandan, önden vs.vs.) cm yada mm olarak sendeki çizimlerde var olup olmadıgına bakarsın.(bkz. car art)
varsa tek yapacağın corel da aracın çizimi üzerinden çalışman. ama yoksa, gidersin aracın yanına. ve resimde belirttiğim yerlerden ölçüler alıp photoshopta yada corelda tam ölçüsüne getirirsin ve kontrol edip değerleri çalışmaya başlarsın;)

( resim tam profilden olmalıdır.)

35126884nm5.jpg

kırmızı alandan referans alarak tam ölçüye getir ve diğer renkli alanların ölçüsü tutuyormu tutmuyormu ölç benim sistemim bu. tabiiki araçların çizimleri yoksa ;)

drawsever

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben de bu konuyla ilgili bir şey sormak istiyorum. kapı aralığına gelen yerlerde ölçü nasıl alınıyor acaba? yani birkaç santim fazlalık bırakmak vs gerekiyor mu?
yani daha açacak olursam, mesela bir doblonun orta sürgülü kapı üzerine gelen yerin sağı ve solu boşluk doğal olarak. onu tasarımcı mı ayarlıyor yoksa kaplayan usta mı kesip biçiyor o araları?

pusula55

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bende CarArt diye bi proğram var hemen hemen tüm arçların vektörel çizimlerini ön izleme yapıp istediğin grafik proğramın da açabiliyorsunuz ve 1/20 oranında büyütürseniz tam ölçüsünü geliyo ve genede bir iki cm fark olabiliyor arçtanda net ölçü alıp buna göre düzenleme yaparsanız sorun çıkmıyor bir çok giydirme yaptımm bu sayaede:) upload edecem ama 600mb civarıı bölmek gerekiyo heralde onuda halledersem en yakın zamanda paylaşcıcam inşallah:)

Yeliz GÖKÇEN

♾️Grafik Gurusu♾️
CarArt+Freehand/CorelDraw programı kullanıyorum. CarArt ta verilen ölçüler 20 ölçek küçültülmüştür.yani örneğin arabanın cam kısmını seçtiniz ölçü olarak 2 cm görünüyorsa siz bunu 20 ile çarpın ortaya net ölçü çıkar. Fakat programdaki ölçü ile arabadan aldığınız ölçü arasında 2-4 cm oynuyor.

Son düzenleme:

kazzem

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar her ikiside guzell program hangisi kolay geliosa onu kulanması tavsiyye edlir:)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Para verecek olsak burda ne işimiz var gider alırız

Hiç birşeye para vermemekle kendi bindiğimiz dalı kestiğimizin farkındamıyız acaba?
Burası bir forum sitesi, burayı oluştururken ilk amacımız kaynak paylaşımından
çok, bilgi paylaşımına ağırlık vermekti, nitekim büyük bir oranda hedeflerimize
vardığımızıda düşünüyorum. Ama bir yerdede durup düşünmek lazım. Hava bedava
su bedava ben bu işin başkalarının sırtında ne kadar götürebilirim veya götürsemde yeterli olurmu?

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışma ister teknik çizim ister fotoğraf olsun titiz çalışıldığı taktirde hata olmayacaktır. Ben her ikisinde de çalışıyorum ve hata olduğunu hiç görmedim. Önemli olan araç değil aracın olması gerektiği ölçüleri ile çalışmaktır.

katılıorum ikisindede çalışılabilir we hata olmaz :wink:

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
ben ezki araçların için carart kullanıyorum direk corelde ölçülendiriyorum
yada fooğraf üzerinde ölçülendirme eğer şüphem varsa araçtaki yazılrı folyo kesim yapıyorum sağlıklı oluyo

seldabaslanti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar yorumlarınız güzel ama hiç kimse araç giydirme program ismi söylemedi. Muhakkak profesyonel çalışan program vardır. Bilen varsa yazabilir mi

ozankalender

🌱Yeni Üye🌱
freehandı bende sımdı denıcem. forumdakı cogu kısı onerdıgıne gore guzel bır program..

dgul79

🏅Acemi Tasarımcı🏅
araç giydirmelerde en uygun prog. coreldraw dır...

poloreklam

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaslar hepinizin fikrine saygı duyuyorum ama çizim hata payların göz önünde tutarsanız hata olmaz

yilmaz5907

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkeze tesekkür ediyorum güzel bir paylaşım oldu

yilmaz5907

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ama professionel bir program bulamadık sağlık olsun

munzur662

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aracın direk karşısından düzgün bi şekilde yüksek çözünürlüklü bi makinayla resmini çekin
aracın bir sağdan sola ve yukardan aşağıya tam ölçülerini alın ve phostopta resimin araç dışındaki alanları croplayın ve yatay veya dikey olarak eşit bi şekilde büyütün hata olma olma ihtimali % 5 oda resmin yanlış açıdan çekilmesinden kaynaklanır............ herkese kolay gelsin................

graphicdesign86

🌱Yeni Üye🌱
yalnız şöyle bi durum var bende şimdiye kadar sayısız araç giydirmesi yaptım
ve sayısız araç giydirmesini de baskıya yolladım
çizim olarak gelen araç tasarımlarında çok sorun yaşadım
tabi hatasız yapabilen olduktan sonra çizim de hiç sorun çıkarmaz
ama her zaman iddia ederim birebir çekilmiş fotoğraf üzerinden yapılan araç giydirmesi daha garantidir tabi yapmasını bildikten sonra

arkadaşım bence senin bildiğin yol en mantıklı olanı dierlerini bizde tercih etmiyoruz ama herkes nasıl kolayına geliorsa öyle yapıor belkide photoshopta eksikleri olanlar olabilir oysaki resimle ilgili her şey photoshoptur ve vazgeçilmezdir.saygılar tüm emeklere.