Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arapça yazı kullanımı hakkında

yunusyosma

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selam arkadaşlar

Benim flashta uzun bi Arapça metin kullanmam gerekiyor ama word yazılmış arapça metni copy paste yaptıgım zaman yazı bozuluyor bi örnek verim ; arapça bilenler anlayacaktır , Arapça ali yazdıgım zaman " ayın , lam elif ve ye " bitişik yazılması gerekirken flasha atınca bunlar ayrılıyor hempsi tek tek harf oluyor . Arapçayı bilmeyenler içinde Türkçe AHMET yazdığımız düşünü " ahmet " yazılması gerekir A H M E T bu şekilde tek tek hark olarak alıyor . Buna bi çözüm bulmam lazım. Birde çince içinde gecerli :( :( çince yanyana yazmam lazım ama copy paste yapınca yukarıdan aşağoya dogru oluyor

Benzer konular

zozz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arapça font ve ctrlB

yunusyosma

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arapça font ve ctrlB

iyide düzgün bi şekilde yazamıyorumki ctrl B yapim . Harflerin birleşik yazılışları farklı ayrı yazılısları farklı. yanı ayrı sekılde yazıp break yaparsam yanlıs göruntu cıkar cunku harflerın yazılısları bir değil anlatabıldım umarım . Bilgisayarımda 100 den fazla arapca font var ama olmuyor hıcbırınde :(

zozz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arapçayı flashta degilde freehandde yazmayı deneyip, flasha atmyı denemelisin ozaman. uzun zaman önce farsça bi proje gelmişti banada hatırlmıyorum ama sanırım bu sekilde halletmistim

BluePich

🏅Acemi Tasarımcı🏅
.txt yada .html olarak olarak flash içerisinden load edebilirsin.

amca301

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım uzun zaman olmuş ama çözemediysen özele mesaj at yardımcı oliim

gazetecim

🌱Yeni Üye🌱
mrb bnm bilgisayarımda arapça fontlar görünmüyor yardım edebilcek biri varmıdır acaba?