Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

artcam de ufak işlere köprü atmak RESİMLİ ANLATIM(artcam bridges)

hmdreklam

🌱Yeni Üye🌱
artcam kullanan arkadaşlara bir gün lazım olabilecek bir bilgi ,özellikle 3mm pleksilerde ufak harfleri tutmak büyük problem , harflere köprü atarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.
resim 1: işimizin derinliğini ve malzeme bilgisini oluşturduktan (cnc takım yolunu oluşturduk sonra) allta bulunan toolpath sekmesinden 2d toolpaths altındaki profile options butonuna tıklıyoruz .

resim 2:
daha sonra sayfada boş beyaz alana bikere tıkladıktan sonra , oluşturduğumuz kesim çizgisine tıklıyoruz ve sol taraftaki bridges sekmesini seçiyoruz.
BRİDGE LENGTH : ATMAK İSTEDİĞİNİZ KÖPRÜNÜN UZUNLUĞU MM OLARAK
BRİDGE THİCKNESS: KÖPRÜNÜN DERİNLİĞİ

BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA AYNI BÖLÜMDE AŞŞAĞIDA BULUNAN UPDATE ALL BRİDGES BUTONUNA BASIYORUZ VE KÖPRÜLERİ OTOMATİK OLARAK İŞE YERLEŞTİRİYORUZ .
KÖPRÜ SAYISINI CONSTANT NUMBER YAZAN YERE GİRİYORUZ . BU SAYI HER HARFE ATACAĞINIZ KÖPRÜ SAYISIDIR .

SONUNDA BÖYLE BİR KESİM ELDE EDİYORSUNUZ .

OLUŞAN TIRNAKLARI YAN KESKİ VEYA MAKET BIÇAĞI KULLANARAK KESEBİLİRSİNİZ .

SONRA KAHVENİZİ DOLDURUP CNC NİN İŞİNİ BİTİRMESİNİ BEKLİYORSUNUZ .:wink:
ARTCAM PROGRAMINDA TAKILDIĞINIZ BİR NOKTA OLURSA ELİMDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLABİLİRİM
İYİ ÇALIŞMALAR