Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

AutoCAD dosyasını Corel'de açabilmek...

ayyyperisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar autocat formatında bir dosya var bunu corele nasıl dönüştürebilirim vede bende autocat programı yok bir arkadaşta aynısını yazmış ama ben çeviremedim bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
Konu başlığınız forum kurallarına aykırı... Lütfen forum kurallarını okuyunuz

ayyyperisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kusura bakmayın yeni üye olduğum için biraz acemicilik çekiyorum ondan dolayı özür dilerim

bardas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.karaman.net.tr
arkadaşlar autocat formatında bir dosya var bunu corele nasıl dönüştürebilirim vede bende autocat programı yok bir arkadaşta aynısını yazmış ama ben çeviremedim bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

AutoCAD Dosyasını yani dwg Corel import edebilirsiniz.

Fakat autocad proğramın yüklü olması gerekiyor ?

Sorunuzu yeni gördüm fakat belki başkası için faydalı olur..

AutoCAD Kurulu varsayalım yapmanız gereken işlem ;

Çizim AutoCAD'de açılır Çizim veya nesneler bir kısmı /Tümü işlem size ait Ctrl+Copy yapılır ve CorelDraw Ctrl+V Yapıştırılır Çizim Corele Taşındı Yapmanız gereken bir işlem daha var Çizim Grub olarak geleceği için gruptan çıkartmanız

akon

🌱Yeni Üye🌱
Ayyperisi Dxf formatinda olan yani Autocad uzantilarini Cdr olarak acamazsin ancak yeni bir sayfa acip CTRL+ i komutunu kullanarak cikan kutuda text isaretli olarak Import edebilirsin dosyayi gorebilirsin...... Selamlar olsun

_kacakkiz_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben yapamadım desemm autocadde dxf olarak kaydetimm yen bi corel dosyası açtım ama ctrl + i yaptığımda hiç bişi olmadı ? daha açık anlatabilirmisiniz
şimdiden teşekkür ederim

korkaks

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
t.me
arkadaşlar bende x4 var direk surukleyip corelin bos sayfasına bırakıyorum acılıyor ve bende yuklu değil autocat

_kacakkiz_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tabela işi yapıyorum . işte yeniyim restorasyon okudum ondan eğitimimiz autocad üzerineydi.. yeni başladım corel öğrenmeye ama autocad de daha iyiyim geçmişte yaptığım mimari çizimlerin bi kaçı iş için lazım baskı olayına geçmem için corele atmam gerekio bu konuyu görmem çok iyi oldu aslında ama uygulamada yardımcı olabilirmisniz tekrar ??

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
autocad dosyaları standart olarak dwg kaydedilir corel import ederken dxf ide dwg yide plt dosyalarını da desteklemektedir yalnız cok karısık ve renderli calısmalarda hata verebilir bir diğer yontemde win2pdf tarzı yazılımlarla autocad sayfanızı tıpkı yazıcıya yazdırır gibi pdf olarak kaydetmenizcorel x4 de denemedim ama korkaks surukle bırak yontemiyle oldugunu soluyor

troyali

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corel x3, x4 ve x5 te dwg uzantılarını açabilir dosyaları dwg olarak kayıt ederbilirsiniz. Importtan dosyayı seçin sonra da corel de uygun dwg formatında açmasını isteyin tabi curve olarak seçimi yapın