Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Basit bir kartvizit çalışmam ancak basmıyorlar

Dimitris

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mustafaokur.com
Selam herkese,

sabit konuda ki kartvizit örneğine dayanarak basitmi basit bir kartvizit hazırladım. üzerindeki logo filanda vektörel.

sabitteki kartvizit ölçülerine sadık kalarak ekteki dosyayı hazırladım ancak basamadılar sıkıntı nedir anlamış değilim adamların tek cevabı "bu çözünürlük çok kötü" oldu inceleyebilirmisiniz acaba... kartvizit arkatarafında plan var onu anlarım ama kartı neden basmadılar sizce hata nedir

örnek

ucurum22

🌟Usta Tasarımcı🌟
Dimitris az önce kartı inceledim çözünürlüğü hepsinin çok kötü açıkçası 72 dpi gibi bişey yükseltsende pek bişey değişmez açıkçası yani basılsa çok kötü çıkar hiçbişey okunmaz etmez.Kartı hazırlarken 300 dpi dan az hazırlamamaya gayret et..

hunterboy

♾️Grafik Gurusu♾️
normal resim olarak yüklesen rahat bir şekilde incelesek nasıl olur?

Dimitris

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mustafaokur.com
Dimitris az önce kartı inceledim çözünürlüğü hepsinin çok kötü açıkçası 72 dpi gibi bişey yükseltsende pek bişey değişmez açıkçası yani basılsa çok kötü çıkar hiçbişey okunmaz etmez.Kartı hazırlarken 300 dpi dan az hazırlamamaya gayret et..

yorumunuz için teşekkür ederim illustratorde hazırlamıştım tekrar en baştan hazırlıyorum. sayfa boyu kaça kaç olmalı 300 dpi cmyk dışında

sevgili hunterboy jpeg olarak atnınca değişen birşey olmuyor ki. sorun baskı çözünürlüğü

ucurum22

🌟Usta Tasarımcı🌟
Valla biz 342 dpi çözünürlükte çalışıyoz 80 mm x 50 mm boyutlarında .

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com

Dimitris baskı problemi yok hazırladığın kartvizit doğru şekildedir baskıya uygundur zaten 300 dpi senin hazırladığın çalışma ucurum22 rumuzlu arkadaşımız neye göre 72 dpi olduğunu belirtmiş ve çözünürlükleri çok kötü demiş anlamış değilim.

Şimdi arkada google maps'ın haritasını koymuşun onlar vektörel olmadığı için yazıların convertsiz olduğu için baskı bastırmak istediğin yer işin hakimiyetine sahip olmadığı için veya basmak istemedikleri için baskıya uygun değil olmadığını söylemişlerdir umarım yardımcı olabilmişimdir.

Dimitris

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mustafaokur.com
Dimitris baskı problemi yok hazırladığın kartvizit doğru şekildedir baskıya uygundur zaten 300 dpi senin hazırladığın çalışma ucurum22 rumuzlu arkadaşımız neye göre 72 dpi olduğunu belirtmiş ve çözünürlükleri çok kötü demiş anlamış değilim.

Şimdi arkada google maps'ın haritasını koymuşun onlar vektörel olmadığı için yazıların convertsiz olduğu için baskı bastırmak istediğin yer işin hakimiyetine sahip olmadığı için veya basmak istemedikleri için baskıya uygun değil olmadığını söylemişlerdir umarım yardımcı olabilmişimdir.

üstadım mesajınızı yeni gördüm bende kendimden emin olamadım 300 dpi yapmamışımdır diye tekrar en baştan hazırladım
teşekkürler yorumunuz için

Dimitris

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mustafaokur.com
flood yapıyorum özür dilerim yazılar nasıl convert edilir illustratorde arama yaptım göremedim

edit:

ctrl + shit + o tuşu ile yaptıgımız olay convertmidir?

Son düzenleme:

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
flood yapıyorum özür dilerim yazılar nasıl convert edilir illustratorde arama yaptım göremedim

edit:

ctrl + shit + o tuşu ile yaptıgımız olay convertmidir?

Evet ctrl + shit + o yaparak veya yazıya sağ tıklayıp Create Outlines yaptığınızda yazılar convertlidir eğer küçük bir matbaaya götürüyorsanız eps formatında götürürseniz yine basılmıyacağını belirteceklerdir küçük matbaalar çok fazla kapasiteli olmadığından cdr formatından başka bir formatta done kabul etmezler bunuda eklim.

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
alında basılabilir, logoda gözle görülemeyecek kadar bir dpi sorunu var onuda tramlar kapatıyor zaten
baskı önizleme yaptığımda 150lpi (60 Tram) çokta kötü durmadı

75.gif

Dimitris

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mustafaokur.com
Evet ctrl + shit + o yaparak veya yazıya sağ tıklayıp Create Outlines yaptığınızda yazılar convertlidir eğer küçük bir matbaaya götürüyorsanız eps formatında götürürseniz yine basılmıyacağını belirteceklerdir küçük matbaalar çok fazla kapasiteli olmadığından cdr formatından başka bir formatta done kabul etmezler bunuda eklim.

çok teşekkür ederim. ilk işim planıda kendim çizmeye çalışarak adam akıllı bir matbaaya götürmek olacak.

alında basılabilir, logoda gözle görülemeyecek kadar bir dpi sorunu var onuda tramlar kapatıyor zaten
baskı önizleme yaptığımda 150lpi (60 Tram) çokta kötü durmadı

75.gif

sevgili nazy ilgin ve alakan için sonsuz teşekkür ederim. ugraşmışsın. bu baskı ön izlemeyi nasıl yaptın? ve ayrıca tram olarak kullandıgın tanım halftone gibi birşeymi? ölçüsü dpi ile orantılı mıdır?