Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

baskı renkleri acil yardım!!!

jeshua

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar merhaba,

İllustratorde normal olarak bir çalışma yaptım ve kenarlıklarını gri renk yaptım fakat baskı siyah beyaz olacağı için çerçevelerinde siyah tram olması gerekiyor. ama matba bunun 4 renge girdiğini söylüyor be çalışmayı siyah beyaz yapmam gerektiğini söylüyor, çalışmayı siyah beyaza nasıl çeviririm?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışmanı eklermisin?

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Muhtemelen kullandığın gri renk CMYK karışımından elde edilmiş.. Gri tonu Sadece K (Black) rengi ile oluşturmalısın...

jeshua

🏅Acemi Tasarımcı🏅
JzUFp.jpg
arkadaşlar bu olacak, keanrdaki motifler gri tonlamalı ama, ayrı ayrı klişe değil, tek klişede çıkması gerekiyor.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yapman gereken beyaz ok (kısayolu A) ile kenardaki desenlerden birine tıkla Sonra select > same color ile çalışmandaki aynı renk değerlerinin açıldığı color paletinden tek renge düş. Olsun bitsin?

jeshua

🏅Acemi Tasarımcı🏅
QmbSK.jpg
bu şekilde mi olacaktır sağ üstte color paletine bakarsanız sevinirim :) kusura bakmayın ilk kez siyah beyaz baskı işi yaptığım için bilemedim ben onu :)

jeshua

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tamamdır arkadaşlar hallettim sanki, teşekkür ederim...

jeshua

🏅Acemi Tasarımcı🏅
qShtd.jpg
aynen dediğin gibi yaptım dostum, color paletinde CMYK değil sadece K kaldı, yazıları %100 yapıp kenar çerçeveleri %50 yaptım.