Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Renkleri Baskıya Göndermeden Önce Dönüştürmek - RGB to CMYK

mettini

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Katalog çalışması üzerinde çalııyorum. Matbaada ki kişi çalışmamda RGB renkler olduğunu söyledi ve CMYK ya çevirmem gerekiyormuş.

Çalışma dosyasında: Document Color Mode - CMYK Color olduğunda ben yeterli sanıyordum. Katalogda freepik ten indirdiğim yaklaşık 10 tane illüstrasyon var ve hepsinin içinde bir sürü layer var. Bunların hepsini -yani tüm layerları- tek tek CMYK ya mı çevirmem gerek arkadaşlar. Çevirmekten kastım, eklediğim görsellerdeki işlemi yapmak. Doğru mudur acaba?

oXqL6R.jpg

JZ85On.jpg

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Katalog çalışması üzerinde çalııyorum. Matbaada ki kişi çalışmamda RGB renkler olduğunu söyledi ve CMYK ya çevirmem gerekiyormuş.

Çalışma dosyasında: Document Color Mode - CMYK Color olduğunda ben yeterli sanıyordum. Katalogda freepik ten indirdiğim yaklaşık 10 tane illüstrasyon var ve hepsinin içinde bir sürü layer var. Bunların hepsini -yani tüm layerları- tek tek CMYK ya mı çevirmem gerek arkadaşlar. Çevirmekten kastım, eklediğim görsellerdeki işlemi yapmak. Doğru mudur acaba?

oXqL6R.jpg

JZ85On.jpg

Çalışmanızı PDF olarak gönderirseniz bunlarla uğraşmanıza gerek kalmaz.
KOnuyla ilgili daha önce yeterli açıklamaların bulunduğu linki paylaşıyorum, işinize yarar umarım.

https://www.grafikerler.net/indesign-rgb-resimleri-otomatik-olarak-bask-ya-haz-rlar-m-t120029.html