Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Baskı Yaparken Boya kesiliyor

muallim

🌱Yeni Üye🌱
8 kafa vista makinam var. xaar 128 .Şu an sarı boya 240 cm zeminli baskıda kesiliyor.Manzara resmi olursa basıyor. Ayrıca kırmızı boya harf kenarlarında
kesik çizgiler oluşuyor.Çözemedim.

Benzer konular

antigsbjk

🌱Yeni Üye🌱
off baabaa işin zor bea. vistaysaa at çöpee bee.yadaa dayaa süpürgeyii yap bişeylerr.oradaa olsaydıım yardımcıı olurdum hallaederdik amaa burdan oo sorunuun çözümünüü anlatmak biraz uzarr.

Aragorn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eğer örnek bir resim eklersen anlamamız için daha iyi olur.

reklamci1

🌱Yeni Üye🌱
muallim sen bi resimlerini yolla aragorn un dediği gibi herşey görsele bağlı görüp söyleyeylim

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Özellikle bu dönemlerde sarı ve kırmızı boya kesme ortam sıcaklığından ve nemden kaynaklanıyor. Özellikle gece soğukta kalan boyalar akıcılığını kaybediyor ve yogun kullanımda kafalarda kesme yapıyor. İlk yapacağınız iş ortam sıcaklığını ve nemini kontrol altına almanız.

screwshell

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kafayı temizlemek için süpürgeyi kullanmayın.
çünkü verimli olmuyor hiç bir zaman tamamen temizleyemiyor.
yumuşak bir bezle silin. eğer sorun devam ediyorsa bezi solvente bandırıp öyle silin kafayı ve baskıya devam edin.
ve mutlaka solvent basın kafaya. en az haftada 1 kez

campanyyy

🌱Yeni Üye🌱
szin yapmanız gereken bişey var bu havalarda makinanın sıcaklık ortamının çok iii olmasını saglamak. kaç derece olacagını yazamıycam ama çünkü makinadan makinaya fark ediyo. bide kafaları en son ne zaman degiştirdin o önemli. kafalar açık yani tıkalı olmasa bile belli bir zamandan sonra kafaların içinde ateşleyici tetikciler var. onların miladı doluyo. o yüzdende yapabilir. bide yogun sarı atıyosa kafalar boyayı çekemiyo yani yetiştiremiyodur. en saglıklı baskı makinasını alırken kafaların spectra olmasına önem göstermemiz lazım

eraykantarci

🌱Yeni Üye🌱
hava ve nem çok önemli. diğer bölümdede yazdığım gibi kafalarda ve kafaların üstündeki boardda statik elektirk oluşumundan kaynaklanabilir. bizim makinemizde aynı şey oldu. her kafaya ve boarda kablo çekip topraklama yaptık ve sorun halledildi. ve çok önemli birşey daha. bir kafa bozuk yada ateşlemesi eksik olduğunda diğer kafalara yansıyor. ben kafalara ateşleme yaptırırken kaflardan gelern sesi dinliyorum. tınlama ateşlemeyi gösteriyo. eğer birtanesinden başka bi ses geliyorsa sorun budur. kolay gelsin . inşallah en kısa zamanda sorun çözülür.

mendo1111

🌱Yeni Üye🌱
KardeŞ İŞİn Çok Zor Vallaha Sn En İyİsİ Kafaya Dİrek Bas Solventİ 15 Dk Bekle Tekrar Tampon Uygula Ve Bİr Temİzlİk Yaptir BİrŞey Kalmaz O Zaman

ustamay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu ne ya kadar sorun var bu makinalarda arkadaşlar kaliteden şaşmayın ucuz makina alarak kar ettiyinizi sanıyonuz
bizde 2 tane roland var

tık bişe yok

allah sabır versin valla

mx06tuncay

🌱Yeni Üye🌱
slm

kardeş makinanı kafasının ardında rezervuar var mı varsa vidalarını gevşet 2 mm aşağı al
sana tel veriyorum ********************

Moderatör tarafında düzenlendi:

muallim

🌱Yeni Üye🌱
Makinanın yerini değiştirdim şu an düzeldi

missmisti

🌱Yeni Üye🌱
kesik çizgilerin sebebi feed compasayrını yapamaış olmandır

objederya

🌱Yeni Üye🌱
boya tankı hava alıyordur veya boya tankındakı şamandıra tam görev yapmıyordur o yüzden boyayı kesik kesik veriyor yanı boyayı yetiştiremiyor

Hulya AKSAKAL

🌟Usta Tasarımcı🌟
baskı yapılacak sıcakjlık uygun olmadığı için boyayı keser makina