Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Başlangıç önerisi

Rukiart

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar iyi akşamlar diliyorum. Ben grafik tasarımı bölümündeyim bu yıl 2.sınıf olacağım. Yaz tatilinde kendimi geliştirmek istiyorum programları öğrenmek istiyorum. Bana öneride bulunabilir misiniz? Nasıl bir yol izlemeliyim veya önerdiğiniz bir kanal var mıdır? Ve tasarım alanında kendimi geliştirebileceğim kitap önerir misiniz? Teşekkür ederim.

Benzer konular

Canbeerk

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.canberkgenc.com.tr
Merhaba. Program bilginiz ne durumda bilmiyorum ama grafik tasarımın temellerini öğrenmek ve adobe suite in ai, ps, indd programlarını geliştirmek adına eğer İngilizce'niz var ise Lindsay Marsh' ın kurslarını almanızı öneririm. Ayrıca derslerden sonra bol bol ev ödevleri de verdiği için insan ister istemez uygulaya uygulaya kendini geliştiriyor. Ayrıca challangelar da var ders aralarında ve bu challange lar için projelerinizi facebook grubunda paylaşıyorsunuz. Dünyanın birçok yerinden katılımcılar olduğu için çok eğlenceli oluyor farklı projeler ile rekabet etmek :)
Pinterest, Behance ve Discord gruplarından ilginizi çeken alanlarda tasarımları inceleyip onları taklit edip sonrasında ise kendi özgün projelerinizi yaparaktan kendinizi geliştirebilirsiniz. İlginizi çeken alanlar post tasarımı, kitap kapağı, ambalaj tasarımı vs olabilir. Tercih sizin.
Bende yolun başındayım fakat kişisel gelişimim için bu adımları izliyorum. Bu yüzden kendi izlediğim yolları önerdim.
Eğitim hayatınızda başarılar!