Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Benim İçin En İyisi Mac' mi Pc' mi...!

metrapolix

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar ben dijital baskı merkezinde grafikerim yanlız sadece pc tecrübem var açıkcası daha önce mac kullanmadım işimde... bunun ezikliği içindeyim ama alma kararı arifesindeyim. Bilirsinizki bizim işler sürekli büyük ebatlı çalışmalar ve pc de kasıntı yaşıyorum ne kadar mükemmel olursa olsun pc bu sorunları mac de yaşarmıyım akıl verecek arkadaşlar arıyorum....

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Al sana bir MAC - PC tartismasi.

Beni MAC bolumune yazdir.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
mac forever.

Yıllardır masaüstü yayıncılığında mac daima pc den bir adım önde olmuştur (pc ye göre daha pahalıdır) pc çok daha geç giriş yaptı bu alana.

degrade

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben yılladır Mac kullandım. daha sonra PC ye geçiş yaptım. ama hep Mac özlemim vardı içimde. Sonunda bir Mac aldık işyerine. Ama o da ne beynimden vurulmuşa döndüm. Yeni versiyon Mac i kimseye tavsiye etmiyorum. Yaptığım hiç bir işi açamıyorum. Nedeni de Fontları unicode istemesi ayrıca eski programlarda (FreeHand gibi) yaptığım hiç bir işi açamıyorum. açsam bile mx olarak açıyor ama fontlar bir sürü problem veriyor ve kullanamıyorsunuz.

Açıkçası Mac aldığım için pişmanım. Şu an olsa hiç düşünmeden PC alırdım. Yalnız aldığım Mac da piyasının en pahalısı ve Snow Leopard işletim sistemi var.

Mac bence Türkiye de artık Matbaa Sektöründe bitmek üzredir. Bunun nedeni ni bilmiyorum ama yeni makine alacak arkadaşları şimdiden uyarıyorum. Eğer Mac alırsanız Eski işlerinize veda etmeniz lazım ve arşivinizi unutmanız lazım.

Tüm dostlara iyi çalışmalar diliyorum.

Ha bu arada şimdi bu yeni Mac ları övecek insanlar ve arkadaşlar muhakkak ki çıkacaktır. Ama lütfen biraz mantıklı olun Kimse burda Unicode fontlara para vermek istemez ayrıca Illüstratör ve İnDeising programlarını kullanmamı söyleyecekler. Ama o arkadaşlara soruyorum. Senelerdir yaptığımız Arşivimizi ne yapacağız.

Ben Eski Mac imi özlüyorum, yenisinden ise nefret ediyorum...

metrapolix

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yani herkes bilirki dijital baskı alanında ariiv önemli bi kavramdır, açıkcası benim pc den çok bi sıkıntım yok sadece görüntü kalitesi ve hız bakımından biraz üzüyor bu sorunuda sürekli parça desteğiyle gidermeye çalışyoruz anladığım kadarıyla mac sıfırdan başlamak için ideal pc en azından her kesime hitap ediyor, ee bizde geçmiş ve geleceğe dönük çalışmalar yapıyoruz teşekkürler ...!

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
pc ortalama 2-3 bin lira (kralı) mac ortalama 11-15 bin lira (şövalyesi) i mac ortalama 2-5 bin lira, (son kullanıcısı)

i mac, kral Pc den çok daha iyi sonuç verir masaüstünde, Velhasıl siz dijital kopyacıdasınız, size gelen işler ağırlıklı olarak ucuz olan pc lerde geliyor. Bu durumda kendi işiniz için doğru seçim Pc. Ama ben bi ömür print komutu vermeyeceğim bu işte ilerleyeceğim diyosanız, bütçeniz de sınırlıysa i mac alın derim. sonuçta pc iş yerinizde var zaten...

murattanhu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
blog.murattanhu.com
mac ile pc'yi aynı katagoride kıyaslamak lazım bir de hangisine aşina iseniz onu kullanabilirsiniz. eskiden belki grafik işlemleri için mac'ler bir derece pc'den üstündü ama artık her ikisi de birbiri ile yarışır durumdalar.

benim 2 makinem var pc, bir core2 duo 4 GB Ram, diğer i7, 6 GB Ram, her ikisi de 64 bit işletim sistemi. hız olarak hiç bir sıkıntım yok. iyi bir monitör de edindikten sonra pc'de de hiç bir sıkıntınız olmaz. bilmenizi isterim.

aşina olmanız ile ve de hangisini kullanmak isteminizle alakalı bir durum.
kolay gelsin..