Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Benimle ol / arkadaşlık sitesi

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir arkadaşlık sitesi için yapmış olduğum çalışma.
Ana mantıkta birbirini tanımayan insanların bir araya gelip birşeyler paylaşması işlendi.Bu yüzden insan silüetlerinin birbirlerine arkaları dönük ancak arada dostluk-sevgi vs gibi kavramları sembolize eden kalp var.Renkler değişebilir.

benimleol.jpg

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
emegine sağlık yosa ama bişler var eksik sanki
biraz kopuk bir kalp olmuş soyutladıgın için olabilir ama sanki daha iyii bir kalp olabilirdi düşünce güzel ama işte aması var..
Bence renkler degişirse o hava olmaya bilir oturmuş renkler çünkü..
emegine sağlık genel olarak güzel:)

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
pembe veya magenta - mavi süper olurdu bence fikiri çok beğendim emeğine sağlık

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence kırmızı-siyah renkler tamamlayıcı olmuş...kullanılan insan silüetleride konuyu uygun olmuş...Fikir uygulama başarı...Elllerine ve emeğine sağlık yoŞa' cım.

azrailin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gayet güzel bir çalışma ama kalbin biraz daha belirgin olması gerektiği kanaatindeyim ama bunu yaparakta bayan olarak çizdiğin ince insan silüetinin formatı bozulabilir renklerde deneme yapabilirsin emeğine sağlık kolay gelsn

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
renk konusunda diyeceğim yoktur ancak kalbe bende takıldım daha farklı olabilir deneme çalışmasıdır muhakkak silüetler iyi ancak kalp daha iyi olabilir ellerine sağlık...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Yorumlarınnız adına hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...Sanırım farklı bakış açıları gelişti...bu bağlamda şöyle bir açıklama yapmak istiyorum, yorumlayan arkadaşların bakış açısını anlamam gerekiyor;

Şekildeki kalp görünümü arkaya doğru boyutlu, bu yüzden arkadaki insan silüeti daha ufak...Yani bildiğimiz klasik 2 boyutlu kalp görünümü yok.her nekadar et kalınlığı olmasada perspektif sayesinde 3 bir boyut hissi uyandırmak istemiştim.

Ek olaraki kalp formatı değiştiği an insan silüetlerinin kalple olan bütünlüğü ve duruşuda bozulacaktır.Bu formattaki insan silüetleri duruş itibariyle birbirini tanımayan insanları sembolize ediyor diye düşünüyorum.

Yorumlarınız adına tekrar teşekkür ederim...Dikkatli bir şekilde objektif olarak incelemeye devam ediyorum.

Ek olarak;

Logo web ortamında kullanılacak sadece (ben yinede vektörel hazırlamıştım) ve logonun yanında sloganı banner tadında bişiler felan var...Sadece logonun tek başına duruyor oluşu algıda sorun yaratabilir arkadaşlar...Link koymuyorum , web adresini kolaylıkla bulabilirsiniz...Web sitesinde de zaten bayağı ufak kullanılıyor.

Son düzenleme:

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Fikir güzel anacak uygulamada bir kaç yerde sıkıntı var.
Birincisi ikisinide cinsiyeti aynı mı ?
İkincisi büyük olan şahsın sırt kısmı ve kalbin ortasındaki kısımlar çizim hatası gibi duruyor.
Bunlara kalbi çevreleyen siya şeridin kalple arasındaki boşluğun eşit gitmemeside dahil.
Bunlar düzenlenirse daha iyi olur gibi.

Ellerine sağlık

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
Vermek istediğin persvektif gayet anlaşılır bize yakın olan taraf haliyle daha büyük ,uzaklaştıkçada küçülmesi doğal güzel bir estetik görünüm oluşturmuşsun emeğine sağlık.

azrailin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gayet güzel bir çalışma ama kalbin biraz daha belirgin olması gerektiği kanaatindeyim ama bunu yaparakta bayan olarak çizdiğin ince insan silüetinin formatı bozulabilir renklerde deneme yapabilirsin emeğine sağlık kolay gelsn

yanlış açıdan bakmışım ben ince olan insan figürünü bayan olarak algıladım bilsayar ortamında kullanacaksanız boyut katıp anlatmak istediğinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz iyi çalışmalar

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Fikir güzel anacak uygulamada bir kaç yerde sıkıntı var.
Birincisi ikisinide cinsiyeti aynı mı ?
İkincisi büyük olan şahsın sırt kısmı ve kalbin ortasındaki kısımlar çizim hatası gibi duruyor.
Bunlara kalbi çevreleyen siya şeridin kalple arasındaki boşluğun eşit gitmemeside dahil.
Bunlar düzenlenirse daha iyi olur gibi.

Ellerine sağlık

Cinsiyet koymak düz mantık olur kanımca...Sadece kız erkek ilişkileri olmayacak.Öyle olsaydı akla farklı şeyler gelir ve yanlış anlaşılırdı,paylaşım dostluk-arkadaşlık boyutlarında da olabilir....kısacası Kalp sadece aşkı sembolize etmesin diye cinsiyet belirtmedim...İnsansa insan yeterlidir kanımca...Teşekkür ederim.

Vermek istediğin persvektif gayet anlaşılır bize yakın olan taraf haliyle daha büyük ,uzaklaştıkçada küçülmesi doğal güzel bir estetik görünüm oluşturmuşsun emeğine sağlık.

Teşekkür ederim FİLİZ...Beğenmen beni mutlu etti :)

yanlış açıdan bakmışım ben ince olan insan figürünü bayan olarak algıladım bilsayar ortamında kullanacaksanız boyut katıp anlatmak istediğinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz iyi çalışmalar

Birdaha yazıp bakış açınızı belirttiğiniz için teşekkür ederim...Dikkate alacağım...

--------------

Renk konusunda çok fazla alternatif kullanamayız çünkü farklı algılar yaratır...Hatta bu renklerle bile hastene yada sağlık merkezi logosu çağrışımı yapıyor...birde mavi ton ana mantıktan çok uzaklaştırır sanırım.

tango-mm

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yosa, o iki figür birbirlerinin ellerini tutsa, daha güzel olurdu gibi

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Yosa, o iki figür birbirlerinin ellerini tutsa, daha güzel olurdu gibi

Hocam el ele tutuşmalarından kastınız birer el yapıp birleştirmek mi? ,yoksa kol izlenimi veren uzantıları birleştirmek mi?

Teşekkür ediyorum.
Saygılar.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Fikir güzel.Emeğinize sağlık.

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Evet ilk etapta birbirlerini tanımadıkları için sırtlarını dönmüşler zaten ilişkinin devamında da kaprisler, nazlar,kıymet bilmemeler yine bir birlerine sırtlarını dönecekler öyle başlar öyle de biter bu sebepledir ki konsepte çoook uymuş ellerine sağlık:) Çok mu iç karartıcı oldum.

Hassen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok ilginç bugün B harfi üzerinde çalışma yaparken buna benzer bir kare yakalamıştım, bu logoyu görüne şaşırdım, güzel olmuş eline sağlık ;)

tango-mm

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hocam el ele tutuşmalarından kastınız birer el yapıp birleştirmek mi? ,yoksa kol izlenimi veren uzantıları birleştirmek mi?

Teşekkür ediyorum.
Saygılar.

Uzantilari bir sekilde birlestirmeyi kastetmistim, hatta uzantilarin sonunda birer kivrim halinde el ele tutusuyor izlenimi verilebilir

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Evet ilk etapta birbirlerini tanımadıkları için sırtlarını dönmüşler zaten ilişkinin devamında da kaprisler, nazlar,kıymet bilmemeler yine bir birlerine sırtlarını dönecekler öyle başlar öyle de biter bu sebepledir ki konsepte çoook uymuş ellerine sağlık:) Çok mu iç karartıcı oldum.

Hayır bence hiçte iç karartıcı değilsiniz...
Teşekkür ederim...

Çok ilginç bugün B harfi üzerinde çalışma yaparken buna benzer bir kare yakalamıştım, bu logoyu görüne şaşırdım, güzel olmuş eline sağlık ;)

Teşekkür ederim...Çalışmanızı merak ettim (benzerliği açısından).

Uzantilari bir sekilde birlestirmeyi kastetmistim, hatta uzantilarin sonunda birer kivrim halinde el ele tutusuyor izlenimi verilebilir

Hımm...Evet hocam deneyebilirim...Hatta estetik görünümü daha güçlü olur.Ama temas beni düşündürüyor....Bir açıdan çok etkili, bir diğer açıdan sakıncalı gibi...Bir erkek bir erkeğin elini neden tutsun ki diye düşünüp bu insanların bayan-erkek olduğunu sanacakalar(klasik algı biçimi ) ve dolayısıyla web portalı ,arkadaşlık sitesi pozisyonundan çıkıp daha farklı hizmetler veriyor gibi algılanabilir.
Yanlışmı düşünüyorum bilmiyorum ama? Düşüneceğim.