Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bıçak, Pilyaj

neslihansunal

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,
Kutu tasarımlarındaki pilyajı ayarladıktan sonra ai de keyline yapınca o kesik çizgileri düz olarak gördüğü için kesim makinesi onu kesik çizgi olarak algılamıyor, dümdüz kesiyor. O çizgileri kesebilmek için keyline yapınca kesik kesik görmesi lazım. Bunun herhangi kolay bir ayarı var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Benzer konular

neslihansunal

🌱Yeni Üye🌱
evet zaten o şekilde yaptık fakat keyline yapınca kesik çizgiler dümdüz çizgi olarak görünüyor

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
pardon keyline nedir nette de aradım kontur gibi bişey çıkıyor hiç kullanmamışım şimdiye kadar kesik çizgiye kontur verdim o da kesik çıkıyor sonradan istenirse düz çizgi olabiliyor

neslihansunal

🌱Yeni Üye🌱
kesik çizgileri görebilmek için fakat onları da orda düz görüyor orda düz görmemesi lazım orda nasıl görürse makine öyle kesiyor

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
tm cmd +y yapınca düz çizgi oluyor siz de değişime uğramamasını istediğiniz kesik çizgilerinizi shift basılıyken seçin object > lock > selection yaparak kilitleyin sonra tamamına birden cmyd+y yapabilirsiniz son olarak da object > unlock yaparak tüm kilitleri açabilirsiniz (ya da hangi çizgiler daha azsa onları shift basılıyken seçip guruplayın layer gözünü kapayın, kalanların da hepsini birden seçip gruplayın hangiler üzerinde çalışma yapacaksanız gözünü açıp çalışın)

Son düzenleme:

neslihansunal

🌱Yeni Üye🌱
yok öyle de olmuyor sanırım ben anlatamadım yine de teşekkürler

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
rica ederim de keyline nedir bunu neden kullsanıyorsunuz birde nerede yazabilirmisiniz şimdiye kadar hiç dikkatimi çekmemiş nette araştırdım hep konturla ilgili şeyler çıkıyor.

neslihansunal

🌱Yeni Üye🌱
Yazıların convertlü olup olmadığını anlamanızı ve çalışmayı çizgisel olarak görmenizi sağlar

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
yazıları convertli yapmak da convertli olup olmadığına da
type > create outline'den bakılır ;
çizgisel olarak bakmak da ; view > outline den bakılır
habire yazıp başınızı ağrıttığım için mi böyle yazdınız yardımcı olmaya çalışmıştım. bir daha yazmam,okumam da.

Son düzenleme:

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
keyline "Yazıların convertli olup olmadığını anlamanızı ve çalışmayı çizgisel olarak görmenizi mi sağlar" ?
neredeymiş bu keyline yazısı

neo32

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikturko.net
Merhaba, oluşturduğunuz çizgiyi Object / Path / Outline Stroke yaparsanız kesimde sorun yaşamazsınız..