Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bilge Adam Hakkında Bilgisi Olan??:S

grfk bnm isim

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle Merhaba
Bu siteye yeni üye oldum. henüz grafiker değilim ama bu mesleğe adayım.
Üniversiteye hazırlanıyorum fakat bu mesleğin belirli kurslar görüldükten sonrada yapılabileceğini duydum ve bir araştırmaya girdim. Alanında Türkiye'nin en çok tercih edilen kursu olarak Bilge Adamı tavsiye ettiler.Gidip görüştüm fakat onlarla konuşmam beni yeterince tatmin etmedi ve en doğrusunun bu işi yapanların bilebileceğini düşünüyorum. Bu nedenle bu sitedeki tecrübeli üyelerin bana yardımcı olabileceğini düşündüm. Size sorum acaba Bilge Adam söylendiği kadar şirketlere iş başvurularında tercih konusunda avantaj sağlayabilecek nitelikte bir kurs mudur? Verdikleri sertifikanın grafikerlik çalışma alanlarında yeteri kadar gerçerliliği var mıdır? bunu çok merak ediyorum ve bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu meslekte nerede okuduğundan çok ne biliyorsunuz diye sorduklarını duydum acaba bu doğrumu? sadece alacağım 6 aylık kurs bu mesleği yapabilmem için yeterlimi yoksa bölümünü okumadığım için yetersizmi sayılırım? Bu konudada sizlerden beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.

Şimdiden Teşekkürler
Çalışmalarınızda Başarılar.:smile:

Ömer ÇİÇEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.cicektasarim.com
Size sorum acaba Bilge Adam söylendiği kadar şirketlere iş başvurularında tercih konusunda avantaj sağlayabilecek nitelikte bir kurs mudur?

Öncelikle Merhaba. Ben bilge adam Web Grafik bölümü mevzunuyum. İlgili ünv den mevzun değilim.
iş konusunda pek iddalı değiller zaten garanti vermezler.
Haricinde alıcağın eğitim Programlrı kullanmak konuya hakim olmakla ilgili.
Bundan sonrası becerine kalmış birşey.
Mevzun olan bir çok arkadasım Ajanslarda çalışıyor.
ve işlerinde çok iyiler
Sonuçta ünv , ilgili bölümlerden mevzun olsan bilge adama hiç gitmesen yine iş bulabilirsin belki, Bilge adam senin için bir artı olucaktır. Artısı olduğu kadar , Seninde bu işi severek yapman ve biraz değil çok çok çok çalışman lazım.
Kendini geliştirmen lazım
Ben Her gün yeni birşey öğreniyorum bu iş ile ilgili.
Ve sonu olmayan bir
Tavsiye ederim bilge adamı.
Netten programlrı öğrenebileceğin onca platform var.
Denemeye değer,
Bilge adamdan mevzun olunca mükemmel logolar çizebilirim
Web siteleri yapabilirim diye düşünme.
O senin yaratıcılığınla ilgili.
Eline kağıt kalem al bir logo çizmeyi dene
Bir web sayfası çizmeyi dene.
Kalemi nasıl tutmayı biliyorsan bilge adamda sana digital ortamda sadece kalem tutmayı öğreticek. Çizmek kişisel becerine kalmış.
Hayatta başarılar =)

grfk bnm isim

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba
Ömer bey konumu cevapladığınız için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi gerçekten çizime meraklıyım ve tasarlamayı çok seviyorum.Kursun yararlı olacağını düşünüyorum fakat benim için asıl önemli olan iş başvurusunda öncelik tanınması ki eğer söylenildiği gibi Türkiye de 1. dünyada 2. sırada tercih edilen bir yer olması şirketler tarafından da tercih edilmesi demektir. Eğer gerçekten böyleyse işe girmede üniversite mezununun şansı eğitim almış kişiye göre daha düşük olacaktır diye düşünüyorum.

Ömer ÇİÇEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.cicektasarim.com
Evet bilge adam mevzunu ve ilgili unv den mevzunsan çok kolay iş bulabiliyorsun. Kariyer siteleri üzerinden başvurularını yapıp çok iş bulan çok arkadasım var.Her ikiside bir arada olmalı , Hem unv mevzunu olarak stajyer statüsünde bir yerde işe başlayıp kısa sürede edindiğin bilgileride göz arda etmeden çalışırsan ki sanıyorum çoğu böyle yapmıştır, illaki gün geçtikte kendini geliştirip birşeyler öğrenebilirsin. Her iki eğitimide alman senin için avantaj sağlar. Dediğim gibi bunun yanında çizim becerini geliştirirsen tasarımların tadından yenmez =))