Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bir gsm şirketinin son zamanlarda kullandığı reklamın photoshop yorumu...

reaper8100

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tekrar merhaba arkadaşlar. başlıkda da değindiğim gibi son zamanlarda bir gsm operatörünün kullanmış olduğu reklamdan esinlenerek bu çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. umarım kendi çalışmalarınızda sizlere yeni fikirler katar.

öncelikle photoshopda herhangibir boyut ve renk modunda bir sayfa açıyoruz.0'dan 9'a kadar tüm rakamları teker teker yazıp teker teker fırça olarak kaydediyoruz...
73330644.jpg

ardından uygulamamı aktarmak için yeni bir döküman açıyorum.

61274660.jpg

ve bu dökümanı seçtiğim kırmızı tonları ile gradient aracı yardımıyla renklendiriyorum.

93633996.jpg

sonra logomu getiriyorum (reklama girmesin diye logoyu biraz değiştirdim. meyd in çin :tongueout:)

şimdi fırçamı seçiyorum örneğin önce "9" rakamının fırçasını aldım.

54806755.jpg

yeni bir layer açtım ve ardından brush panelini açıyorum ve ayarlarımı yapıyorum. öncelikle brush tip shape sekmesine tıklıyorum. burda fırça ucu seçebilir, büyüklükleri ve yönleriyle oynaya bilirsiniz. ama bu çalışma için öncelik spacing sürgüsünden fırça uygulama aralığını açmak olacaktır. böylece fırçanın her bir darbesi arasında mesafe olacaktır.

45138950.jpg

sonra hemen ikinci ayarımı aktarmak için shape dynamics satırına tıklıyorum. bu panelin amacıda fırçalarınızın her uygulama darbesinde (adımında) farklı görünmesini sağlamaktır bir yerde asimetri veriyoruz diyebiliriz. resimdeki gibi ayarlarımı aktarıyorum. yapacağınız çalışmalara göre bu ayarları istediğiniz şekilde aktarmak size kalıyor...

40537422.jpg

ve şimdi açtığım yeni layerde kendime renk seçip fırcamı uyguluyorum. yer yer fırça büyüklüğünü düşürüp uygulayın. sonuç şekildeki gibi olacaktır.(uygulamamı aktardıktan sonra layere drop shadow efekti verdim)

58717723.jpg

şimdi bu işlemi diğer rakamlar içinde tekrarlıyorsunuz aynı şekilde. her seferinde yeni bir layer açıp çalışın arkadaşlar, böylece her rakama farklı etkiler(parlama, koyulaştırma vb.) verebilir istemediğiniz sonuçlarda kolayca düzeltme yapabilirsiniz.

ve sonuç...

93682609.jpg

umarım hoşunuza gider ve kendi çalışmalarınızda size yeni fikirler katar... hoşcakalın.

ReFo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel tşkrler

reaper8100

🏅Acemi Tasarımcı🏅
rica ederim, umarım işinize yarar...

MagiC_She58

🏆Pro Tasarımcı🏆
teşekkürler paylaşım için..süper oluoo:D

reaper8100

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. hoşunuza gitmesine sevindim...

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
önceki yorumumu yazdıktan sonra akşam televizyon izlerken bu reklamı görDüm :DD:D

CrmBs

🌱Yeni Üye🌱
yeni bir layer açtım ve ardından brush panelini açıyorum ve ayarlarımı yapıyorum. öncelikle brush tip shape sekmesine tıklıyorum. burda fırça ucu seçebilir, büyüklükleri ve yönleriyle oynaya bilirsiniz. ama bu çalışma için öncelik spacing sürgüsünden fırça uygulama aralığını açmak olacaktır. böylece fırçanın her bir darbesi arasında mesafe olacaktır.
Arkadaşım spacing nerde acaba bi zahmet söylesene lütfen..

noveli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler deniyeceğim.

reaper8100

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım spacing nerde acaba bi zahmet söylesene lütfen..

narsist arkadaşımız cevap vermiş, kendisine teşekkür ederim... ama buna rağmen brush panelini bulamadıysan "window+brushes" sekmesinden yada F5 kısa yolu ile paneli çağırıp işlem yapabilirsin. paneli açtıktan sonra aradığınözellikleri narsist arkadaşımızın veya benim paylaştığım görüntülerden bulabilirisin. umarım yardımı olmuştur.

Levoero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel olmuş teşekkürler, işime yaricaktır