Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir kaç sorum var arkadaşlar.

ismailAKYAG

Acemi Tasarımcı
Merhaba arkadaşlar dün abimle konuştuk abim bilgisayar mühendisliği okudu ama bi işe giremedi ve şu an normal bir iş yerinde işci olarak çalışıyor. Bende küçüklüğümden beri bilgisayarla uğraştığımdan 3 yıldan beri Photoshop yapıyorum. bu sene de Corel Draw'ı öğrenmeye başladım. Abim bana "öyle gereksiz işlerle uğraşma nolacak photoshop corel falan" dedi "ucunda para yok bişi yok" dedi bende tabiki üzüldüm yani ben photoshop corel vb. programlarla uğraşmayı çok seviyorum ve grafik tasarımcı olmak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım okuyup iyi bir grafik tasarımcı oluyimmi yoksa başka bir işe mi yöneliyim. Yoruma lütfen "kendin bilirsin" yazmayın artık kafam allak pullak oldu hiç bir şeye karar veremiyorum. Benim için sadece para önemli :[ hayat şartları bu zamanlarda çok belli!!! :(

Leviarthan

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.leviarthan.com
Grafik Tasarım güzel bir meslek ayrıca güzel olması bir yana birde etrafta kol gezen çakma grafikerler de var. Ben sana tavsiye ederim grafikerliği aç kalırım aç kalmam konusuna gelicek olursak garanti veririm aç kalmazsın. Ama bu işe ilk olarak para bakımından girersen aç kalırsın. Eğer sevdiğin bir iş ise üzerine gittiğinde daha iyi olursun. Sen ne kadar iyi işler çıkarırsan o kadar da çok kazanırsın.

* Para için çalışacaksan bir müddet sonra sıkılırsın araştırmak istemezsin uğraşmak istemezsin. Bir matbaaya girer çalışırsın.

* Eğer bu benim hayatımın işi diyorsan. Sıkılmazsın, sürekli araştırırsın, okursun, eğitimini alırsın, her yeni yaşında daha yeni bilgilerle insanların karşısına çıkarsın. Artık en iyi olduğunda ise caddelerde billboardlar da senin tasarımların asılı olur.

Olay o kadarda komplike değil. Konu senin yeteneğindir. Çünkü bu iş ressamlıkla aynıdır. Çizebiliyorsan yeteneklisin. Çizmekten kastım çöp adam değil tabi.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Köfte ekmek satmak daha karlı bir iş. Aklınızda bulunsun.