Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir kebapçı afişi

dsgnr

🌱Yeni Üye🌱
Kalbinizi bozmayın, sadece beyti yemeye davet ediyorlar. Yerseniz! QUOTE]

Bence yemezler,

Reklamda da grafik tasarımda da en önemli kuraldır işlev, yani fark yaratmak absürt çalışmalar ortaya koymak adına işlevden vazgeçerseniz çok mantıklı bir sonuç alabileceğinizide zannetmiyorum. Grafik tasarımın işlevi hedef kitleye bir iletiyi ulaştırmaksa, hedef kitle algısı da bizim için en önemli donedir ki böyle bir iletiyle konya gibi bir şehirde var olan hedef kitle profilini nasıl etkileyeceksiniz oda ayrı bir konu. Yaratıcı olduğunu hiç düşünmüyorum, sadece absürt. Bence dikkat... Kaş yaparken göz çıkartmayalım...

bygrafiker

🌟Usta Tasarımcı🌟
reklamlarda kullanılacak öğelerin Türk gelenekleri bağlı olmak zorunluluğu ve sorumluluğu olduğunu düşünmekteyim. Belki yanlış bişey yok ortada ama doğru bir anlatım tarzı değil. amaç sadece dikkat çekmek olmamalı + kaliteyi de eklemek lazım.. grafiker hayal dünyasında yaşar tamam kabul ama Türkiye'de yaşadığınıda unutmamalı !!

ayrıca Rakip firmalar altına yazarsa siz bizimkini yediniz mi diye ?? o zaman ne olacak.
( kavga çıkar ) vatandaşa saygı duymak gerek !!

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
yok kardeşim ben orda yemek falan yemem.

sums

🏅Acemi Tasarımcı🏅
koptum ya süpermiş :D:D

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
bencede çok komik olmuş bu afişi giydirdiğin yerde ankamall ın otoparkı mı:D

sickstyle

🏅Acemi Tasarımcı🏅
uygulaması cok cesaret isteyen bir dusunce.hic hos olmamış.ilgi cekmek için afişleri argolarla doldurmaya kalksaydık işin ucu cok alakasız yerlere giderdi.ilgiyi bu sekilde uygunsuzlukla değil sanatsal fikirlerle cekmek gerekir diye düşünüyorum....

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
isteyen istediği şekilde yorumlayacaktır ama sonunu hiç iyi düşünmüyorum firmaya prestij kazandırmaz gibi gözüküyo

muhacir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çarşıda ilk gördüğümde çok gülmüştüm reklam bu sonuçta bence amacına ulaşmıştır kimseninde gülmekten başka tepki verceğini sanmıyorum :)

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Süper! Eğer akılda kalmak istiyorsanız cesurca işler yapabilmelisiniz... Reklamcılıkta sınır olmaması gerektiğine inanıyorum... Orada bir espri var. Kim nereye çekmek isterse oraya gider. Malum "Türkçe".... Fakat bu reklamı yapmaya cesaret eden firmayı kutluyorum... Kesinlikle akılda kalıcı...

azzap

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok anlamlı olmuş :)

sickstyle

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayalin.sana katılmıyorum.reklamcılık sınırsız olmalı ama yinede içinde belli sınırlar olmalı.o zaman bende bi ananas afişi yapayım.uzerinede;"babanı pazara gondereyim ananasaldırayım" gibi bi argo kullanayım.e hani yaratıcılık nerde?reklamcılık nerde?SINIR nerde?

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
hayalin.sana katılmıyorum.reklamcılık sınırsız olmalı ama yinede içinde belli sınırlar olmalı.o zaman bende bi ananas afişi yapayım.uzerinede;"babanı pazara gondereyim ananasaldırayım" gibi bi argo kullanayım.e hani yaratıcılık nerde?reklamcılık nerde?SINIR nerde?

-aganigi naganigi

-tabi yersen

Şimdi bunlar argo değil mi. Bu reklamlar da sizce kullanılan argo yukarıda bahsi geçen "ananas çalışması" na benzetilebilir mi?

sickstyle

🏅Acemi Tasarımcı🏅
elbette benzetilebilir.eger olaya tume warımla yaklaşırsanız,wardıgınız sonuc aynıdır.ananas aldırmak=cinsel ilişki, tabi yersen=cinsel ilişki, aganigi nanaganigi=cinsel ilişki...........

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
elbette benzetilebilir.eger olaya tume warımla yaklaşırsanız,wardıgınız sonuc aynıdır.ananas aldırmak=cinsel ilişki, tabi yersen=cinsel ilişki, aganigi nanaganigi=cinsel ilişki...........

Volkan'ın verdiği örnekle senin verdiğin örnek bir değil.. Ananas çok kötü bir örnek ikisinde de anlatım farklığı var.. Sen tabiki böyle bir reklam yaparsın ama çok ilgi çekeceğini sanmam... Reklam tasarımında bırakın herkez özgür olsun... Neyin nasıl algılanacağını ve firmaya getirsinin, götürüsünün ne olacağını bırakın tasarımcı hesaplasın... Adam firma ismini akılda bırakabiliyorsa.. Bu iş bitmiştir... Tabiki senin fikrinede saygı duyuyorum, herkez aynı fikirde olmak zorunda değil.. :)

IamRock

🌱Yeni Üye🌱
KEsinlikle Amacına ulaşmış.Dikkat çekici :D

wed-design

🌟Usta Tasarımcı🌟
SÜper Türkiye'de dikkatti toplayacak tipde bir çalışma olmuş. 10 numara.