Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir veteriner kartviziti

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
abim veteriner oldugu icin böyle bişey yapmak istedim pek güzel olmadı galiba ama gene yorumlarınızı bekliyorum ...

mrt syr

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kartvizitlerde genelikle foto kullanılmaz adres o kadar büyük olmaz logosu nerde veterinerin?

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anladım bu olmamıs demekki tskler :=)) siz söyleyeceksnzki bende ögrenecem neler dogru neler yanlıs tskler :=))

mrt syr

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hangi proramı kullanıyorsun?

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel draw x5 tam bilmiyorum gecen sene ygs de kazanamadm istedigim yeri bu sene tekrar giricem grafik tasarım istiorm o yüzden evde kendim ögrendigim kadar yapmaya calısıormm ...

mrt syr

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hımmm freehand den başlamanı tavsiye ederim o programda kendini geliştirirsen diğerlerini de yapabiilirsin

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel draw x5 alıstım biraz bunları falan yapıorum da siz dediniz ya demin logo ve kartvizitte resim olmaz ben o 2 kartviziti yaparken önümdeki kartvizitlerden bakarak yaptım ama onların üstündede resim vardı logo yoktuu bende resim koydum logo yapamıorm zaten daha o yüzden onu yapamadm ama ...

mrt syr

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
anladım ama her şirketin bir amblemi ve logosu vardır :) internet üzerinden kartvizit örneklerine bak. ben grafikten mezunum fakat kendimi hiç bir zaman yeterli görmüyorum sürekli geliştirmeye çalış kendini :wink:

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bişey sorabilirmiyim ? yetenek sınawı varmıs galiba ben onlara gircemde meb'in vermiş oldugu grafik tasarım kursuna gidicem orda bana program mı ögretecekler sınawda elle cizdiriolarmısta ondan sordum ..

mrt syr

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yetenek sınavları el çizimiyle alıyor onlarda hem program hem de çizim dersleri vardır umudunu kırmak istemem ama işin kolay değil :) çok çizmen ve çalışman gerekiyor çünkü sınavlara giren baya oluyor ben geçen sene girdim yetenek sınavlarına 2 sene çizim kursuna gittim zaten liseden de grafikten mezunum olmadı ama puanla kazandım marmaradayım şimdide halimden de gayet memnunum. :) sen kendini programlarda geliştirmeye bak çünkü işe alırken çizim yeteneğine değil ne bilip tasarımlarına bakıyorlar üniversite içinde el yeteneğinin olması mecbur

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hmmm ama sacma yaw mesala ben web tasarımcı olmak istiorm benim işim pc ile olacak napıcam siteyi elimlemi tasarlayacam :D bi kartvizit daha buldum şimdi onu yapıorm onu koyuym dediklerinize dayanarak yapıyım ona yorum yapın bidee ...

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya ben bisey daha sorucam ben bu kartvizitin enini ve boyunu nasıl ayırlıcam x5 ile onu ayarlayamadıgım icin göz kararı yapıorm büyük oluoo galiba cetvelle ölcüp yapıorm yaw :D

mrt syr

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet haklısın işte ama burası TÜRKİYE :D

genelde kartvizit ebatları 45x85 mm 50x80 mm fln olur

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim yaptıklarımda 51x83 cetvelle ölcüp yapıorm :D 50x80 yaptım bu sefer

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
ben şaşkınım tanıdığım bazı grafik tasarım mezunları henüz mause bile tutmamışlar.
bu bölümü okumak için ton ile para ve 4 + 1 yıl zamanımı vermek istiyordum ama şimdi oturup düşünmeye başladım

bana ne katacak ?

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arixira o senin tanıdıgın grafikerler demekki grafiker olmamıs grafiker olmak diplomaya bakmıooo bilgisayar bilgine bakıo hayal gücüne bakıoo illa onun okulunu okuyacaksın die bi kural yok herkes grafiker olmaz yani önüne gelene sen grafikersin diemezler diploma sadece gösteristir o işi yaptıgına dair benim cok arkadasım var matkada falan calısan .. adamların elnde diploma yok ama bilgisayar bilgisi program bilgisi var Hayal gücü kuvvetlii ... grafikerligi sahsenn para icin degil sevdigim icin istiorm tabi parasıda ii ama grafiker olmak icin önce seveceksnn sonra onun pesinden gideceksnn .. ben aynı zamanda makina ressamıyım ... üni yi kazandım makina bölümünü ama gitmek istemedim zaten lisede 4 sene makina okudum .. makina ressamıyım zaten .. grafik tasarım kazanıyım dieee dersaneye yazıldımmm kursa yazıldımm eylülde basılıo 2 sidee yani heves ettikten sonra sıkılacagını biliosann hic girme bunlara hem senin canın sıkılır zamanından gider hemde paran....

:=) ben cok rahat para kazanırım

10 sene baglama caldımm ... sanatcıların arkadasında falann ... 5 sertifkam var :=)
makina ressamıyım 4 sene okudum autocad solidworks mastercam hepsini biliorm
ama ben para icin degill istedigim icin GRAFİKER olmak istiormm :=))

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vetgraf tsklerr yolladıgın resimleri bende gördüm ama hosuma gitmedigi icin ona benzemesin die ona bakarak yapmadmm ama onun gibi yapmaya calısırım ..

frkn94

🌱Yeni Üye🌱
[/QUOTE]

Doğa dediği için bence yeşil renk tonunu kullanmalısın ve kartın oratsından modern bir çigi ile koyu açık arasında geçişler yapabilirsin şimiden kolay gelsin :) ayrıca doğa veteriner yerine doğa veteriner kliniği yazarsaan olaya daha hakim bir başlık olur :)