Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bmw m5

Benzer konular

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Bütün gıcıklığımla baktım, reklâmın açığını bulmak için..

Bulamadım.. :)

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Son kısımlarda olması gerken bazı şeyler eksik gibi geldi bana :D
Başka gören yok mu :D

cakirx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.1renk.com
bmw nin şöför koltuğu boş gibi ama tam olarak içi görünmüyor

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Benim gördüğüm şu;
Yer uçağı durduğunda toz içinde kalıyor ama ne hikmetse BMW de öyle birşey olmuyor :) Toz dahi görünmüyor(daha açık yazmak isterdimama klavyede can çekişiyorum :) )

Son düzenleme:

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
BMW'nin yanlarında toz var gibi görünüyor. Tekerleklerden sıçramış gibi..

Ama ben de olsam "Toz kondurmazdım". :D

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
ordan bi kaç saniye öncesinde duran yer uçağı tozdan görünmüyor Bmw deki kamera arabanın hemen hemen orta kısmında ve belirli bir mesafe dışta durmakta... Araç duruyor ve benim beklediğim ve yine bence olması gereken toz kamerada gözükmüyor :) Bence toz kameranın önünü kapatmalıydı yada o cisimi de toz bulutu yutmamlıydı

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
BMW'nin tozunu yuttuğu için tozlanmıştır o.. :giggle: BMW kimin tozunu yutacak? :D

Ama kamera konusunda haklı olabilirsin..

Gerçi station, hatchback ve minibüslerin üst arka tarafına takılan ve süratten oluşan rüzgarı arka camın temizliği için yönlendiren ve toz tutmasını önleyen spoiler'lar var.. Belki de o tarz bir sistem kullanılmıştır.. :)

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Ama ana fikir gerçekten güzel. Hatta bu reklamın yayınlanması yasaklanmış sanırım

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Gerçi station, hatchback ve minibüslerin üst arka tarafına takılan ve süratten oluşan rüzgarı arka camın temizliği için yönlendiren ve toz tutmasını önleyen spoiler'lar var.. Belki de o tarz bir sistem kullanılmıştır.. :)
olabilir belkide ama yüksek degil pek :) Ama o bahsettiğim kısım bana abes geldi :D Birde yerdeki toprak yumuşak gibi o bahsettiğiniz ne kadarını engeller aceba bilemiyorum :)

kreon

🌱Yeni Üye🌱
reklamı konu açısından neyi vurgulamaya çalıştıgını indirgersek bu adamlar bunu başarmışlar.

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu reklamda saçma olan bir şey daha var. kamera kapıya monteli ve şoför kapıyı açıp çıkarken kameranın açısında bi değişiklik olmuyor sabit duruyor kamera. yoksa benmi yanlışım ?

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
bu reklamda saçma olan bir şey daha var. kamera kapıya monteli ve şoför kapıyı açıp çıkarken kameranın açısında bi değişiklik olmuyor sabit duruyor kamera. yoksa benmi yanlışım ?

Diğer kapıdan inip geliyor olmalı çünkü dikkatli izlerseniz arkadan geliyor fakat ;
tekrar izlerken bir nokta daha dikkatimi çekti benim :)
Arabadan inip kameranın önüne gelip diz çöktüğünde kameranın görüş açısına bakar mısınız :) kameranın görüş açısı diz kapağının altında ve baştan sona kadar gelen çekimde de kamera yere oldukca yakın mesafede durur gibi :) Ama genel açıdan kameranında göründüğü bölümde bakarsanız kamera insanın gövdesi hizasında :) ama ilk başta diz kapağının hizasında yada biraz daha altındaydı :)

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bence takıldığınız nokta yersiz. Zira o zaman herşeyden önce herhangi bir BMW'nin bir yer uçağını geçebilmesi mantıksız. Zaten böyle bir abartı üzerine kurulmuş olan bir reklemda kalkıp da arabanın tozuna, kameranın yerine, açısına takılmak abes gibi geldi bana. Yani ona gelene kadar çok başka mantık hataları da var. Ayrıca reklam olmamış eleştirinizi de doğru bulmuyorum. Bence taş gibi de reklam olmuş. Onun dışında da BMW'nin reklam stratejisi ile geldiği nokta da ortada zaten. Sadece marka değeri sayesinde benzer donanımlardaki arabalarını ortalama markalardan yaklaşık iki katı paraya satabilen bir firmadan bahsediyoruz. Bence reklamları olmamış derken biraz daha derin düşünmemiz lazım...

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Düşüncenize "saygı duyarım" evet bence olmamış :)
Yer uçağını geçmesi mantıksız evet haklısınız ama benim çekim sırasında oluşan saçmalıkları görmek istemek gibi bir takıntım var ve su sadece bu reklamla sınırlı değil çoğu diziyi de bu yüzden izlemiyorum konusunun saçmalığı dışınca çekim saçmalığıda en üst düzeyde :)

finfik

👑Efsanevi Grafiker👑
güzel bir reklam değil ama, bence olmuş. senin takıldıgın nokta bir yere kadar mantıklı olabilir ama, teker farkını hesaba katmıyorsun...

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Düşüncenize "saygı duyarım" evet bence olmamış :)
Yer uçağını geçmesi mantıksız evet haklısınız ama benim çekim sırasında oluşan saçmalıkları görmek istemek gibi bir takıntım var ve su sadece bu reklamla sınırlı değil çoğu diziyi de bu yüzden izlemiyorum konusunun saçmalığı dışınca çekim saçmalığıda en üst düzeyde :)

Dizileri bilemem tabi ama reklamda zaten izleme izlememe gibi bir durum yok. Bakın saçma maçma ama kaç kere seyrettirmiş size BMW reklamını. Bu bile yeterlidir işte. Bence bu bile başlı başına reklamın taş gibi reklam olduğunun ispatıdır.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Harika bir reklâm bence de..

Şahane bir fikir eseri olduğu, "bir binek oto" ile o çekimin yapılamayacağını tartışmadığımızdan belli değil mi?