Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu Nasıl bir dünya???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kurt_12348

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar 2 . hakkımı kullanıorum bunu tamı tamına 2,5 saatte bitirebildim özverili bir çalışma yaptım önerileriniz bekliorum...uh
rrrros1.jpg

bu yarış mayı yapanlara teşekkür ediyorum.=)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
İlk önerim çalışmanızı şartnamelerde belirtilen boyutlarda yüklemenizdir, aksi takdirde yarışma dışı kalacaktır.
İkinci önerim ise biraz sabırlı olun, öneri ve yorumlar gelecektir.
Not: Site yönetiminde bulunanların, tarafsız olması amacıyla çalışmada yorum yapmaları yasaktır.

kurt_12348

🌱Yeni Üye🌱
pardon ama yanlış resimlerimi koymuşum pardon boyutunu düzeltip tekrar gönderecegim saolun.
33pyqk2.jpg

herkesden özür diliyorum ben son yaptığımı koydum sanıyordum pardon..

Son düzenleme:

hondarslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çoğu hayvanımızın nesli tükenecek desek daha iyi olur sanırım anlatım bozukluğuna yol açmaz biraz daha etkileyici kalıcı olur diye düşünüyorum hımmm bi de yapılan çalışma afiş olduğu için ana tema yazılarını daha sade biçimde yazmalısın sanırım büyük bir afişe genelde uzaktan bakılacaktır gözleri yormamalı küçük ayrıntıları süslü küçük yazabilirsin ama ana temada daha sade anlaşılır karakterler kullanmasın diye düşünüyorum bunları da bana grafik ordinaryusu hocam Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar-İletişim fakültesi biricik hocalarından Ali Atıf Polat söylemişti

kurt_12348

🌱Yeni Üye🌱
saol banada sen sölyeledin:)

dediğini yaptım bi kaç phoshop dersinden sonra yapabldim zaten son hakkım bitti bişey kalmadı.
yyyygt0.jpg

caneraga

🌱Yeni Üye🌱
Vallla Ben Ce Çok GÜzel OlmuŞ Anlamli Mesajlar Verİyo Ve Renklerİn Uyumuda Bİr Harİha Bundan İyİ Sİ Şamda Kayisidir En GÜzel Bu Bence:))

kurt_12348

🌱Yeni Üye🌱
Sanırsam son çalışmayla istenileni tuturdum:) saol arkadaşım.

Hakan Emen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm

moralini bozmak istemem ama dahaçok çalışman gerek birde tasarım yaparken uygulanabilirlik düşünülmeli kullandığın resimlerin çözünürlükleri okadar düşükki burada dahi belli oluyor 50x70 afiş olarak basıldığında ortaya ne çıkacağını biliyormusun bilmem ama ben biliyorum... kolay gelsin...

asmareklam

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.necmettinasma.com
moralini bozmak istemem ama dahaçok çalışman gerek birde tasarım yaparken uygulanabilirlik düşünülmeli kullandığın resimlerin çözünürlükleri okadar düşükki burada dahi belli oluyor 50x70 afiş olarak basıldığında ortaya ne çıkacağını biliyormusun bilmem ama ben biliyorum... kolay gelsin...

:S çok tepeden bir yaklaşım bence. :upset: Bana kalırsa fikir vererek ve bazı önerilerde bulunarak kritik etmek hem katılımcıları motive eder, hem de çalışmayı yapan arkadaşa zenginlik katar düşüncesindeyim.

Hakan Emen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Uygulama

:S çok tepeden bir yaklaşım bence. :upset: Bana kalırsa fikir vererek ve bazı önerilerde bulunarak kritik etmek hem katılımcıları motive eder, hem de çalışmayı yapan arkadaşa zenginlik katar düşüncesindeyim.

Sanırım yorumumu yanlış anladınız görsellik açısından bir yorum yapmadım...! herkezin bakış açısı ve görsellik için ben yorum yapmak istemiyorum.
Sadece uygulanabilirlikten söz ediyorum (Teknik bilgi) Resim kaliteleri düşük ve baskıya geçildiği taktirde sorun yaşanacak! ve ozaman istenilen sonuç alınamıyacak.. ekrandan görüldüğü gibi olmayacak benim yorumum bu... arkadaşımın birazdaha teknik bilgiye ihtiyacı var diye düşünüyorum; bazı eksiklikler düzeltilebilir yada tasarım enbaştan yeniden yapılabilir ama resim kalitesi düşükse 50x70 ebadında bir afiş için geriye dönüş yok! Grafikerlik sadece tasarım yapmak değildir tüm detaylar düşünülmeli Firesi varmı yokmu?, makaspayı varmı?, renkler CMYK mı? resim seçiminden basılacak kağıda kadar.... vs. Sen 72 dpi (pul kadar) resmi alıp 50x70 ebatlarına büyüt üzerinde saatlerce emek ver harca sonra çok güzel oldu de baskıya yolla... ben böylebirşeyi kabul edemem Photoshopta 2 resme efekt vermeyi öğrenen ben grafikerim diye ortalarda dolaşır oldu, piyasada binlerce grafiker var farkında değilmisiniz.. bana yapıcı eleştiriden söz ediyorsunuz... bu grafikerlik sıfatını taşımak öyle kolay değil; bilinçle, bilgiyle, araştırmakla, tecrübeyle, taşınır, ister Akedamik olsun iterse alaylı olsun ikisi içinde geçerli benim söylüyeceklerim bukadar.
Kolaygelsin.

Son düzenleme:

aman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sana sonuna kadar katılıyorum
sadece tasarım degıl ekranda renkler süper amaa baskıda mat oldum işte o zaman çok kotu bu yuzden her şeyı ıyı bulmek lazım

pre55

🌱Yeni Üye🌱
çok kötü olmus hocam çalışmaların berbat yani...

kurt_12348

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım diğerlerin çalışmalarına kıyasla son çalışmam bana göre müthiş oldu ötekileri kabul ediyorum.ama sonun cuya laf söyletmem.:neutral1:

kurt_12348

🌱Yeni Üye🌱
bende dpi ları sizlerden kat kat iyi biliyorum bu yüzden çünkü onlar benim işim belki ilk 2 sini eğlencesine ,belki birilerine katkıda buluna bilirim diye yapmıştım fakat :( bende biliyorum çözünürlük davalarını.

kurt_12348

🌱Yeni Üye🌱
size bişey söyliyim zaten son gönderdiğim300 dpi istersen kaydet ve bak derim en son yaptığıma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...