Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bulgur örme logo ve isim çalışmam

taraftar27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çocuk tekstil firmasına yeni logo ve isim çalışmam

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çok karmaşık hipnoz etkisi bile yaptı dön allah dön :) Sadeleştirmeni tavsiye ederim :) artı bir isim göremedim BLG'den başka :S

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Niye çalışmazsınız (!)

İşin şakası bir yana başlığınız bu şekilde olursa kurallara aykırı olacaktır.

Bir diğer konu başlıkta da belirtmeniz gereken bu firmanın ismi nedir? Logodaki harfler ile ilgisi nedir?

taraftar27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
firma ismi bulgur örme blg olarak tüm triko üretiminde kullanıyor
bu benim ilk çalışmam açıkçası daha neler yapabilirim biraz kafam karışık :D

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Logoyu yorumlamadan önce aklıma takılan BLG harfleri eksik veya yanlış değil mi? BLG bulguru anlatmak kısaltmak vs. içinse "örgü" kelimesini anlatan bir harf veya şekil olması gerekmez mi? Şimdi bunun üzerine değişiklik yapıp BLGÖ yapsak ortalık çok karışacak gibi bunun yerine BÖ (Bulgur Örme) veya BÖT (Bulgur Örme Triko) kullanılması daha uygun değil midir ? ...

taraftar27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Firma yıllardır blg olarak devam ediyor hani diğer yazdıkların onların pek hoşuna gitmedi blg ismini markalaştırmayı düşünüyor bir çok kişi tarafından da olur aldı şuan benim yapmam geren yukarıda yapılan çizimi daha belirgin hale getirmek üstadımın başı dönmüş :d ismi olurken bu konuda da fikriniz varsa memnun olurum

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Logodaki renkler zaten koyu açık renk olanı da biraz daha koyulaştırarark içlerindeki harfleri beyaz kullanabilirsiniz, beyaz daha kolay göze çarpmasını sağlar, yuvarlakların içindeki harfleri farklı bir font (Kenarları kıvrımlı bir el yazısı fontu olabilir) kullanabilrsiniz yanılmıyorsam Bahamas Heavy kullanmışsınız özellikle B harfi göze hitap etmiyor en azından B'nin fontunu değiştirebilirsiniz. Alt taraftaki harflerin ince yerlerini eşit kalın yerlerini eşit boyutlarda ayarlayabilirseniz daha fazla bir bütünlük sağlanabileceği kanısındayım. Açık yeşile benzettiğim renk sarı, açık mavi gibi bir renkle değiştirilebilir, logonun alt tarafına gelen çizgiler birbirini karşılayacak şekilde düzenlenerek daire formuna kavuşturulabilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar ama ben hala BLG kısaltmasının eksik olduğunu düşünüyorum en azından BLGÖ olmalı ki bulgur deyince aklıma pilavlık bulgur gelmesin. Kolay gelsin ...

taraftar27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Logodaki renkler zaten koyu açık renk olanı da biraz daha koyulaştırarark içlerindeki harfleri beyaz kullanabilirsiniz, beyaz daha kolay göze çarpmasını sağlar, yuvarlakların içindeki harfleri farklı bir font (Kenarları kıvrımlı bir el yazısı fontu olabilir) kullanabilrsiniz yanılmıyorsam Bahamas Heavy kullanmışsınız özellikle B harfi göze hitap etmiyor en azından B'nin fontunu değiştirebilirsiniz. Alt taraftaki harflerin ince yerlerini eşit kalın yerlerini eşit boyutlarda ayarlayabilirseniz daha fazla bir bütünlük sağlanabileceği kanısındayım. Açık yeşile benzettiğim renk sarı, açık mavi gibi bir renkle değiştirilebilir, logonun alt tarafına gelen çizgiler birbirini karşılayacak şekilde düzenlenerek daire formuna kavuşturulabilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar ama ben hala BLG kısaltmasının eksik olduğunu düşünüyorum en azından BLGÖ olmalı ki bulgur deyince aklıma pilavlık bulgur gelmesin. Kolay gelsin ...

üstadım çok teşekkür ederim eger senin için uygunsa bu çalışmayı sana mail olarak atayım corelde görerek düzeltmeleri yap

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Olur sorun değil ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
ZxxxE-1 @ yandex. com .tr

taraftar27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
düşünce uygulamasıyla görsel uygulama çok farklıdır üstad kendisi adına uygunsa böle istekte bulunduk sağolsun oda kabul gördü siz bu durumun yerine bence çizim hakkında eleştiri yaparsanız bana iyilik etmiş olursunuz

genc grafiker brc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
düşünce uygulamasıyla görsel uygulama çok farklıdır üstad kendisi adına uygunsa böle istekte bulunduk sağolsun oda kabul gördü siz bu durumun yerine bence çizim hakkında eleştiri yaparsanız bana iyilik etmiş olursunuz

İyilik meleğini bulmuşsun :D kolay gelsin.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Küçük bir yanlışlık olmuş :) ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bahsettiğim deşikliklerden sonra bu şekilde görünüyor:

Dosyayı mümkün olduğu kadar değiştirmemeye çalıştım...
Bir de ben üstat değilim hep beraberöğreniyoruz :) ...

taraftar27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ellerin dert görmesin hacim emeğine sağlık benim görmediğimi görmüşsün düzeltmişsin sağolasın