Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Büyük Boy Baskı için resim

DXtrFNK

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ismim mehmet ali forumda daha yeniyim.Yaz tatili için bi reklam ve market insert leri hazırlayan firmaya işe girdim fakat önce öğrenip sonra başlama şeklinde oldu.Yani grafikle ilgili eskiden kalma en ufak bi fikrim yoktu ki şimdide iyiyim diyemem.Neyse burda çalışırken benim için aşağıdaki baskı makinalarından büyük boy parlak baskı alabileceğimi söylediler(hani odama posterdir falan filan için) fakat photoshop cs3 ctrl + alt + i yapınca gelen yerdeki resolation nun en az 300 olması lazımmış.Elimdekilerin veya bulabildiklerimin hepsi 72 oluyor.Eğer ordaki değeri kendim 300 e çıkarırsam piksel piksel çıkarmış.Yani anlıycağınız bana 300 resolation lu resimler lazım sizden istediğim se şu.Bana call of duty modern warfare 3 ün çok karışık renkli olmayan 300 resolation lu resimlerini bulabilirmisiniz veya elimdeki 72 r li resimleri bozmadan nasıl 300 e çıkarıcağımı kısaca anlatırmısınız şimdiden teşekkürler :D

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
1 .Büyük Boy Baskı demişsin ölçü belirtsen ?
2. 300 resolation lu resimlerini bulabilirmisiniz : 300m dpi bulman zor ve nette araştırabilirsin senin için daha iyi olur
3.300 dpi cıkarmanın hilesi var ama boyutları küçülür ölçü olarak ama içinde piksel degişmez işini görürmü bu yöntem ve ayrıca dijital cıktı olacaksa 180 dpi yeterlidir

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
Çözünürlük ebatla doğru orantılı olan bir kavramdır. Ne boyutta bir foto istiyorsunuz o da önemli. Google da arama yaparsanız bulabilirsiniz. Görsellerde sol tarafta boyutlardan büyük boyutu seçerseniz gayet büyük ebatlı fotolar çıkıyor. Ben az önce denedim güzel fotolar var. Onlardan birini seçip Photoshop ta istediğiniz ebada ve çözünürlüğe rahatlıkla ayarlayıp basabilirsiniz.

DXtrFNK

🌱Yeni Üye🌱
ebatları büyük fakat 1600x1200 tarzında büyük açıyorum cs3 te 15 cm ye 20 cm resim.Büyüklüğe gelirsek bana 1.5 a 1 m heralde yeterli olucak.Ama işte hep resolation 300 olucak hemde bunlar olucak öyle olunca zor bulunuyo.Bende elinde olan varsa veya bi yöntemi varsa yardımcı olurmusunuz diye açmıştım konuyu

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
Bir önceki mesajımda bahsettiğim şekilde seçtiğim bir fotoyu yaklaşık 1,5x1 m. boyutlarına getirdim. Umarım işini görür.

Buradan