Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Canon EOS 50D - Mukemmel Cozunurluk

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Canon EOS 50D - Mukemmel Cozunurluk

40379606.jpg

Geliştirilmiş sensör teknolojisi eşliğinde arttırılan görüntü çözünürlüğü, yükseltilen çözünürlük miktarı ile (15 piksel) geliştirilmiş ekran kalitesi, Live View özelliğinin arttırılmış fonksiyonelliği ve DIGIC 4 görüntü işlemcisi ve HDMI desteği kameranın başlıca yenilik ve gelişmeleri olarak dikkat çekiyor. DSLR kameralarla ilgili en güncel teknolojiler açısından bakıldığında tüm bu özellikler Canon 50D'yi en üst segmentte konumlandırmamızı sağlıyor. Kısacası, kameranın hatırı sayılır miktarda özelliği ve elemanı üzerinde yenileme ve geliştirme işlemi gerçekleştirilmiş. Bu nedenle Canon'un DSLR sektöründeki yerini yeniden konumlandıran tamamen yeni bir dijital SLR fotoğraf makinesinden söz ettiğimizi rahatlıkla ifade edebiliriz.

34927170.jpg

15 megapiksellik Canon 50D'nin mükemmel performansı

Açıkçası EOS 50D kameranın duyurusu beni pek heyecanlandırmamıştı. Arttırılmış çözünürlüğü ve geliştirilmiş teknolojileri gibi özelliklere sahip bir EOS 50D teorik olarak çok aşırı güzel görünüyordu. Ancak kamerayı test ederken cihazın mükemmel bir performans sergilediğine, bu performansın beni etkilediğine ve ürünün eleştiri getirilecek pek bir yönü olmadığına tanık oldum. Normal fotoğrafçılık ihtiyaçları açısından gerçek anlamda gerekli olmayan çözünürlük artışı beraberinde bazı noktalarda fedakârlık edilmesini gerektirmemiş olsa bundan da şikayetçi olmazdım. Fotoğraflar gayet iyi görünüyorlar, kamera hızlı bir tepki süresine sahip ve kullanıcıyı şok eden sürprizler yaşatmıyor. Aksine, cihaz işini öyle iyi yapıyor ki, o kadar da kaliteli ve doğru çekemeyeceğinizi düşündüğünüz nesnelerin ne kadar kaliteli fotoğraflandığını ancak çekim sonrasında fotoğrafları elinize alıp baktığınızda fark ediyorsunuz. Gerçekten mükemmel bir sonuç!

46240544.jpg

Canon EOS 50D - EF ve EF-S tip objektif desteği

Kameranın ön yüzü çok net çizgilere sahip. Metal malzemeden üretilmiş geniş objektif yuvası EF / EF-S ve üçüncü parti objektiflerle uyumlu. Bu yuvanın sağ tarafında objektif değişiminde kullanılan kilit tuşu yer alıyor. Kameranın sensörü full format bir sensörden daha ufak olduğundan dolayı 1.6x odak çarpanına sahip. Bu yüzden 28mm değerinin 35mm fotoğrafçılıktaki karşılığı 44.8mm olacaktır. Kilit tuşunun hemen alt kısmında bulunan küçük bir buton alan derinliğinin kontrolünde görev alıyor. Objektif yuvasının üst kısmındaki küçük çıkıntılı bölümünde dâhili flaşa işaret ediyor. Kameranın dâhili flaşı 13 kılavuz numaralı bir E-TTL II flaş birimi ve 17mm bir objektifin kapsama alanını aydınlatma gücüne sahip. EOS 50D logosunun hemen yanında bulunan küçük bir buton ile kameranın flaş ayarlarına ulaşılıyor. Objektif yuvasının sol yanında self timer çekimlerde görev alan veya AF yardımcı ışığı olarak görev yapan bir LED yer alıyor.

92771198.jpg

63233164.jpg