Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hangisi ? Canon EOS 450D Kit 18-55 mm & Nikon D60 + AF-S DX 18-55 mm VR

ofrg9298

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaslar fotograf makinasi alicam bir türlü secim yapamadim fotografcilik yapan kisilerden ricam hangisini tavsiye edersiniz?

1) Objektif olarak nikonda iki secenek var 18-55 mm ile ne tür
cekimler yapabilirim, 18-105 de ne tür cekimler yapabilirim ?

2) Canon ile Nikon u karsilastirdigimizda kullanim kolayligi acisindan hangisi daha iyidir?

Canon EOS 450D Kit 18-55 mm fiyati 579 €

Nikon D60 + AF-S DX 18-55 mm VR fiyati 439 €

Nikon D60 Kit + AF-S DX 18-105 G VR 499 €

mete_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.arifotograf.com
Nikon D60'ı AF-s olmayan lensle auto focus olarak kullanamayacaksınız.. Bu detay belki önemsiz gibi görünebilir.. Fakat Bir dSlr bence o markanın lensleri sebebiyle tercih edilmeli.. D40 ve D60 benim gözüme hiçbir zaman giremedi, Nikonları D80 ve üzeri olarak tanımak isterdim.. Canon 450d ise, 350 ve 400d modellerindekine göre biraz daha iyi bir gövdeye sahip..

Acaba, makineyi ürün çekimlerindemi kullanacaksınız.. Eğer öyleyse lens için 300-400 Euro gibi bir bütçe ayırmanızı önereceğim..

Birde 18-105, 18-135 gibi lenslerin daha iyi olduğu intıbasına kapılmayın, profesyoneller bunları kesinlikle tercih etmez..

sdbyrk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.ucgenmedya.com
Makine olarak yorum yapmak istemem açıkçası çünkü nikon da canon da kullanmadım kullanmakta istemem fakat fikrinizi değiştirmek isterseniz pentax tavsiye ederim :) objektif olarak ise; tam olarak ne çekimi yapacağınıza karar verirseniz objektif seçiminiz daha kolay olacaktır. Başlangıç olarak kit lens tercih edebilirsiniz fakat makro mu, portre mi, stüdyo çekimi mi vs. bunlardan hangisi için kullanacaksınız ona göre objektif seçmelisiniz bence. daha sağlıklı çekimler yapmış olursunuz böylece.
iyi çalışmalar.

ardaulgay

🌱Yeni Üye🌱
şimdi şöyle bir durum var iki makinanında kendine has birçok özellikleri var ve ne ür çekim yapılacağına dair değişiyor daha çok portre çekimlerinde canonu tercihedebilirsiniz nikonun iso değerleri fazla olmasına rağmen canon daha iyi çekim yapar ama sabit bir nesne çekmek istersenizde nikondan canonda aldığınız sonuçlardn daha iyi sonuç alabilirsiniz

bir diğer unsurda nikon renkleri oldukça canlı çeker ama nikonun gece çekimleri tam anlamıyla berbattır gece çekimlerinde resimlerde nokta nokta şeyler görürsünüz bu yüzden çok kötüdür
canonda ise netler nikonunki kadar canlı değil ama yinede gayet güzeldir ek olarakta gece çekimlerindede çok net görüntüler elde edilebilir

eğer hala makine almadıysanız canon eos 450d almanızı öneririm arkadaşında dediği gibi lensler için 300-400 euroluk bir bütçe ayrmalısınız eğer daha düşük kalitede ama daa uygun lens almak isterseniz tamron marka lensler alabilirsiniz tabikide bu lensler canonun lensleriyle kıyaslanamaz ama sizi idare edecektir. yurtdışından özellikle amerikadan spot getirtebilme imkanınız varsa canon eos 50d almanızı önerebilrim nerdeyse canon eos 450d türkiye fiyatıyla aynı size uzun yıllar boyunca mükemmel çözünürlükte fotoğraflar verebilecek bir makinadır üstüne tanımam

KaRDiYaK_BoY

🏅Acemi Tasarımcı🏅
NİKON KADAR GÜSEL BİR MAKİNE VARMI DÜNYADA YHA :S nikon d60 18x105 idealdir canonun bütün modelleri hata verir. nikon sadece fotoğraf makinesi üzerine çalıştığı için daha sağlamdır.

görselci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeşim sana nikon ve canon makineleri çok alanda denemiş biri olarak şunu tavsiye ederim NİKON dan başka makine alma ama d 60 iyi değil d 80 ve üzeri lense gelince arkadaşın dediği gibi ne çekeceğine bağlı

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım, nikon d60 + 18-105 mm lens almalısın bence.
18-105 mm lens işini görür, VR'dir, canondaki kit lensler beş para etmez.
nikon d60 alın, 18-105mm lensiyle beraber, ileride makinenin body'sini değişirsiniz, lensinizi yine kullanırsınız, lens nikonun tüm makinelerinde kullanılacak bir lenstir, canondaki 18-55'ler vasat resmen...

DeRaN

🌱Yeni Üye🌱
Canon EOS 450D Kit 18-55 mm fiyati 579 € tavsiyemdir..
axxx parasızlığın gözü kör olsun :) çok çok çok zaman sonra böyle bir makina alabilirim umarım..:) şimdi birikim zamanıdır...!!!

1a_iç

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sadece canon diyorum başka söze gerek duymuyorum ha şu bir gerçek bad kit lenselerde o kadar çok performans alamassınız ama bady olarak iyidir mesela benden size tavsiye canon 450d 50 mm sabit f1/8 hem ıso konusundan gece olarak daha çok etkı alırsınız hyem uygun portre için bence iyi bir lens fiyatıda oldukça uygun

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ben nikon D80 i tek geçiyorum :wink:

Tylcn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ademyalcin.net
Kardeş ben Nikon tercih ederim... Fakat gün geçtikçe talepler farklılaşıyor, bence geleceğe yönelik bişey al...
Bütçen iyi ise en iyisini almaya bak :)
Küçük bir fotoğrafçı stüdyosuna nikon D300 de gitmez bizim buralarda bir kaç kendini çok zeki sanan fotoğrafçılar aldı, hava atıyor kendilerince :)
Makine ne kadar iyi olursa olsun ,önemli olan kullanabilmektir bunu da asla aklından çıkarma, yani anlatmak istediğim bir konu nerde kullanacaksan ona göre seçimini yap ...
hayırlı olsun :)

mikropjuuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynı sorunu şuan bende yaşıyorum.. canon 450d ile anlaşma yaptım bugün alacağım ama dün akşamdan başlayan ama bugün hala devam eden yorumlar gelişti canon 400 al yada nikon al daha iyi diyenler ... ve bu konuda çok bilgiye sahip biri değilim. stüdyo fotoğrafçılığı yapmayı planlıyorum ve şuan bi stüdyoda çalışıyorum...ee patronuna sorsana diyenler olacak onlar canon derken başka bir fotoğrafçıda aslaaa diyor.. buradaki yorumlar çok önemli stüdyo fotoğrafçılığında gerçekten işe yaramıor mu canon 450 d :(

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
siz zaten nikonda kararlıymışınız gibiaçı değiştikçe yaptığınız tür çekimler artar...Canon daha rahat kullanım açısından.