Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çeşitli Karakalem Çalışmalarım

Mustafa Timur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
beğenmenize sevindim arkadaşlar teşekkür ederim..

bu resmide kardeşimin fotosuna bakarak çizmiştim, fotoyuda tarayıp eklemek isterdim aslında karşılaştırma için.. buna rağmen portre tarzında pek iyi değilim, ndiren çiziyorum o yüzden:

n705727374_245682_6969.jpg

eski çizimlerimden biri daha.. çarmıha gerilmiş insan figürünü sık çiziyordum o sıralar, buda elimde kalan çalışmalardan biri işte:

n705727374_245686_8236.jpg

çizgiroman sevgisi benim resme çocukluktan ilgi duymama sebeb olmuştur, barbar Conan'ın birde sırttan pozunu çizeyim demiştim ( bakarak değil bu çizimim)

n705727374_245689_9137.jpg

94 senesinde kurşunkalemle çizmiştim bu resmi daha sonra rapid kalemle geçmiştim üzerinden..

n705727374_245691_9652.jpg

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Güzel olmuş arkadaşım...Çarmıh'ın bir işkence aleti olduğunu gayet net...
Halbuki İsa'nın Çarmıha gerilmesinden sonra bir sembol olarak kullanılıyor...

Mustafa Timur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fotoğrafımdan bakarak çizdiğim bir otoportre.. sene 96 olması lazım..

n705727374_245664_2024.jpg

yine bir Conan çizimi.. en sevdiğim enstantanelerden biriydi bu.. çizeli çok uzun zaman oldu ve özellikle sağ koldaki anatomik hataları görüp gülüyorum şimdi.. ama düzeltmeye de kıyamadım doğrusu ve olduğu gibi sakladım bu resmi

n705727374_245666_2642.jpg

nasılsa bir gün düzeltirim dediğim ama bir daha elimin varmadığı bir çalışma daha..

n705727374_245677_5508.jpg

gezergrafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sizinki allah vergisi.
çalışmalar mükemmel eline yaratıcılığına sağlık

Mustafa Timur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
birde bunu buldum, çizgiroman tarzını en benimsediğim dönemlerde çizilmişti bu resimde:

mail

ZUCKER

♾️Grafik Gurusu♾️
mustafa bu çalışmalar gerçekten çok başarılı...kalemine sağlık...eğitim almamış olabilirsin ama yeteneği zaten eğitimle veremezler...sen içindeki cevheri bulmuşsun...başarılı çalışmalarının devamını diliyorum...

(buarada forum kurallarını okumanı tavsiye ederim arkadaşım...bold yazı yasak...)

Mustafa Timur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hem yorumun hemde uyarın için teşekkürler ZUCKER, forum alışkanlığı bende bold yazmak, kurallara bakmamıştım doğrusu..

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Elinize sağlık gerçekten çizimleriniz gayet başarılı.

İleride daha da iyi şeyler çıkacagına eminim;)
Emeğinize sağlık.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzel olmuş kalemine sağlık aramıza hoş geldin

MehmetBaran

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel çizimler tebrik ederim... bakarak çiziyorsunuz ancak size naçizane bir tavsiyem olabilir... çizdiğiniz resme çok bağımlı kalıyorsunuz... dış hatlar sorun değil ama gölgelendirmede gördüğünüzü çizdiğiniz için bazı yerlerde kalıp gibi durmuş çizimler...

Punisher ve Conan çocukluğumun kahramanlarıdır... biraz maziyi hatırlattınız... bunun için teşekkür ederim... güzel çizmişsiniz... dediğim gibi sadece gölgelendirmede bağımlı kalmayın inanın daha da güzel işler çıkacaktır... çizimlerinizi bol bol izlemek dileği ile..

Mustafa Timur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sevgili mehmet baran yerinde tesbitlerin ve yorumların için teşekkürler, evet çoğunlukla eski çizimlerimde bakarak yaptığım zaman orijinalin gölgelendirmelerine sadık kalmak adına çizgimin ayarında olmayan gölgelendirmeler yapmıştım ama hayal gücüyle çizdiklerimde o duruma pek düşmedim sanıyorum..
bundan sonra yeni birşeyler çizdikçe ekleyeceğim buraya ve değerli yorumlarınızdan istifade etmeyi bekleyeceğim arkadaşlar,çok teşekkürler :)

edit: mehmet baran eğer çizgiroman sevdan devam ediyorsa sana bu konuda büyük bir sürpriz yapabilirim pm yoluyla bana ulaşırsan :)

benim gibi çizgiroman hastası bir dostumu, çok sevdiği Zagor,Tex ve Conan'la aynı masada okey oynarken çizdim dün akşam :)

okeymasasilo1.jpg

dyqrfkR

🌱Yeni Üye🌱
tebrık ederım guzel calısmalar ama sana tavsıyem bakarak calısmaman gercek nesnelerle devam etmen hatta mumkunse fıgur calısman cunku bu gıbı cızımler senı gelıstırmez sana bısey katmaz eger gercekten çizmek istıyorsan tabi :)

superclarkie

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gerçekten çizlerin çok iyi elin yatkın ama eğtim almadan yerinde sayarsın.. mutlaka bir kursa falan git.:) çok daha iyi işler yaparsın

Mustafa Timur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlarınız çok yüreklendirici arkadaşlar, çizmeye devam ediyorum bende :)
işte bugün çizdiğim bir Conan :

conanconanaz8.jpg

yine bugün hayalden çizdiğim bir Red Sonja resmi:

rdsnjow8.jpg

hayalden çizimlere devam:

adszvx0.jpg

bugün hayalden çizdiğim bir at deseni :

at11kh2.jpg

notrezx4.jpg

anr.tyk

🌱Yeni Üye🌱
10 numara hepsi.kaleme kalem olduğunu öğreten ellerine sağlık:)

cb-rnk

🌱Yeni Üye🌱
Grçekten çok iyi..Lotr hayranı olduğumdan dolayı ilk o resm dikatimi çekti ve aklında kaln bi sahneden çizilmesine ramen çok çok başarılı..

Mustafa Timur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Grçekten çok iyi..Lotr hayranı olduğumdan dolayı ilk o resm dikatimi çekti ve aklında kaln bi sahneden çizilmesine ramen çok çok başarılı..

o sahneyi kitabını okurken esinlenip çizmiştim evet, filmi çekilse de izlesek diyorduk o zamanlar :) gerçi çekilen filmlerdeki görkemli savaş sahneleri haricinde hiçte umduğumu bulamadım diyebilirim..

Mustafa Timur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bugün dükkanda otururken boş vakitlerde çizildi ;

at22ur2.jpg

bugün çizilen bir diğer resim ;

ihfs2.jpg