Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çoklu foto çekim özelliği D5000 ?

sempatiweb

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bende Nikon D5000 makina var baya kurcaladım fakat bulamadım internette de araştırma yaptım tam bir bilgi edinemedim aranızda belki bileniniz vardır. Elimdeki makinanın çoklu çekim yapma özelliği varmı varsa bu ayara nereden ulaşabilirim. Yani demek istediğim denklanşöre bastığımda 1 yerine ard ardına 5-6 fotoğraf çeksin gibi..?

Benzer konular

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Evet makinenizde o özellik var.. Saniyede 4-4,5 kare hızında 63 adete kadar JPEG, yine aynı hızda 11 adet RAW formatında fotoyu tek basışta çekebiliyorsunuz.. Buna burst mode deniliyor. Bu moda nasıl ulaşabileceğinizi el kitabından öğrenebilirsiniz.

Belki bulduğum şu bilgi işinize yarayabilir.

Press the Info button to bring up the Information display. Press the <i> button to place the cursor in the information display. Highlight the current release mode and press OK. Select the Continuous mode and press OK.

This lets you shoot at up to about three frames a second, depending on the shutter speed, noise reduction settings, and autofocus settings. You cannot use this with the flash.

The camera will shoot pictures as long as you hold down the shutter release button (until the buffer and/or memory card fills up). As you shoot, the viewfinder will show rNN where NN is the approximate number of further pictures you can shoot until the buffer fills up. In JPEG mode you should be able to take a hundred pictures before the buffer fills. The number will be smaller in RAW.

In AF-S and AF-A, the camera will not shoot the next picture until focus is acquired, so when shooting moving subjects or panning the camera, you may not get full speed. Even in AF-C, the camera may "hiccup" occasionally.

sempatiweb

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkür ederim buldum nereden olduğunu :) " i " tuşuna basıp dikeyde alttan 6. karede sanırım " s " değiştireceksin bir kaç kare ardarda duran bir işaret var ordan ayarlanıyormuş :)

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
sem patiweb;778208' Alıntı:
çok teşekkür ederim buldum nereden olduğunu :) " i " tuşuna basıp dikeyde alttan 6. karede sanırım " s " değiştireceksin bir kaç kare ardarda duran bir işaret var ordan ayarlanıyormuş :)

Teşekkürler bilgilendirme için.. Aynı sorunu yaşayanlar için aydınlatıcı olacağı muhakkak..

Yaz da geldi, bol bol paylaşırsınız artık çektiklerinizi.. :)

Kolay gelsin.

Cakirer

🌱Yeni Üye🌱
'H' durumuna getirirsen daha fazla verim alabilirsin