Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Contour Ayarları...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Herhangi bir şekile To Center seçeneği ile kontür atmaya kalktığım zaman kontür adedini otomatik olarak 30 olarak kabul ediyor ve ayar yeri pasif kalıyor. Bu ayarı değiştirmek mümkün mü? Ben sadece 2 tane atsın istiyorum bir içine bir dışına... (V:X5)

Benzer konular

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Herhangi bir şekile To Center seçeneği ile kontür atmaya kalktığım zaman kontür adedini otomatik olarak 30 olarak kabul ediyor ve ayar yeri pasif kalıyor. Bu ayarı değiştirmek mümkün mü? Ben sadece 2 tane atsın istiyorum bir içine bir dışına... (V:X5)

öncelikle to center dediğimizde obje merkezini işaret etmiş oluyoruz. varolan objenin tam merkezinden dış hata kadar kontürleme yapıyor setting de bu oran 29 - 30 olarak belirlenmiş . ama bunda kontur adımından çok, mesafe (uzaklık) bazlı bir işlem söz konusudur.

ama sizin talebinize baktığımızda, siz bir objenin hem içine hemde dışına kontur atmasını istiyorsunuz, bunuda sizinde bildiğiniz üzere iki aşamada yapılabilir.

aslında tamda sizin istediğiniz gibi bir uygulama vardı... V12 için geliştirilmiş çok basit bir kontur macrosu, ama sonraki versiyonlar için geliştirilmedi sanırsam hiç gözüme çarpmadı....

umarım yardımcı olmuşumdur....

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Anlattıklarınızı denedim dediğiniz gibi mesafeye göre bir ayarlama söz konusu ama ben yinede bu mesafeyi değiştirmek istersem bunun bir yolu var mı? Bende v12 de var dediğiniz macroyu bulmayı deneyeceğim belki o şekilde daha kolay olur. Yardımlarınız için tşk.ler...

ocakin

🌱Yeni Üye🌱

arkadaslar merhaba;

yazıya contour ekledim. fakat contour'un dısına bir border daha eklemek istiyorum. bunu hangi sekilde yapabilirim. resimdeki gibi?

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
diyelim ki; 1699 yazısındaki dışa yakın kontur çalışmak istiyorsunuz Ctrl + F9 kısayolu ile Contour efect 'inden outside 3 mm. (tercih sizin) 1 adet attınız break apart ile ayırdınız attığınız konture tekrar outside 1mm. kontur uygulayıp bunuda break apart ile ayırdınız ve sonrasında Combine ettiğinizde istediğiniz şekilde bir sonuç çıkar, mesafe ve orantı sizin seçiminizle (yada deneme/yanılma ile) mevcut yüklediğiniz görseldeki gibi sonuçlanır,
şimdiden kolay gelsin.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
rica ederim, faydalı olabilmek adına....