Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw X5 Contour Sorunu

ceylankral

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi,harfe contour verdiğimde sivri köşeleri küt oluyor.Z nin iç köşelerinde olduğu gibi.başka bi dosya üzerine kopyalayıp deniyorum ama yine aynı sonuç.bunu nereden düzeltebilirim.

Not:sorun sadece bu çalışma için geçerli.diğer çalışmalarımda contour problemim yok.Yani çalışmaya özel ayar yapılmış heralde.

şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

Benzer konular

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
görseliniz çıkmamış ancak anladığım kadarıyla kontör verirken taşırmalarınızda pahlar oluşmakta. Bunun nedeni kullandığınız fontun o bölgesinde curvelerde bir eğim olması olabilir. genel olarak bu tür hatalar seçtiğiniz fontlarda bulunan keskin hatlardan kaynaklanmaktadır. Bu tür kontör sorunları ile karşılaşıyorsanız öncelikle kullandığınız fonta behind fill ve radius seçeneklerini işaretleyerek çizgi veriniz ve outline object haline getiriniz daha sonra yeni oluşan bu katmana kontör verdiğinizde böyle bir hata almassınız. ya da yazınızı convertleyerek curveleri kontrol ediniz ve fontta köşelerde bulunan fazla noktalarınızı kaldırıp tekrar deneyiniz. bir diğer alternatif olarak önce fontunuzu convertleyip içine kontör veriniz sonra kontörünüzü nesneden ayırıp yapmış olduğunuz iç kontöre dış kontör uygulayınız. Bir çok yoğurt yeme yönteminden size kolay geleni kullanabilirsiniz. kolay gelsin iyi çalışmalar.

ceylankral

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler dediğiniz yöntemleri uyguladım ama olmadı.görseli yükledim.sorun böyle :)

b10118e9fb3ca07fc65ecd0520a4c.jpg

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
içe kontör verdiniz gibi geldi bana kontör seçeneklerinden outside seçeneğini seçerseniz bu sorunla karşılaşmazsınız.

ceylankral

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dışa verdiğimde de aynı sorun oluşuyor.içdeki büküm dışta oluyor :(

ceylankral

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanırım corel in bug'uyla karşılaştım.programı kapatıp açtığımda sorun ortadan kalktı.ilgilendiğin için teşekkürler Erkan Ergen :)